NFOŚiGW podbija kwotę dofinansowania na budowę ITPOK!

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dokonał aktualizacji programu priorytetowego „Racjonalna gospodarka odpadami”. Po aktualizacji programu jednorazowa maksymalna dotacja na instalację termicznego przekształcania odpadów wzrośnie z 50 do 100 mln zł.

Łącznie budżet całego programu Racjonalna gospodarka odpadami będzie wynosił 2,5 mld zł. Połowa tej kwoty, 1,25 mld zł, będzie przeznaczona na bezzwrotne formy dofinansowania. Druga część to pożyczki.

O 100% zwiększono dotacje na budowę jednej spalarni. Obecnie kwota dotacji wynosi maksymalnie 50 mln zł. Po zmianach maksymalna kwota wzrośnie do 100 mln zł.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat dofinansowania instalacji? Zapraszamy na 18. Konferencję Termiczne przekształcanie odpadów. Odzysk energii, która odbędzie się w dniach 24-26 listopada 2021 r. w Uniejowie oraz online.

W ramach zagadnienia dotyczącego możliwości dofinansowania ze środków krajowych przygotujemy dla Państwa specjalne miejsce do konsultacji z Przedstawicielami Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie. Spotkanie z ekspertami w tej strefie będzie doskonałą okazją aby uzyskać informacje na temat aktualnej oferty finansowania instalacji zasilanych paliwami z odpadów.

Dodatkowo Prezes Dominik Bąk z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej opowie o dofinansowaniu w ramach swojego wystąpienia na konferencji.

Zapraszamy na konferencję, która jest niewątpliwie największym krajowym forum wymiany doświadczeń specjalistów z branży odzysku energii z odpadów. Spotkanie to od lat gromadzi od 150 do 300 osób i firm aktywnie działających w branży WtE. W tym roku pod szczególnym Patronatem honorowym Izby Gospodarczej Ciepłownictwo Polskie zaplanowaliśmy dla Państwa wiele ważnych tematów.

Więcej informacji na temat konferencji jest dostępnych na stronie:  https://termiczne.abrys.pl/

Link do rejestracji: https://rejestracja-tpo2021.konfeo.com/pl/groups Przeczytaj o dofinansowaniu na: portalkomunalny.pl

Kontakt w sprawie konferencji:  Marta Kazimierczak, M: +48 784 036 989, email: m.kazimierczak@abrys.pl

Serdecznie zapraszamy