Calendar

lut
10
czw.
Posiedzenie Rady PIGO
lut 10@10:00 – 11:00
Posiedzenie Rady PIGO

Udział w posiedzeniu zarezerwowany dla Członków Rady i zaproszonych gości. 

lut
23
śr.
PATRONAT PIGO: XXII Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH, Kielce
lut 23 – lut 24 całodniowy

Ekotech: odpady komunalne, gospodarowanie odpadami i ochrona środowiska pod jednym dachem

Od ponad 20 lat targi EKOTECH zrzeszają branżowych przedsiębiorców, przedstawicieli samorządów i pracowników naukowych, dając im możliwość zapoznania się z najnowszym sprzętem, technologiami, ale także trendami dotyczącymi gospodarki odpadami i ochrony środowiska.

Targi Ekotech to jedno z najważniejszych wydarzeń branży komunalnej w Polsce. Tegoroczna edycja będzie trwać od 23 do 24 lutego. Co roku do kieleckiego ośrodka wystawienniczego przyjeżdżają najwięksi krajowi i zagraniczni wystawcy związani z ochroną środowiska  oraz gospodarowaniem odpadami. Wydarzenie cieszy się także niesłabnącą popularnością wśród zwiedzających – wśród nich znajdują się nie tylko branżowi przedsiębiorcy, ale także pracownicy administracji publicznej oraz przedstawiciele świata nauki.

Wielu wystawców podkreśla, że Targi Ekotech to miejsce, w którym nie tylko mogą zaprezentować swoją ofertę szerokiej publiczności, ale przede wszystkim podpisać kontrakty i umowy na dostawę sprzętu.

Nie ma lepszego miejsca dla Twojej firmy!

W trakcie targów Ekotech właściciele firm zajmujących się transportem i utylizacją odpadów, a także producenci koszy na śmieci i biodegradowalnych worków na odpady, a także maszyny, pozwalające utrzymać czystość przestrzeni publicznej mogą przedstawić swoją ofertę licznym zwiedzającym.

Warto podkreślić, że gośćmi targów EKOTECH nie są przypadkowe osoby – to przedstawiciele instytucji publicznych, właściciele firm przemysłowych, a także samorządowcy. To podczas kieleckiego wydarzenia wystawcy spotykają się z kontrahentami , aby złożyć deklaracje współpracy i podpisać umowy.

Gospodarowanie odpadami – wzrost znaczenia branży

Pandemia koronawirusa pokazała, jak ważna jest gospodarka komunalna. Odpowiednia utylizacja odpadów medycznych, ale także bezpieczeństwo pracowników firm zajmującymi się odbiorem i segregacją śmieci, to tematy, które w ostatnim roku były ważne nie tylko dla branży, ale także dla każdego z nas.

Zapewnienie odpowiedniego sprzętu do sterylizacji, ale także wypracowanie procedur składowania odpadów i bezpiecznej pracy to tematy, które pojawią się podczas Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami EKOTECH.

Versus Virus

To nowy salon stworzony specjalnie z myślą o postpandemicznej rzeczywistości. Po raz pierwszy na targach zostaną zaprezentowane rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo sanitarno-epidemiologiczne. Salon Versus Virus to odpowiedź na oczekiwania właścicieli, menagerów, zaopatrzeniowców, którzy stoją przed zadaniem zapewniania odpowiedniego sprzętu, materiałów i środków zwiększających bezpieczeństwo ludzi przebywających na terenie firm i instytucji. Ekspozycje zapełnią więc producenci środków i urządzeń  do dezynfekcji powierzchni i przestrzeni. Zaprezentują się także firmy przeprowadzające ozonowanie, zamgławianie i opryskiwanie.

Konferencje na najwyższym poziomie

Dzielenie się wiedzą to jedno z najważniejszych celów targów ochrony środowiska. Podczas Ekotechu organizowanych jest szereg konferencji przeznaczonych dla branżowych specjalistów, ale także samorządowców i osób, które decydują o kształcie polityki komunalnej w miastach i gminach.

Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami to stały punkt w programie targów. Pracownicy administracji publicznej będą mogli uczestniczyć w spotkaniach dedykowanych wydziałom gospodarki komunalnej. Tradycją targów Ekotech jest bogaty program wydarzeń towarzyszących, w których uczestniczą branżowi goście.

Więcej: https://www.targikielce.pl/ekotech?utm_source=pigo&utm_medium=baner%20&utm_campaign=ekotech22

mar
11
pt.
X Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami SOSEXPO 2022, Hotel Novotel Warszawa Airport
mar 11 całodniowy
X Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami SOSEXPO 2022, Hotel Novotel Warszawa Airport

FORUM GOSPODARKI ODPADAMI SOSEXPO, organizowane od 2011 roku, z powodzeniem umacnia swoją pozycję w katalogu wydarzeń poświęconych gospodarowaniu odpadami. Celem organizowanego Forum jest prezentacja najaktualniejszych tematów i zagadnień dotyczących gospodarki odpadowej i ochrony środowiska. SOSEXPO to również miejsce spotkań przedstawicieli samorządów z producentami, dystrybutorami, a także dostawcami technologii komunalnej z administracją rządową, organizacjami non-profit i ekspertami branżowymi.

Forum co roku podejmuje najbardziej aktualne tematy w branży – tak by uczestnicy konferencji mieli możliwość zarówno zapoznania się z najnowszymi wytycznymi administracyjnymi i pozyskania wiedzy.

 Dodatkowo doskonałą możliwość  networkingu  i  pozyskania  nowych  kontaktów  biznesowych  stwarza wystawa,  na  której  nowoczesne  produkty,  maszyny,  technologie  i  innowacyjne rozwiązania   do   zastosowania   w   gospodarce   odpadami   prezentują   polskie i  zagraniczne  firmy  działające  bezpośrednio  i  pośrednio  w  branży  gospodarki odpadowej.

W SOSEXPO co roku bierze udział ponad 200 osób w tym: wysokiej rangi przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, środowisk  przemysłowych  i  biznesowych,  instytucji  publicznych,  instytutów  badawczo-naukowych,  firm  odbierającym  odpady, organizacji odzysku i podmiotów pośredniczących, stowarzyszeń i izb branżowych, akademickich inkubatorów przedsiębiorczości a także zakładów gospodarowania odpadami.

WYSTAWA

Na stoiskach usytuowanych w pobliżu sal konferencyjnych swoje  nowoczesne produkty, maszyny, technologie i innowacyjne rozwiązania do zastosowania w gospodarce odpadami prezentują polskie i zagraniczne firmy działające bezpośrednio i pośrednio w branży gospodarki odpadowej. Do udziału w wystawie zapraszamy firmy prezentujące produkty i rozwiązania z następujących obszarów tematycznych.

 

PATRONATY

O tym jak ważną dla środowiska gospodarki odpadami jest organizowane od 9 lat Forum Gospodarki Odpadami SOSEXPO świadczą liczne patronaty honorowe  i współpraca z czołowymi organizacjami branżowymi.

Patronat honorowy nad kolejnymi edycjami SOSEXPO przyjmowały m.in.: Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej,  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, Prezydent m.st. Warszawy, Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP, Pracodawcy RP oraz Przedsiebiorcy.pl a patronat branżowy: Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Izba Gospodarki Odpadami, Związek Pracodawców Gospodarki Odpadami, Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast oraz NOT.

Więcej: https://sosexpo.ztw.pl/

mar
15
wt.
PATRONAT PIGO: 32. Konferencja Eksploatacja i rekultywacja składowisk odpadów, ABRYS, Szklarska Poręba/on-line
mar 15 – mar 17 całodniowy
PATRONAT PIGO: 32. Konferencja  Eksploatacja i rekultywacja składowisk odpadów, ABRYS, Szklarska Poręba/on-line

Zapraszamy do udziału w 32. Konferencji Eksploatacja
i rekultywacja składowisk odpadów, która odbędzie sięw dniach 15-17 marca 2022 r. w hotelu Blue Mountain Resort**** w Szklarskiej Porębie oraz w formule online.Konferencja ta jest niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem w branży, obejmujące kompleksowo tematykę dotyczącą składowisk odpadów. Jest to doskonała forma wymiany doświadczeń pomiędzy eksploatatorami, dostawcami technologii, a ekspertami i naukowcami z branży. Kolejna edycja poruszy najnowsze tematy oraz dyskusje w świetle składowisk, a trzeciego dnia zaplanowane zostały warsztaty, które zapewnią kolejny krok w stronę doskonalenia każdego z nas.

Szczegóły: https://skladowiskowa.abrys.pl/

 
mar
22
wt.
16. Konferencja Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, Abrys oraz APPLiA Polska, on-line i Poznań
mar 22@19:41 – 20:41
16. Konferencja Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, Abrys oraz APPLiA Polska, on-line i Poznań

zrównoważony rozwój, Green Deal, Fit For 55, CBAM, GOZ, ROP, CSR, ESG… a w tym wszystkim my jako bardzo ważny element domykający większość kół i obiegów.

Elektrorecykling, czyli pół miliona ton zużytego sprzętu elektrycznego, który trzeba selektywnie zebrać, przewieźć, przetworzyć, przewieźć ponownie i poddać recyklingowi. Ogrom prac i odpowiedzialności. Wszystko to byłoby bardzo ciężkie i żmudne gdyby nie coroczna konferencja dająca najważniejszym uczestnikom rynku duży pakiet informacji oraz poczucia wspólnego tworzenia dodatkowej wartości rynkowej i społecznej.

W imieniu organizatorów, firmy Abrys oraz APPLiA Polska, serdecznie zapraszam do udziału w 16. Konferencji Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która odbędzie się 6-7 kwietnia 2022 r. w Poznaniu oraz online.

Spotkajmy się zatem po raz szesnasty w gościnnych progach Abrysu, stacjonarnie i online, i omówmy najważniejsze dla branży sprawy. W nowej formule podyskutujemy o niedostatecznej podaży niektórych grup odpadów, nowym prawie środowiskowym, roli poszczególnych podmiotów oraz najnowocześniejszych technologiach. Nie omieszkamy także ponownie tropić szarą strefę i pochylić się nad jakże istotnymi zagadnieniami edukacji ekologicznej. Rozmawiać będziemy w gronie znanych ekspertów, ale także nowych osób, które wniosą dodatkową wiedzę w już ugruntowany rynek ZSEE.

Obrady konferencji odbędą się 6 kwietnia 2022 r. natomiast dzień później udamy się do najnowocześniejszego zakładu przetwarzania ZSEE w zachodniej Europie – Elektrorecyklingu w Nowym Tomyślu.

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych rynkiem elektrorecyklingu na coroczne święto branży ZSEE.  

Więcej informacji na temat konferencji oraz rejestracja znajdują się na stronie: https://zsee.abrys.pl/
Kontakt do koordynatora konferencji: Paulina Wolna, p.wolna@abrys.pl, 881 932 976