KOMUNIKAT POLSKIEJ IZBY GOSPODARKI ODPADAMI W SPRAWIE ZLECENIA W TRYBIE IN-HOUSE WŁASNEJ SPÓŁCE PRZEZ M. ST. WARSZAWA ODBIERANIA ODPADÓW KOMUNALNYCH.

Szanowni Państwo,

Członkowie Polskiej Izby Gospodarki Odpadami

18 lutego 2022 r.  Zamawiający – m. st. Warszawa po raz drugi ogłosił zamiar bezprzetargowego zawarcia umowy z własną spółką MPO na odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkanych w Warszawie, od 1 lipca 2022 (dzielnice: Białołęka, Targówek; Ochota, Ursus, Włochy; Śródmieście; Bemowo i Wola) i od 1 października 2022 roku (Mokotów). https://bip.warszawa.pl/Menu_podmiotowe/biura_urzedu/GO/ogloszenia/Informacja+o+post%C4%99powaniu+dotycz%C4%85cym+odbioru+odpad%C3%B3w+komunalnych+z+dzielnic+m.st.+Warszawy+Bia%C5%82o%C5%82%C4%99ka.htm

Polska Izba Gospodarki Odpadami konsekwentnie opowiada się za równoprawną konkurencją firm prywatnych i spółek samorządowych na rynku usług komunalnych. Niszczenie konkurencji, firm prywatnych i monopolizacja rynku gospodarki odpadami przez spółki samorządowe prowadzi jedynie do wzrostu kosztów dla mieszkańców i obniżania jakości usług.

PIGO apeluje więc do zrzeszonych w Izie przedsiębiorców o składanie odwołań w tej sprawie do Krajowej Izby Odwoławczej i przystępowanie do tych odwołań.

Do pobrania:

ogłoszenie o zamiarze zawarcia umowy w związku z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym przez Biuro Gospodarki Odpadami Urzędu m.st. Warszawy we współpracy z Biurem Zamówień Publicznych Urzędu m.st. Warszawy (nr referencyjny ZP/JK/