Z początkiem stycznia spółka Toensmeier rozpoczęła proces przekształcania się w PreZero. Nowa marka to czołowy dostawca usług w zakresie gospodarowania odpadami i ochrony środowiska w Europie. Zero odpadów i pełne wykorzystanie surowców to wizja nowego gracza.

Połączenie doświadczenia dwóch branż

PreZero jest jedną z wiodących europejskich firm zajmujących się gospodarką odpadami i usługami w zakresie ochrony środowiska. Marka handlowa GreenCycle Holding – Grupy Schwarz (Kaufland, Lidl) oferuje kompleksowe usługi doradcze, a także innowacje środowiskowe i recyklingowe. Około 3 000 pracowników długoletniej firmy Toensmeier, która zatrudnia również ponad 1000 osób w Polsce, zostało przejętych latem zeszłego roku.

Grupa Toensmeier od 90 lat działa w branży gospodarowania odpadami komunalnymi, kierując się bezpieczeństwem, niezawodnością i trwałością. Te wartości chcemy również wprowadzić do naszego przedsiębiorstwa” – mówi Stephan Garvs, Prezes Zarządu Grupy PreZero.

Od początku istnienia stawiamy na bezpieczeństwo, niezawodność, odpowiedzialność i jakość. Te same wartości chcemy wnieść do nowo tworzonej marki. PreZero to inteligentne rozwiązania, a także pełne zamknięcie cyklu i oszczędność zasobów. To idealnie uzupełnienie od lat realizowanej przez nas koncepcji. Teraz będziemy mogli zrobić jeszcze więcej dla ochrony środowiska” – mówi Thomas Sroka, Prezes Zarządu Toensmeier Polska.

Pierwsza odsłona – PreZero Arena

20190111SimonHofmann0060_PreZeroArena.jpg
Sinsheim, 11.01.2019: Branding Pre Zero Arena Sinsheim / TSG 1899 Hoffenheim.
Fotograf: Simon Hofmann

W styczniu PreZero wystartowało z pierwszym komunikatem w świat. Nawiązało współpracę
z drużyną TSG Hoffenheim, a podczas meczu otwarcia Bundesligi pojawiło się na stadionie, który z tej okazji zmienił nazwę na PreZero Arena. „Chcemy zmienić stadion w symbol efektywnego wykorzystania zasobów i zrównoważonego rozwoju”, mówi Dietmar Böhm, dyrektor zarządzający PreZero w Neckarsulm. Logo, dwuwierszowy napis ze stylizowanym zielonym listkiem stopniowo zastąpi napis Toensmeier.

……………………………………………………….

O PreZero

PreZero to wiodący usługodawca w zakresie gospodarki odpadami i ochrony środowiska w Niemczech, Polsce i Europie. Dzięki innowacyjnym i zrównoważonym podejściu, celem firmy zatrudniającym ponad 3 000 pracowników w 80 lokalizacjach, jest ograniczenie marnotrawstwa zasobów do zera. Zamknięty cykl surowców i inteligentne rozwiązania zapewniają, że dzisiejsze odpady mogą stać się jutrzejszym surowcem. PreZero łączy doświadczenie i efektywność 90 lat logistyki i usług utylizacji odpadów grupy Toensmeier z długoletnim doświadczeniem w handlu detalicznym Grupy Schwarz.

 

PreZero. Nowe myślenie dla czystego jutra.