Tydzień nagród dla Stena Recycling

Ostatni tydzień był dla Stena Recycling wyjątkowy. Firma uzyskała II miejsce w kategorii wdrażania cyrkularnych rozwiązań za linię LDPE oraz wyróżnienie za konkurs Stena Circular Economy Award (SCEA) jako praktykę promującą GOZ. Ponadto, Centrum Recyklingu Stena Recycling we Wschowie otrzymało II nagrodę w konkursie Wojewody Lubuskiego za rozwój naszych technologii do przetwarzania.

W ubiegły czwartek, w Zielonej Górze, odbył się Kongres Gospodarczy Województwa Lubuskiego, na którym Piotr Ślusarz, Dyrektor Sprzedaży Zewnętrznej i Produkcji Stena Recycling, wziął udział w panelu dotyczącym gospodarki obiegu zamkniętego. W swoim wystąpieniu skupił się na możliwościach jakie daje recykling, opowiedział więcej o oddziale Stena Recycling we Wschowie oraz technologii, która pozwala realnie zamykać obieg.   

W trakcie wieczornej gali odbyło się rozdanie nagród w konkursie Nagród Gospodarczych Marszałka Województwa Lubuskiego 2023, którego celem jest promowanie najlepszych przedsiębiorców Województwa Lubuskiego oraz inspirowanie do ich rozwoju, promowanie postaw proinwestycyjnych i konkretnych dokonań innowacyjnych oraz zwiększenie konkurencyjności. Oddział Stena Recycling we Wschowie otrzymał II miejsce w konkursie – został wyróżniony za modernizację oraz rozwój instalacji przetwarzania metali szlachetnych (miedź, srebro, złoto), a także przetwarzania folii transparentnej (LDPE), umożliwiającej odzyskanie folii i przywrócenie jej w postaci pozwalającej na ponowne wykorzystanie do produkcji kolejnych wyrobów. Ponadto, za nowoczesne metody odzysku tworzyw sztucznych, pochodzących ze zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.

W piątek natomiast, w czasie wydarzenia PRECOP 28 w Katowicach, Stena Recycling otrzymała dwie nagrody w konkursie “GOZpodarz 2023” zorganizowanym przez organizację Pracodawców RP. W konkursie tym otrzymaśmy II miejsce w kategorii „wdrożone praktyki cyrkularne” za linię do recyklingu LDPE we Wschowie oraz wyróżnienie dla naszego konkursu Stena Circular Economy Award – Lider Gospodarki Obiegu Zamkniętegow kategorii „popularyzacja praktyk GOZ”.  

Źródło: stenarecycling.pl