
Zapraszamy na pierwszą edycję Konferencji Odpady ulegające biodegradacji – energia i recykling, która odbędzie się w Gdyni w dniach 27-29 lutego 2024 r. w Hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront.
Konferencja stanowi nowy punkt na mapie wydarzeń organizowanych przez firmę Abrys, które mamy nadzieję, stanie się wartościowym miejscem obrad dla osób zainteresowanych najistotniejszymi kwestiami wiążącymi się z odpadami ulegającymi biodegradacji.
W trakcie konferencji zostaną poruszone kwestie nowego programu dofinansowania instalacji do fermentacji oraz zajmiemy się rozpatrywaniem kluczowej roli frakcji ,,bio’’ w osiąganiu założonych poziomów recyklingu i odzysku energii w Polsce. W ramach sesji pierwszej pochylimy się nad zakresem uwarunkowań ekonomicznych i prawnych, a także społecznych. Pozostałe sesje tematyczne, które zaplanowaliśmy podczas konferencji, dotyczyć będą fermentacji i kompostowania oraz nawozowego wykorzystania odpadów ulegających biodegradacji. Ostatni segment wydarzenia odnosić się będzie do samodzielności energetycznej przedsiębiorstw komunalnych w oparciu o energię z bioodpadów.
Trzeciego dnia konferencji będziemy mieli przyjemność zaprezentować naszym uczestnikom sprawdzoną technologię do kompostowania firmy EQUIPO w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Tczewie.
Szczegóły: https://bioodpady.abrys.pl/

Do udziału zachęcamy uczestników łańcucha gospodarowania opakowaniami z aluminium, ze szczególnym uwzględnieniem producentów opakowań aluminiowych, wprowadzających opakowania aluminiowe, podmioty zbierające odpady (w tym gminy), przedstawicieli sortowni oraz recyklerów aluminium. Podczas webinaru wspólnie z ekspertami zaprezentujemy Państwu przyszłość i zagrożenia dla recyklingu opakowań aluminiowych.
Spotkanie będzie realizowane online i potrwa około 1,5 godziny. Wystąpienia będą w języku polskim (oznaczenie PL) oraz angielskim (EN). Nie przewidujemy tłumaczenia wystąpień. Możliwość zadawania pytań będzie dostępna już podczas rejestracji oraz w trakcie wystąpień na czacie transmisji.
PROGRAM
12.00 – 12.05 (PL) Powitanie – Marek Kura, Przewodniczący Rada Nadzorczej Fundacji RECAL
12.05 – 12.10 (PL) Przemówienie wprowadzające *
12.10 – 12.20 (EN) Al genius material / EU regulatory – Maarten Labberton, Director Packaging Group, European Aluminium
12.20 – 12.40 Panel dyskusyjny „Projektowanie dla recyklingu”
Prowadzący*:
- (EN) Guido Aufdemkamp, Executive Director, European Aluminium Foil Association (EAFA)
- (PL) Wojciech Łuczkiewicz, Head of Group Procurement Cedo sp. z o.o.
- (PL) Piotr Dębicki, Prezes Zarządu FORMIKA Sp. z o.o.
- (PL) Maciej Martynowski, Commercial Director Guala Closures DGS Poland SA
12.40 – 12.50 (PL) Systemy zbierania opakowań aluminiowych – Jacek Wodzisławski, Prezes Zarządu Fundacji RECAL
12.50 – 13.00 (PL) Sortowanie opakowań metalowych w Polsce – dr inż. Wojciech Hryb, Katedra Technologii i Urządzeń Zagospodarowania Odpadów Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach
13:00 – 13.25 Pytania i odpowiedzi
13.25 – 13.30 Zamknięcie – Marek Kura, Przewodniczący Rada Nadzorczej Fundacji RECAL
Zgłoszenia będą przyjmowane w nowym roku, jednak osoby wstępnie zainteresowane webinarem już teraz zachęcamy do wysłania maila na konferencja@recal.pl. Do tych osób po uruchomieniu formularza zgłoszeń wysłany zostanie mail z informacją o otwarciu naboru.
* do potwierdzenia
(PL / EN) język prezentacji

Polska Izba Gospodarki Odpadami jest Patronem Europejskiego Kongresu Samorządów (EKS), który odbędzie się w dniach 4-5 marca 2024 r. w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Organizatorem Kongresu jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, która jest również organizatorem Forum Ekonomicznego w dniach 3-5 września 2024 r. w Karpaczu.
Dla członków PIGO uczestniczących w Kongresie organizatorzy przewidzieli specjalną zniżkę.
Dlaczego warto?
- blisko 2500 gości (władze samorządowe najwyższego szczebla, biznes, administracja państwowa, eksperci polityki regionalnej)
- 150 wydarzeń: debaty, warsztaty, prezentacje
- doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych
- możliwość zaprezentowania własnej oferty inwestycyjnej w strefie wystawienniczej
Na ostatnim Kongresie było:
600 samorządowców
31 prezydentów
129 burmistrzów
61 starostów
120 wójtów
Oficjalnym potwierdzeniem udziału jest dwuetapowa rejestracja online. Link rejestracyjny znajduje się na stronie: www.forum-ekonomiczne.pl
Standardowa opłata konferencyjna wynosi 950 zł netto, dla firm zrzeszonych w Polskiej Izbie Gospodarki Odpadami 650 zł netto. W celu skorzystania z niej proszę w czasie rejestracji przy podaniu nazwy firmy w nawiasie dopisać PIGO.
Organizatorzy zapraszają również do wspólnych działań i szerszej obecności merytoryczno-wizerunkowej na EKS (np. własny panel partnerski, stoisko, prezentacja przed panelem). Dla pełnego obrazu pozwalam sobie od razu przesłać ofertę.
Poniżej przesyłam możliwości współpracy:
- Dla Partnerów EKS Organizatorzy przewidują możliwość aktywnego udziału w programie i wystąpienia w jednej z debat w roli prelegenta –Pakiet I.
- Istnieje również możliwość samodzielnego zorganizowania panelu dyskusyjnego pod szyldem Partnera – pakiet III. Partnerstwo panelu wiąże się z tym, że debata odbywa się pod szyldem Partnera, tak widnieje w programie EKS i w taki sposób jest promowana (strona www, media społecznościowe). Dyskusja odbywa się z Państwa udziałem i torem nakreślonym przez Państwa. Podczas debaty macie Państwo również możliwość promocji (roll-up w sali obrad, materiały promocyjne – foldery, ulotki itp.). Instytut oferuje możliwość doproszenia do udziału w debacie wskazanych przez Partnera gości – przedstawicieli administracji rządowej, biznesu, mediów czy też ekspertów. Pakiet II, to objęcie Patronatem panelu już widniejącego w agendzie.
- Pojedyncze świadczenia, jak np. stoisko, prezentacja przed panelem itp.
W załączeniu:
- Folder EKS
- Założenia programowe EKS 2024
- Wstępna agenda EKS 2024
- Oferta EKS 2024
- Podsumowanie i statystyka EKS 2023
Szczegóły: https://skladowiskowa.abrys.pl/