Calendar

Maj
28
wt
Patronat: 12. Konferencja Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Kierunek: Regionalne Centrum Recyklingu. ABRYS, Wrocław
Maj 28 – Maj 30 całodniowy

12 edycja Konferencji Mechaniczne i biologiczne przekształcanie odpadów – Kierunek: Regionalne Centrum Recyklingu, odbędzie się 28-30 maja 2019 roku w Wrocławiu.

Konferencja poświęcona będzie nowym tematom skierowanym na Regionalne Centrum Recyklingu. Poruszone zostaną nowe kwestie m.in. dotyczące zmian prawnych statusu RIPOK, kosztów funkcjonowania instalacji oraz temat dotyczący fermentacji w kontekście zagospodarowania frakcji biologicznej.

Nowa formuła Konferencji zostanie przedstawiona w Wrocławiu i będzie połączona z wizytą w Zakładzie Gospodarowania Odpadami Gać w Oławie.

Nowe miasto, nowa formuła, nowy kierunek!

Więcej informacji już wkrótce.

Zapraszamy serdecznie !

Czytaj więcej: http://www.abrys.pl/szkolenia-i-konferencje/wyszukiwarka-konferencji/pojedyncza-konferencja/cal/event/id/246/2019/05/28/?tx_cal_controller%5Bpreview%5D=1&cHash=e130f02a3c31bea5f3e5af59054d6185

Maj
29
śr
Patronat: 2. Polsko-czeska konferencja: Poziomy odzysku a zagospodarowanie frakcji kalorycznej, EKORUM, Ołomuniec (Brno-Kraków)
Maj 29 – Maj 31 całodniowy
W  ostatnich latach system gospodarki odpadami komunalnymi w  Polsce przeszedł gruntowną zmianę, dostosowując się do najnowszych trendów i  technologii oraz wymogów wynikających z  dyrektyw Unii Europejskiej. Z kolei gospodarka Czech jest uważana za jedną z najstabilniejszych spośród wszystkich państw postsocjalistycznych. Choć obszar gospodarki odpadami jest tu jeszcze stosunkowo młody, to jednak rozwija się on bardzo dynamicznie.
Jakie wyzwania stoją przed naszymi krajami w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi?  Czym możemy pochwalić się przed naszymi sąsiadami, a  jakie działania podejmowane na ich terenie mogą być dla nas wzorem?
– m.in. na tego typu pytania będziemy poszukiwali odpowiedzi podczas czesko-polskiej konferencji ”Wyzwania w  gospodarce odpadami komunalnymi”.
W  trakcie wydarzenia poruszona zostanie również tematyka poziomów odzysku i  recyklingu, gospodarowania frakcją kaloryczną, rola instalacji do spalania odpadów, nowych kierunków w przetwarzaniu odpadów. Do grona prelegentów zaprosiliśmy ekspertów z  branży gospodarki odpadami obu państw.
Mamy nadzieję, że tematy wystąpień oraz prowadzone dyskusje staną się platformą wymiany wiedzy i  doświadczeń w  temacie organizacji i funkcjonowania optymalnego systemu gospodarki odpadami.
Zapraszamy do Ołomuńca !
informacje szczegółowe: http://www.ekorum.pl/pl/news.php?item.34
Cze
11
wt
📌Posiedzenie Rady PIGO
Cze 11@11:00 – 15:30

Posiedzenie zamknięte. Udział wyłącznie dla Członków Rady i zaproszonych gości.

Cze
12
śr
Patronat: VIII Forum Spalania Biomasy i Odpadów, CBE Polska, Chorzów
Cze 12 całodniowy

Zapraszamy do udziału w ósmej edycji dorocznej, międzynarodowej konferencji o wykorzystaniu biomasy i odpadów na cele energetyczne – VIII Forum Spalania Biomasy i Odpadów, które odbędzie się 12 czerwca 2019 roku w Chorzowie.

Forum Spalania Biomasy i Odpadów to cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących, których tematyka obejmuje najbardziej istotne kwestie dla rozwoju sektora biomasowego oraz podmiotów związanych z branżą WTE (waste to energy). Głównym celem Forum jest zgromadzenie ekspertów z wielu krajów, by mogli wymieniać się doświadczeniami dotyczącymi najnowszych osiągnięć związanych z wykorzystaniem biomasy i odpadów na cele energetyczne. Już dziś Forum funkcjonuje jako platforma wymiany aktualnej wiedzy oraz istotne narzędzie w zakresie transferu know-how, technologii i innowacji. Wydarzenie rokrocznie gromadzi szerokie spektrum przedstawicieli rynku, w tym: ekspertów branży energetycznej i przemysłu, dostawców biomasy, reprezentantów sektora komunalnego, naukowców, inżynierów i technologów, a także organizacje branżowe, instytucje finansowe oraz przedstawicieli rządu i administracji.

Zbliżająca się VIII edycja Forum w 2019 roku, będzie skupiać się na możliwościach rynków biomasy i odpadów, w szczególności na obszarach biznesowych, prawnych i technicznych. Eksperci ocenią potencjał biomasy oraz paliw alternatywnych (RDF, SRF) na rynku i będą dyskutować na temat polityki rozwoju między innymi w świetle rynku mocy, spółdzielni i klastrów energetycznych oraz pakietu zimowego.

Do udziału zapraszamy:

 • Wytwórców ciepła i energii elektrycznej
 • Producentów biomasy, paliw alternatywnych itp.
 • Podmioty handlujące pelletem, zrębką oraz paliwami alternatywnymi
 • Przemysł energochłonny
 • Przedstawicieli jednostek sektora publicznego
 • Przedsiębiorstwa sektora komunalnego
 • Dostawców rozwiązań i technologii
 • Przedstawicieli inwestorów realizujących projekty budowy zakładów termicznego przekształcania odpadów, bloków biomasowych itp.
 • Podmioty kontrolujące jakość paliw
 • Zakłady zagospodarowania odpadów
 • Firmy z sektora budownictwa i wykonawców projektów
 • Firmy projektowo-inżynieryjne, doradcze oraz kancelarie prawne

Jesteśmy przekonani, że podczas nadchodzącego VIII Forum stworzymy miejsce do istotnej merytorycznej debaty w gronie specjalistów. Jednocześnie zaprezentujemy najnowsze wdrożenia oraz najciekawsze rozwiązania technologiczne. Serdecznie zapraszamy do współpracy i udziału w wydarzeniu!

Więcej informacji: https://cbepolska.pl/pl/viii-forum-spalania-biomasy-i-odpadow.html