SUEZ otrzymał nagrodę „Architekta Rozwoju”

52

Podczas COP24 w Katowicach, SUEZ otrzymał nagrodę „Architekta Rozwoju” za wkład w realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ.

Z okazji Szczytu „Miasta dla Klimatu” odbywającego się podczas COP24 w Katowicach, Wiceprezes SUEZ Polska, Pan Andre Lemlyn odebrał nagrodę „Architekta Rozwoju” od Pana Javier’a Cortez, Szefa programu UN Global Compact Cities oraz Pana Jerzego Kwiecińskiego, Ministra Inwestycji i Rozwoju, w uznaniu za wkład SUEZ w realizację celów zrównoważonego rozwoju ONZ.

Stephane Heddesheimer, prezes zarządu SUEZ Polska

Komentując to wydarzenie, Pan Stephane Heddesheimer, Prezes SUEZ Polska oświadczył: „SUEZ Polska jest niezwykle dumny z otrzymania tak wyróżniającej nagrody. Dedykujemy ją naszym pracownikom i klientom, dzięki którym możemy opracowywać niezawodne i zrównoważone rozwiązania zarówno w zakresie gospodarki wodą, jak i odpadami. Takim przykładem jest nasza Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu, która jako jedyna została uznana przez Urząd Regulacji Energetyki za źródło energii odnawialnej. To dzięki niej Miasto Poznań jest w stanie zapewnić do 34 MW ciepła, które w przeciwnym razie pochodziłoby z węgla. Z pełnym zaangażowaniem przygotujemy kolejne rozwiązania zmniejszające wpływ gospodarki odpadami na zmiany klimatyczne.”

O SUEZ:

SUEZ jest firmą, która od ponad 160 lat towarzyszy wielkim przemianom społecznym poprzez oferowanie swych usług w służbie postępu ludzkości. Aby podołać wzrastającym oczekiwaniom ograniczania zjawisk niedoboru, Grupa SUEZ jest głęboko zaangażowana w rewolucję w dziedzinie zasobów, która stanowi priorytetowy punkt zwrotny. Jako światowy lider w zrównoważonym zarządzaniu zasobami w 70 krajach na 5 kontynentach, firma skutecznie mierzy się z wyzwaniami rozwijających się miast i rosnącej populacji. Mając w swojej ofercie cyfrowe, innowacyjne rozwiązania, SUEZ poddaje rocznie odzyskowi 17 milionów ton odpadów, generuje 3,9 miliona ton surowców pochodzących z recyklingu i wytwarza 7 TWh odnawialnej energii. Wynikiem tego są ubiegłoroczne obroty Grupy SUEZ wygenerowane na poziomie 15,9 miliarda EURO. W Polsce historia firmy sięga roku 1992. Od tego czasu SUEZ inwestuje w swą kompleksową działalność z zakresu odbioru, recyklingu, odzysku oraz unieszkodliwiania odpadów komunalnych i przemysłowych, jak również oczyszczania i uzdatniania wody. Lata doświadczenia SUEZ Polska są nie tylko wyrazem spełnienia oczekiwań klientów, ale i budowania głębokiej relacji o środowiskowym wymiarze.

www.suez.com