Forum Recyklingu to ogólnopolska konferencja pozwalająca ponownie spojrzeć na problem recyklingu wynikający z obiegowego modelu gospodarczego wśród państw Unii Europejskiej. Wyjątkowe spotkanie branży recyklingowej umożliwia stworzenie strefy dialogu i dyskusji wobec narastających problemów czy wyzwań z jakimi mają do czynienia przedsiębiorcy.
Celem wspólnego dialogu jest wypracowanie sprawdzonych rozwiązań i najlepszych odpowiedzi wobec wyzwań stojących przed branżą.
W rozmowach o perspektywach i kierunku przemysłu recyklingowego będą uczestniczyć: przedsiębiorcy i właściciele firm, dyrektorzy, menedżerowie, konsultanci, eksperci, pracownicy administracji publicznej i organizacji pozarządowych.
Będzie to największe w tym roku spotkanie branży recyklingowej, na którym nie może Państwa zabraknąć.
Specjalna cena dla firm stowarzyszonych w Polskiej Izbie Gospodarki Odpadami: 1490,00 zł netto
Podczas rejestracji należy podać kod rabatowy: PIGO2024

Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO to najważniejsze wydarzenie konferencyjno-wystawiennicze dla branży ochrony klimatu, środowiska, gospodarki komunalnej i zrównoważonego rozwoju.
Przyjedź na POLECO i zobacz najnowsze technologie, rozwiązania, usługi i produkty dla branży ochrony klimatu, środowiska, zrównoważonego rozwoju, gospodarki komunalnej!
Ekspozycję targów POLECO tworzy grono firm produkcyjnych i usługowych z branży recyklingu, odpadów, techniki komunalnej, odnawialnych źródeł energii, ochrony powietrza i klimatu, czyli rozwiązań dedykowanych samorządom. Kompleksowa oferta, którą wystawcy z Polski i zagranicy zaprezentują w Poznaniu to przegląd najnowszych ekologicznych trendów oraz technologiczne nowinki dla każdej gałęzi przemysłu, a także rozwiązania z zakresu adaptacji do zmian klimatu.
Na targi POLECO zapraszamy samorządy i administrację publiczną, dysponentów funduszy, firmy działające w zakresie gospodarki komunalnej, przedstawicieli sektora wodno-ściekowego, energetyki i ciepłownictwa, przedsiębiorstwa i inwestorów z branży OZE, budownictwa, instytuty naukowo-badawcze, parki naukowo-technologiczne, inkubatory przedsiębiorczości, firmy doradcze, instalatorów, projektantów, architektów, zakłady przemysłowe, rolników i leśników, uczelnie wyższe oraz wiele innych.
Targi POLECO to również połączenie środowiska biznesowego i edukacyjnego. Jako organizatorzy przedsięwzięcia mamy świadomość, że tylko rozsądne zachowania ekologiczne powinny stanowić istotę codziennych działań, zarówno w życiu każdego człowieka, jak i podczas prowadzenia firmy. Dlatego zależy nam, aby propagować dobre praktyki i poprzez współpracę z liderami z dziedziny ekologii, ochrony środowiska i usług komunalnych oraz znanymi markami, stworzyć przestrzeń interaktywno-edukacyjną, która podpowiadałaby, jak funkcjonować bardziej ekologicznie oraz ekonomicznie, a także byłaby inspiracją do wprowadzenia prośrodowiskowych zmian w życiu codziennym.
https://poleco.pl/pl/o-wydarzeniu/o-targach/

Pomorskie Eko Forum to wydarzenie, które od 8 lat wyznacza nowe trendy i kierunki rozwoju ochrony środowiska.
To największa debata środowiskowa na Pomorzu!
Intensywność zmian, jakie zachodzą w ustawodawstwie, generuje potrzebę spotkań branżowych w regionie z udziałem przedstawicieli administracji rządowej, samorządowej i biznesu.
Naszym celem jest tworzenie platformy wymiany doświadczeń i poglądów pomiędzy wszystkimi podmiotami działającymi w sektorze ochrony środowiska na Pomorzu. Zapewniając dostęp do wiedzy i informacji umożliwiamy szybsze wdrażanie najnowszych rozwiązań służących poprawie jakości środowiska naturalnego.
Nie unikamy dyskusji na temat aktualnych problemów ochrony środowiska.
Pomorskie Eko Forum to rozmowy, wymiana doświadczeń, prezentacja dobrych praktyk, usług i rozwiązań technologicznych sprzyjających ochronie środowiska oraz spotkania przedstawicieli administracji samorządowej z ekspertami środowiskowymi.
Szczegóły: https://ekoforum.pomorskie.pl/
Z przyjemnością zapraszamy do udziału w 21. Konferencji Termiczne Przekształcanie Odpadów. Odzysk Energii, która odbędzie się 13 – 15 listopada 2024 r. w Gdańsku.
W trakcie spotkania będzie kontynuowana tematyka planowanych inwestycji, pozyskania finansowania na ich przeprowadzenie oraz złożonych warunków budowy nowych instalacji. Ponownie zostanie poruszony temat komunikacji ze społecznością lokalną i odpowiedniej jej edukacji. Przedstawione zostaną także najnowsze technologie dostępne w zakresie budowy i eksploatacji instalacji WtE oraz doświadczenia płynące z funkcjonowania istniejących instalacji odzysku energii. W kontekście potrzeb energetycznych kraju, omówimy również modernizację źródeł ciepła w kierunku zasilania RDF oraz rozwój sieci instalacji do termicznego unieszkodliwiania odpadów medycznych i przemysłowych.
Podczas konferencji poruszymy wszystkie te tematy, gromadząc tym samym doświadczonych specjalistów z branży odzysku energii z odpadów. W poprzedniej edycji udało nam się zebrać ponad 330 uczestników, jest to zatem idealna okazja na wymianę doświadczeń, pogłębienie wiedzy oraz nawiązania cennych kontaktów biznesowych.
Przy organizacji konferencji współpracujemy z Portem Czystej Energii w Gdańsku. Trzeciego dnia konferencji, w ramach wyjazdu studyjnego, udamy się do nowej instalacji termicznego przekształcania odpadów komunalnych.
Więcej informacji na stronie konferencji: https://termiczne.abrys.pl/