Wspólnie w walce z COVID-19

Przekazany przez FCC sprzęt bazuje na wysokoprzepływowej tlenoterapii donosowej. Jest to nowa metoda podawania tlenu, która w wielu przypadkach pozwala uniknąć konieczności użycia respiratora, a dzięki odpowiedniemu ogrzaniu i nawilżeniu podawanej mieszanki zwiększa oczyszczenie dróg oddechowych i komfort pacjenta. Nowe wyposażenie będzie szczególnie przydatne w obecnej sytuacji zagrożenia epidemicznego, ponieważ może znacząco wspierać terapię osób chorych na COVID.

Wysokoprzepływowa terapia tlenowa to szybka, bezpieczna i sprawdzona metoda – Szpital Miejski w Zabrzu posiada w swoim użyciu już sześć urządzeń opartych na takim sposobie leczenia. Teraz wyposażenie Szpitala zwiększy się o dwa kolejne, przekazane przez FCC Polska. Wartość urządzeń zakupionych przez spółkę to ponad 25 000 zł.

 

Wręczenie urządzeń tlenowych przez przedstawicieli FCC

– Zakupiony sprzęt przeznaczony będzie dla pacjentów z ostrą niewydolnością oddechową i zapaleniem płuc, także w przebiegu choroby COVID19. Zastosowanie tego typu tlenoterapii niejednokrotnie pozwala u tych chorych uniknąć respiratoroterapii i poprawia wyniki leczenia ? tłumaczy Bożena Śliwa-Rak, ordynator oddziału COVID-owego Szpitala Miejskiego w Zabrzu. W obecnej sytuacji, gdy wszyscy zmagamy się z kolejną falą zachorowań na COVID, każde wsparcie jest ?na wagę złota?. Dlatego jesteśmy niezwykle wdzięczni za pomoc okazaną przez FCC Polska ? podkreśla.

Co istotne, zakupiony sprzęt będzie mógł wspomagać zabrzańskich lekarzy również w kolejnych latach, w codziennej terapii chorych z problemami płucnymi. Sprawdzi się on zarówno w leczeniu osób dorosłych, jak i dzieci, dzięki temu, że posiada dwa tryby pracy, dostosowane do potrzeb pacjentów w różnym wieku.

– FCC Polska od lat stara się angażować w życie społeczne regionu i na różne sposoby wspomagać jego mieszkańców. Stąd też naturalnym krokiem było dla nas w obecnej sytuacji wsparcie tych, którzy potrzebują tego najbardziej ? służb medycznych. ? mówi Paweł Szewczyk, prezes FCC Polska. ? Nasza pomoc niech będzie nie tylko wyrazem troski o nas wszystkich, ale również podziękowaniem dla wszystkich lekarzy za ich ciężką i wytrwałą pracę ? podkreśla.

Nowe urządzenia trafiły już do jednostki w Zabrzu, gdzie będą mogły służyć mieszkańcom naszego regionu i wspierać ich w powrocie do zdrowia.