PATRONAT PIGO: 13. KONFERENCJA PALIWA Z ODPADÓW, ABRYS, Olsztyn i online

Kiedy:
13 czerwiec 2023 – 15 czerwiec 2023 całodniowy
2023-06-13T00:00:00+02:00
2023-06-16T00:00:00+02:00
PATRONAT PIGO: 13. KONFERENCJA PALIWA Z ODPADÓW, ABRYS, Olsztyn i online

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONFERENCJI

Niepowtarzalna okazja podczas tegorocznej konferencji Paliwa z Odpadów! Skorzystasz?

Podczas 13. Konferencji Paliwa z odpadów nasi uczestnicy będą mieli wyjątkową okazję odwiedzić dwie instalacje – Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi oraz powstającą Instalację Termicznego Przekształcania Odpadów w Olsztynie. W sposób kompleksowy prześledzimy zatem drogę paliwa alternatywnego od producenta do jego odbiorcy.

Budowana instalacja, którą odwiedzimy zajmie się przetwarzaniem termicznym paliw pochodzących z odpadów komunalnych, z odzyskiem energii elektrycznej i cieplnej wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Będzie ona przetwarzać około 100 tys. ton odpadów rocznie!

Budowa znajduje się na zaawansowanym etapie, koniec prac zaplanowano na drugą połowę 2023 roku. Cała inwestycja składa się z dwóch elementów: kotłowni szczytowej oraz Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów, która po zakończeniu budowy będzie jednym z najnowocześniejszych zakładów tego typu w Europie. Kotłownia Szczytowa jest dodatkowym elementem, który będzie stanowić rezerwowe źródło ciepła wykorzystywane przede wszystkim w momentach skokowego, szczytowego zapotrzebowania na ciepło

(np. silny mróz).

Więcej o instalacji znajdziecie na naszej stronie.

Szczegóły: https://paliwazodpadow.abrys.pl/