Wszystko na temat gospodarowania odpadami podczas targów EKOTECH!

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech od ponad 20. lat stanowią kompleksowe spotkanie branży komunalnej. W wydarzeniu biorą udział przedstawiciele samorządów, pracownicy administracji publicznej z wydziałów zajmujących się gospodarką komunalną oraz firmy związane z gospodarowaniem odpadami i ochroną środowiska. Jednym z Partnerów Medialnych targów Ekotech jest Polska Izba Gospodarki Odpadami.

Najnowsze rozwiązania technologiczne w zakresie gospodarowania odpadami

Od 23 do 24 lutego br. podczas targów Ekotech w Targach Kielce będzie można zapoznać się z funkcjonowaniem maszyn i urządzeń wykorzystywanych w gospodarce odpadami oraz rozwiązaniami związanymi z transportem i utylizacją odpadów. Podczas spotkania branży komunalnej zaprezentowane zostaną innowacyjne systemy informatyczne i aplikacje umożliwiające kompletny nadzór nad realizacją usług odbioru odpadów czy segregację odpadów. Automaty zwrotne na puszki aluminiowe i opakowania PET, elektryczne pojazdy platformowe dostosowane m.in. do zbierania śmieci lub odpadów organicznych, a także najnowsze modele prasy do makulatury, prasy do beczek i belownic – to część oferty Wystawców tegorocznej edycji targów Ekotech.

Jak prawidłowo zarządzać odpadami? – odpowiedź na EKOTECH!

Podczas targów Ekotech odbędzie się Forum Zarządzania Odpadami skierowane do samorządowców, przedsiębiorców oraz wszystkich osób zainteresowanych problematyką odpadową. Spotkanie będzie okazją do zapoznania się z najnowszymi przepisami w kwestii gospodarowania odpadami, do poznania polskich oraz zagranicznych praktyk zbiórki i recyklingu odpadów, a także do wymiany doświadczeń. Spotkanie zaplanowano na 23 lutego 2022 roku.

Konferencje, prelekcje i praktyczne warsztaty

Branżowe konferencje, prelekcje i praktyczne warsztaty to wydarzenia towarzyszące targom EKOTECH. Po raz pierwszy podczas spotkania branży komunalnej odbędzie się konferencja „Razem Tworzymy EkoŚwiętokrzyskie” organizowana przez Departament Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach. Podczas konferencji poruszone zostaną m.in. kwestie związane z gospodarką opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Blok prelekcji skierowanych dla stacji demontażu pojazdów i zakładów przetwarzania odpadami dotyczyć będą m.in. kwestii dot. procesu uzyskiwania zezwolenia na zbieranie odpadów oraz prowadzenia ewidencji odpadów. Złom Kawiarnia, Strefa Ekspertów z poradami w zakresie funkcjonowania stacji demontażu pojazdów oraz warsztaty dot. prawidłowego zagospodarowania odpadów komunalnych i zasad segregacji odpadów – to atrakcje dodatkowe targów EKOTECH.

Targom Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH towarzyszą targi odnawialnych źródeł energii i energetyki konwencjonalnej ENEX oraz ENEX/NOWA ENERGIA, a także Międzynarodowe Targi Techniki Izolacji 4Insulation!