Podczas targów Pol-Eco SYSTEM 2017 firma CONTENUR zaprezentuje system pojemników dwukołowych do selektywnej zbiórki odpadów. Znajdziecie ich w Hali nr.5 stoisko nr.31, który nagrodzony został Złotym Medalem MTP Międzynarodowych Targów Technologii i Produktów dla Zrównoważonego Rozwoju i Usług Komunalnych Pol-Eco System 2017.

Contenur Polska należy do Grupy Contenur, znanego na całym świecie producenta pojemników na odpady: od niewielkich pojemników stosowanych w gospodarstwach domowych po zaawansowane technicznie instalacje pojemników podziemnych. Produkty Grupy Contenur spotkać można w wielu europejskich miastach, w tym np. w Madrycie, Paryżu czy Warszawie. Grupa istnieje od 1985 r., w 2011 r. rozpoczęła działalność w Polsce, a w 2012 r. uruchomiła nowoczesny zakład produkcyjny w Mielcu (stając się jedynym spośród międzynarodowych koncernów producentem wytwarzającym te wyroby w naszym kraju).

Systemy jakości: ISO 9001, ISO 14001,OHSAS 18001

CONTENUR – SYSTEM POJEMNIKÓW DWUKOŁOWYCH DO SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW

System dwukołowych pojemników Contenur przeznaczony jest do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych zgodnie z aktualnym Rozporządzeniem Ministra Środowiska. Zależnie od ilości gromadzonych odpadów zastosowane mogą być produkty o pojemnościach 80, 120, 180 lub 240 l. Pojemniki mogą być wyposażone opcjonalnie w odpowiednie dla danego rodzaju odpadów otwory wrzutowe, pedały do otwierania lub zamki. Polska fabryka Contenur oferuje szereg dodatkowych usług, w tym: montaż chipów RFID czy numerowanie pojemników.

Najważniejszymi zaletami w stosunku do poprzedniej generacji są: nowoczesna konstrukcja (wszystkie ścianki pojemnika z przetłoczeniami) oraz nowoczesne wzornictwo, dzięki któremu- mimo przeznaczenia do gromadzenia odpadów- dobrze wkomponowują się w przestrzeń miejską. W pojemnikach zastosowano szereg rozwiązań poprawiających komfort ich użytkowania (redukcja hałasu, wygodne uchwyty) oraz funkcjonalność (nieprzymarzająca do korpusu pokrywa, opcjonalne otwory wrzutowe, zamki lub pedały do otwierania). Zastosowana do ich produkcji technologia ma też sprawiać, że będą one przyjazne dla środowiska zarówno podczas ich produkcji, jaki i po zakończeniu okresu użytkowania (wszystkie elementy podlegają recyklingowi). Projektanci tych pojemników wzmacniając ich konstrukcję przetłoczeniami nie zapomnieli o pozostawieniu przestrzeni wolnej od przetłoczeń, która pozwala na wykonanie dużych, czytelnych oznaczeń w formie termodruku lub naklejki (opis rodzaju frakcji, logo operatora lub herb miasta, instrukcja użytkowania). Zakład produkcyjny w Mielcu posiada własne laboratorium badawcze, w którym prowadzona jest kontrola parametrów odporności mechanicznej (np. zrzuty obciążonych pojemników ze znacznej wysokości), termicznej (amplituda od minus 18°C do plus 90°C) oraz kontrola parametrów wtryskowych materiału bazowego. Nowe pojemniki Contenur doceniane są przez firmy zajmujące się wywozem odpadów komunalnych- są to zarówno spółki z sektora publicznego, jak i duże międzynarodowe koncerny.

Posiadane certyfikaty:

– Certyfikat wydany przez niezależną jednostkę certyfikującą TÜV SÜD potwierdzający zgodność produktów z wymaganiami technicznymi norm EN 840 i RAL.GZ 951/1 oraz wybity na pojemnikach znak jakości GS (Geprüfte Sicherheit- Sprawdzone Bezpieczeństwo),

– Atest Państwowego Zakładu Higieny.