Calendar

mar
4
pon.
PATRONAT PIGO: IX Europejski Kongres Samorządów, Mikołajki
mar 4 – mar 5 całodniowy
PATRONAT PIGO: IX Europejski Kongres Samorządów, Mikołajki

Polska Izba Gospodarki Odpadami jest Patronem Europejskiego Kongresu Samorządów (EKS), który odbędzie się w dniach 4-5 marca 2024 r. w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Organizatorem Kongresu jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, która jest również organizatorem Forum Ekonomicznego w dniach 3-5 września 2024 r. w Karpaczu.

Dla członków PIGO uczestniczących w Kongresie organizatorzy przewidzieli specjalną zniżkę.

Dlaczego warto?

  • blisko 2500 gości (władze samorządowe najwyższego szczebla, biznes, administracja państwowa, eksperci polityki regionalnej)  
  • 150 wydarzeń: debaty, warsztaty, prezentacje
  • doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych
  • możliwość zaprezentowania własnej oferty inwestycyjnej w strefie wystawienniczej

Na ostatnim Kongresie było:

600 samorządowców

31 prezydentów

129 burmistrzów

61 starostów

120 wójtów 

Oficjalnym potwierdzeniem udziału jest dwuetapowa rejestracja online. Link rejestracyjny znajduje się na stronie: www.forum-ekonomiczne.pl  

Standardowa opłata konferencyjna wynosi 950 zł netto, dla firm zrzeszonych w Polskiej Izbie Gospodarki Odpadami 650 zł netto. W celu skorzystania z niej proszę w czasie rejestracji przy podaniu nazwy firmy w nawiasie dopisać PIGO.

Organizatorzy zapraszają również do wspólnych działań i szerszej obecności merytoryczno-wizerunkowej na EKS (np. własny panel partnerski, stoisko, prezentacja przed panelem). Dla pełnego obrazu pozwalam sobie od razu przesłać ofertę.  

 

Poniżej przesyłam możliwości współpracy:  

  1. Dla Partnerów EKS Organizatorzy przewidują możliwość aktywnego udziału w programie i wystąpienia w jednej z debat w roli prelegenta –Pakiet I. 
  2. Istnieje również możliwość samodzielnego zorganizowania panelu dyskusyjnego pod szyldem Partnera – pakiet III. Partnerstwo panelu wiąże się z tym, że debata odbywa się pod szyldem Partnera, tak widnieje w programie EKS i w taki sposób jest promowana (strona www, media społecznościowe). Dyskusja odbywa się z Państwa udziałem i torem nakreślonym przez Państwa. Podczas debaty macie Państwo również możliwość promocji (roll-up w sali obrad, materiały promocyjne – foldery, ulotki itp.). Instytut oferuje możliwość doproszenia do udziału w debacie wskazanych przez Partnera gości – przedstawicieli administracji rządowej, biznesu, mediów czy też ekspertów. Pakiet II, to objęcie Patronatem panelu już widniejącego w agendzie.
  3. Pojedyncze świadczenia, jak np. stoisko, prezentacja przed panelem itp.

 W załączeniu:

  1. Folder EKS 
  2. Założenia programowe EKS 2024
  3. Wstępna agenda EKS 2024
  4. Oferta EKS 2024
  5. Podsumowanie i statystyka EKS 2023

 

mar
5
wt.
PATRONAT PIGO: 34. Konferencja Nowe życie składowiska odpadów – eksploatacja, rekultywacja, odzysk surowców i energii stacjonarnie i online
mar 5 – mar 7 całodniowy

05-07 MARCA 2024 r.
KUDOWA-ZDRÓJ

 
Dlaczego warto wziąć udział?

Zapraszamy na 34. Konferencję Nowe życie składowiska odpadów – eksploatacje, rekultywacja, odzysk surowców i energii, która odbędzie się w dniach 5-7 marca 2024 r. w Kudowie-Zdrój. To coroczne spotkanie stanowi niezrównane forum dyskusji, umożliwiające eksploatatorom, dostawcom technologii, ekspertom i naukowcom wymianę doświadczeń oraz refleksję nad najważniejszymi aspektami związanymi z zarządzaniem składowiskiem.
W tegorocznej edycji ponownie poruszymy kwestie, które kształtują przyszłość branży, takie jak innowacyjne metody pozyskiwania energii na składowiskach czy nowe technologie dostępne przy eksploatacji i rekultywacji składowiska. Koncentrując się na istniejących obiektach, skupimy się na aspektach związanych z biogazem składowiskowym oraz strategiach minimalizacji negatywnego wpływu składowania odpadów na środowisko, obejmując problematykę pożarów i odcieków.W programie konferencji znajdą się również inspirujące przykłady udanych rekultywacji, zarówno w kraju, jak i za granicą. Podczas wydarzenia nie tylko pogłębimy naszą wiedzę, ale także stworzymy przestrzeń do nawiązywania cennych relacji biznesowych.

Zapraszamy wszystkich specjalistów, aby razem eksplorować nowe możliwości, dzielić się wiedzą i rozwijać się w branży składowania odpadów!

Szczegóły: https://skladowiskowa.abrys.pl/

mar
14
czw.
❗️**Posiedzenie Rady Polskiej Izby Gospodarki Odpadami**
mar 14@11:00 – 14:00

posiedzenie Rady PIGO odbędzie się w czwartek, 14 marca 2024 roku, o godzinie 11:00 w nowej siedzibie Izby mieszczącej się w dotychczasowym kompleksie budynków pod adresem: ul. Z. Słomińskiego 19, w Warszawie, w lokalu nr 95, wejście z klatki nr 4, 7 piętro.

Możliwy będzie także udział zdalny w tym spotkaniu. Niemniej jednak, zgodnie z ustaleniami Rady, rekomendujemy udział osobisty Członków Rady lub ich upoważnionych przedstawicieli.

W programie obrad przewidujemy: uzgodnienia w zakresie wniosków i postulatów legislacyjnych PIGO oraz zatwierdzenie preliminarza finansowego.

Porządek obrad oraz materiały na posiedzenie przesłane zostaną przesłane do Członków Rady w tygodniu poprzedzającym posiedzenie.

Proszę o ewentualne propozycje dodatkowych zagadnień do rozpatrzenia na tym posiedzeniu.

UWAGA: udział w posiedzeniu zastrzeżony jest wyłącznie do Członków Rady lub ich upoważnionych przedstawicieli.

kwi
11
czw.
📌Spotkanie Komisji ds. ROP i systemu Kaucyjnego PIGO
kwi 11@12:00 – 14:00

Udział zarezerwowany dla Członków Komisji, Rady, Zarządu i zaproszonych gości. Spotkanie w trybie on-line.
Zaproszenia przesłane mejlem,

kwi
16
wt.
PATRONAT PIGO: 18. konferencja: Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, ABRYS, Katowice
kwi 16 – kwi 17 całodniowy
PATRONAT PIGO: 18. konferencja: Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, ABRYS, Katowice

Dlaczego warto wziąć udział?

Recykling elektroniki, a ściślej wszelkiej maści surowce zawarte w zużytych urządzeniach, stają się coraz bardziej istotnym elementem gospodarki. Są wręcz postrzegane jako warunek przyszłego bezpieczeństwa ekonomicznego. Do przylatujących stadami czarnych łabędzi dołączają kolejne kryzysy związane z rwącymi się łańcuchami dostaw.

Nasza Konferencja wchodzi w wiek dojrzały i jej 18-te urodziny obligują nas do zajmowania się lokalnymi, ale i tymi globalnymi sprawami jak najbardziej na poważnie. Mamy już doświadczenie
i wiedzę. Przebrnęliśmy przez wiele mielizn i raf w postaci szarej strefy, niedoboru odpadów, braku lub nadmiaru mocy przetwórczych, słabego monitoringu rynku czy miernego poziomu współpracy
z administracją państwową. Wszystkie te problemy były, są i najprawdopodobniej nadal będą, jednak nasze coroczne branżowe spotkania pomogą złagodzić ich skutki.

Tegoroczna edycja zapowiada się niezmiernie ekumenicznie, ponieważ swoją obecność zapowiedziały na co dzień konkurujące ze sobą organizacje odzysku, recyklerzy, przetwarzający czy wprowadzający zużyty sprzęt elektryczny na rynek. Będziemy dyskutować o potrzebnych zmianach legislacyjnych
i organizacyjnych przygotowując się do noweli dyrektywy WEEE. Wspólnie wypracujemy postulaty dla MKiŚ oraz IOŚ/BDO. Przedstawimy analizy i dane rynkowe. Mówiąc po kolei o 6 grupach produktowych, poszerzymy tematykę i dotkniemy tematu opakowań oraz baterii analizując definicje ROP oraz GOZ. Drugiego dnia odwiedzimy jeden z nowocześniejszych zakładów przetwarzania, ponieważ taka dwudniowa formuła znalazła waszą akceptację. Jak zwykle nie zapomnimy też o małej integracji, ale to co dokładnie będzie się wtedy działo niech zostanie w Katowicach… Do zobaczenia!

Wojciech Konecki, Dyrektor Rady Programowej Konferencji ZSEE, w imieniu tejże Rady
i organizatorów, Abrys oraz Applia.

 

Szczegóły: https://zsee.abrys.pl/