Calendar

sty
20
czw.
Posiedzenie Rady PIGO
sty 20@12:00 – 13:30
Posiedzenie Rady PIGO

Udział w posiedzeniu zarezerwowany jest dla Członków Rady PIGO i zaproszonych gości

sty
25
wt.
PATRONAT PIGO: 13. Konferencja Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów, ABRYS, Wrocław, online.
sty 25 – sty 27 całodniowy
PATRONAT PIGO: 13. Konferencja Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów, ABRYS, Wrocław, online.

Konferencja odbędzie się w formie hybrydowej w dn. 25-27 stycznia 2022 r. we Wrocławiu. European Green Deal oraz FitFor55 prawdopodobnie wyznaczą kierunki rozwoju dla wielu branż w Europie, w tym branży gospodarki odpadami a szczególnie bezpośrednio będą mieć wpływ na organizację selektywnej zbiórki, segregację i recykling odpadów. Również ostatnie i planowane wkrótce zmiany w polskim prawie skłaniają do analizy obecnego systemu gospodarki odpadami komunalnymi. Będą też próbą znalezienia odpowiedzi na pytanie „Dokąd zmierzamy?”. Te zagadnienia będą punktem wyjścia do dyskusji zorganizowanej podczas Konferencji „Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów”, która tradycyjnie otwiera sezon konferencyjny w branży odpadowej i tym razem odbędzie się we Wrocławiu w dniach 25 – 27 stycznia 2022 roku. Będziemy chcieli, wspólnie z wszystkimi uczestnikami konferencji, stworzyć „mapę drogową” branży gospodarki odpadami.

Kluczowe tematy konferencji to:
– efektywność ekonomiczna selektywnej zbiórki – ceny surowców
– jak osiągnąć wymagane poziomy recyklingu? – studia przypadku
– czy instalacje odzysku energii wpływają na poziom selektywnej zbiórki odpadów?
– nowe technologie i rozwiązania logistyczne wspierające selektywną zbiórkę i recykling

– organizacja punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w największej konferencji branży związanej z selektywną zbiórką odpadów oraz z odzyskiem surowców i recyklingiem. Spotkajmy się w gronie ekspertów i praktyków już w styczniu.

Program i rezerwacja: https://selektywna.abrys.pl/

lut
10
czw.
Posiedzenie Rady PIGO
lut 10@10:00 – 11:00
Posiedzenie Rady PIGO

Udział w posiedzeniu zarezerwowany dla Członków Rady i zaproszonych gości. 

lut
23
śr.
PATRONAT PIGO: XXII Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH, Kielce
lut 23 – lut 24 całodniowy

Ekotech: odpady komunalne, gospodarowanie odpadami i ochrona środowiska pod jednym dachem

Od ponad 20 lat targi EKOTECH zrzeszają branżowych przedsiębiorców, przedstawicieli samorządów i pracowników naukowych, dając im możliwość zapoznania się z najnowszym sprzętem, technologiami, ale także trendami dotyczącymi gospodarki odpadami i ochrony środowiska.

Targi Ekotech to jedno z najważniejszych wydarzeń branży komunalnej w Polsce. Tegoroczna edycja będzie trwać od 23 do 24 lutego. Co roku do kieleckiego ośrodka wystawienniczego przyjeżdżają najwięksi krajowi i zagraniczni wystawcy związani z ochroną środowiska  oraz gospodarowaniem odpadami. Wydarzenie cieszy się także niesłabnącą popularnością wśród zwiedzających – wśród nich znajdują się nie tylko branżowi przedsiębiorcy, ale także pracownicy administracji publicznej oraz przedstawiciele świata nauki.

Wielu wystawców podkreśla, że Targi Ekotech to miejsce, w którym nie tylko mogą zaprezentować swoją ofertę szerokiej publiczności, ale przede wszystkim podpisać kontrakty i umowy na dostawę sprzętu.

Nie ma lepszego miejsca dla Twojej firmy!

W trakcie targów Ekotech właściciele firm zajmujących się transportem i utylizacją odpadów, a także producenci koszy na śmieci i biodegradowalnych worków na odpady, a także maszyny, pozwalające utrzymać czystość przestrzeni publicznej mogą przedstawić swoją ofertę licznym zwiedzającym.

Warto podkreślić, że gośćmi targów EKOTECH nie są przypadkowe osoby – to przedstawiciele instytucji publicznych, właściciele firm przemysłowych, a także samorządowcy. To podczas kieleckiego wydarzenia wystawcy spotykają się z kontrahentami , aby złożyć deklaracje współpracy i podpisać umowy.

Gospodarowanie odpadami – wzrost znaczenia branży

Pandemia koronawirusa pokazała, jak ważna jest gospodarka komunalna. Odpowiednia utylizacja odpadów medycznych, ale także bezpieczeństwo pracowników firm zajmującymi się odbiorem i segregacją śmieci, to tematy, które w ostatnim roku były ważne nie tylko dla branży, ale także dla każdego z nas.

Zapewnienie odpowiedniego sprzętu do sterylizacji, ale także wypracowanie procedur składowania odpadów i bezpiecznej pracy to tematy, które pojawią się podczas Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

Versus Virus

To nowy salon stworzony specjalnie z myślą o postpandemicznej rzeczywistości. Po raz pierwszy na targach zostaną zaprezentowane rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne. Salon Versus Virus to odpowiedź na oczekiwania właścicieli, menagerów, zaopatrzeniowców, którzy stoją przed zadaniem zapewniania odpowiedniego sprzętu, materiałów i środków zwiększających bezpieczeństwo ludzi przebywających na terenie firm i instytucji. Ekspozycje zapełnią więc producenci środków i urządzeń  do dezynfekcji powierzchni i przestrzeni. Zaprezentują się także firmy przeprowadzające ozonowanie, zamgławianie i opryskiwanie.

Konferencje na najwyższym poziomie

Dzielenie się wiedzą to jedno z najważniejszych celów targów ochrony środowiska. Podczas Ekotechu organizowanych jest szereg konferencji przeznaczonych dla branżowych specjalistów, ale także samorządowców i osób, które decydują o kształcie polityki komunalnej w miastach i gminach.

Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami to stały punkt w programie targów. Pracownicy administracji publicznej będą mogli uczestniczyć w spotkaniach dedykowanych wydziałom gospodarki komunalnej. Tradycją targów Ekotech jest bogaty program wydarzeń towarzyszących, w których uczestniczą branżowi goście.

Więcej: https://www.targikielce.pl/ekotech?utm_source=pigo&utm_medium=baner%20&utm_campaign=ekotech22

mar
11
pt.
X Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami SOSEXPO 2022, Hotel Novotel Warszawa Airport
mar 11 całodniowy
X Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami SOSEXPO 2022, Hotel Novotel Warszawa Airport

FORUM GOSPODARKI ODPADAMI SOSEXPO, organizowane od 2011 roku, z powodzeniem umacnia swoją pozycję w katalogu wydarzeń poświęconych gospodarowaniu odpadami. Celem organizowanego Forum jest prezentacja najaktualniejszych tematów i zagadnień dotyczących gospodarki odpadowej i ochrony środowiska. SOSEXPO to również miejsce spotkań przedstawicieli samorządów z producentami, dystrybutorami, a także dostawcami technologii komunalnej z administracją rządową, organizacjami non-profit i ekspertami branżowymi.

Forum co roku podejmuje najbardziej aktualne tematy w branży – tak by uczestnicy konferencji mieli możliwość zarówno zapoznania się z najnowszymi wytycznymi administracyjnymi i pozyskania wiedzy.

 Dodatkowo doskonałą możliwość  networkingu  i  pozyskania  nowych  kontaktów  biznesowych  stwarza wystawa,  na  której  nowoczesne  produkty,  maszyny,  technologie  i  innowacyjne rozwiązania   do   zastosowania   w   gospodarce   odpadami   prezentują   polskie i  zagraniczne  firmy  działające  bezpośrednio  i  pośrednio  w  branży  gospodarki odpadowej.

W SOSEXPO co roku bierze udział ponad 200 osób w tym: wysokiej rangi przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, środowisk  przemysłowych  i  biznesowych,  instytucji  publicznych,  instytutów  badawczo-naukowych,  firm  odbierającym  odpady, organizacji odzysku i podmiotów pośredniczących, stowarzyszeń i izb branżowych, akademickich inkubatorów przedsiębiorczości a także zakładów gospodarowania odpadami.

WYSTAWA

Na stoiskach usytuowanych w pobliżu sal konferencyjnych swoje  nowoczesne produkty, maszyny, technologie i innowacyjne rozwiązania do zastosowania w gospodarce odpadami prezentują polskie i zagraniczne firmy działające bezpośrednio i pośrednio w branży gospodarki odpadowej. Do udziału w wystawie zapraszamy firmy prezentujące produkty i rozwiązania z następujących obszarów tematycznych.

 

PATRONATY

O tym jak ważną dla środowiska gospodarki odpadami jest organizowane od 9 lat Forum Gospodarki Odpadami SOSEXPO świadczą liczne patronaty honorowe  i współpraca z czołowymi organizacjami branżowymi.

Patronat honorowy nad kolejnymi edycjami SOSEXPO przyjmowały m.in.: Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej,  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, Prezydent m.st. Warszawy, Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP, Pracodawcy RP oraz Przedsiebiorcy.pl a patronat branżowy: Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Izba Gospodarki Odpadami, Związek Pracodawców Gospodarki Odpadami, Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast oraz NOT.

Więcej: https://sosexpo.ztw.pl/