Calendar

kwi
28
wt.
Webinarium: Pozytywne myślenie i dobra komunikacja ? klucz do sukcesu w Twojej pracy w czasie epidemii, ABRYS
kwi 28@09:00 – 12:30

Pracujemy z ludźmi i dla ludzi. Staramy się, aby zadania naszych spółek zostały wykonane jak najlepiej, a nasza praca zauważona przez nasze otoczenie. Dbamy też o nasze zespoły pracownicze. Codziennie komunikujemy się ? ze sobą, ze współpracownikami, z przełożonymi i podwładnymi, z mediami i społecznością lokalną. Od jakości tej komunikacji zależy jakie będziemy mieli samopoczucie i jak sprawnie będziemy funkcjonować, jak efektywne będą nasze zespoły i jak postrzegać naszą pracę będzie otoczenie.

Kryzys związany z koronawirusem w dużym stopniu przebiega w sferze percepcji. To sposób postrzegania tego zagrożenia i obawy z nim związane kreują rzeczywistość, w której nasze firmy i organizacje stają wobec weryfikacji zaufania do nich ze strony społeczności lokalnej (klientów, petentów), instytucji i podmiotów, z którymi współpracujemy. Wymaga to określonych działań komunikacyjnych skierowanych zarówno do własnych pracowników, jak i otoczenia zewnętrznego.

Zatem jeśli chcesz:

–  dowiedzieć się jak pozytywnie myśleć, radzić sobie ze stresem i kreatywnie rozwiązywać codzienne problemy
– spojrzeć optymistycznie w przyszłość i być liderem
– sprawnie komunikować się w swoim zakładzie pracy i sprawnie zarządzać zespołem w sytuacji kryzysu
– doprowadzić do pozytywnego postrzegania pracy i osiągnięć swojego zakładu przez sąsiadów, społeczność lokalną i media
– dowiedzieć się jak w prawidłowy sposób przekazywać komunikaty do lokalnej społeczności

Więcej informacji na stronie: https://komunikacja.abrys.pl/

 

Wiele zależy teraz od rozsądnych i spokojnych decyzji liderów, prezesów, szefów spółek z naszej branży. Dlatego bardzo wązne jest aby właśnie teraz pozytywnie myśleli i dobrze komunikowali to swoim pracownikom. Roześlijcie do swoich członków proszę, bo to naprawdę może się teraz przydać.

 

W razie pytań prosimy o kontakt z Panem Mateuszem Dziurlikowskim, koordynatorem wydarzenia:
e-mail: m.dziurlikowski@abrys.pl
telefon: 784 036 990

 

maj
27
śr.
Patronat: konferencja on-line: Optymalne funkcjonowanie instalacji mechanicznego i biologicznego przetwarzania odpadów w czasie epidemii COVID-19, ABRYS.
maj 27 – maj 28 całodniowy

Problem epidemii spadł na całą gospodarkę, również na branżę gospodarki odpadami. Nagle pojawiły się zupełnie nowe problemy związane ze zmianą strumienia odpadów, brakami kadrowymi związanymi z chorobą, pojawieniem się w odpadach komunalnych odpadów
z kwarantanny czy utrudnieniami w realizacji selektywnej zbiórki odpadów.
 Po prawie dwóch miesiącach funkcjonowania w nowej rzeczywistości podsumowujemy stan branży odpadowej i pytamy praktyków jak sobie poradzili, w jakim zmierza kierunku rozwija się sytuacja i jakie stoją przed nami nowe wyzwania w najbliższym czasie. Specjaliści oceniają, że epidemia zostanie z nami jeszcze dwa lata, zatem nasze zakłady muszą optymalnie funkcjonować w tym stanie rzeczy. Początek epidemii COVID-19 znacznie wpłynął na funkcjonowanie zakładów komunalnych. Wdrożone zostały nowe procedury bezpieczeństwa, w wielu przypadkach wpłynęło to także na system pracy i logistykę. Zarządy zakładów często same musiały podejmować trudne decyzje i ustalać procedury. Epidemia będzie z nami jeszcze długo, a więc warto wymienić się najlepszymi rozwiązaniami, aby spokojnie spojrzeć w przyszłość.

  • Bezpieczeństwo i higiena pracy(w trakcie i po epidemii COVID-19) ? dziś zabezpieczamy się przez wirusem SARS-CoV-2, ale przecież codziennie na naszych instalacjach mamy do czynienia z zagrożeniem bakteriologicznym. Jak doświadczenia z epidemii przydadzą nam się
    w przyszłości?
  • Rynek surowców ? epidemia COVID-19 wpłynęła na popyt i podaż surowców. Jakie są perspektywy na utrzymanie lub zmianę tych trendów?
  • Zmiana sposobu przetwarzania odpadów w czasie epidemii? co jest odpadem zakaźnym,
    a co nadal komunalnym i gdzie skierować odpady z kwarantanny? Czy spalarnie przyjmą dodatkowe odpady, czy możemy przetrzymywać odpady przed wpuszczeniem ich na instalację. Wreszcie czy legalne jest zamykanie PSZOKów i składowanie bez przetworzenia,
    w sytuacji zagrożenia epidemicznego? Czy rozwiązania, które teraz stosujemy doraźnie pozostaną z nami na dłużej?
  • Rozszerzona odpowiedzialność producenta (ROP)? prace nad systemem, który jest niezbędny do zasilenia gospodarki odpadami dodatkowymi funduszami. Unijny deadline już w czerwcu.
  • Efektywność ekonomiczna i energetyczna oraz automatyzacja zakładu? rosnące koszty energii oraz coraz większe zapotrzebowanie na prąd przy ciągłej automatyzacji instalacji, wymuszają szukanie oszczędności i instalowanie swoich źródeł energii,
  • Dobre praktyki w złej sytuacji? polskie firmy odpadowe na razie świetnie sobie radzą, ale co jeśli jesienią będziemy mieli większe kłopoty? Zobaczmy jak działały firmy odpadowe z Włoch, Hiszpanii i Francji w apogeum epidemii. Nie widzieliśmy tam odpadów zalegających na ulicach, mimo tragedii rozgrywających się w szpitalach. Jak poradzili sobie nasi koledzy z Zachodniej Europy?

Do wyjątkowego spotkania on-line zapraszamy:

  • przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie gospodarki odpadami
  • firmy odbierające i transportujące odpady
  • przedsiębiorstwa zajmujące się przetwarzaniem odpadów oraz recyklerów
  • przedstawicieli zakładów gospodarki komunalnej i instalacji komunalnych

Zapraszamy na stronę internetową konferencji https://mbp.abrys.pl/

Masz jakieś pytania?

Zapraszamy do kontaktu z koordynatorem konferencji Jaśminą Labus (+48) 784 036 987

Patronat: VI seminarium on-line: Zagospodarowanie ubocznych produktów spalania, CBE Polska
maj 27@09:30 – 14:00

Wykorzystywanie jak największej ilości popiołów, żużli i innych mineralnych materiałów odpadowych zamiast kruszyw naturalnych jest ekonomicznie i ekologicznie uzasadnione. Nowe technologie umożliwiają zagospodarowywanie UPS-ów w coraz efektywniejszy sposób, jednak regulacje nie zawsze umożliwiają wdrożenia innowacyjnych rozwiązań. Z drugiej strony problem ubocznych produktów spalania został zauważony przez Komisję Europejską i kolejne etapy modelu GOZ (Gospodarki o Obiegu Zamkniętym) mogą znacznie usprawnić unieszkodliwianie UPS-ów.

Zainteresowanych tematyką zapraszamy do udziału w szóstej edycji Seminarium pt. ?Zagospodarowanie ubocznych produktów spalania?, które odbędzie się 27 maja 2020 roku.

Głównym celem wydarzenia jest zebranie ekspertów z rynku, którzy w ramach dyskusji zdefiniują bariery blokujące powszechne zastosowanie UPSów. Reprezentanci firm nawiążą nowe współprace które będą dążyły do wspólnych projektów zarówno badawczych jak i inwestycyjnych.


Wśród najważniejszych zagadnień seminarium:

  • Regulacje, definicje i normy dla ubocznych produktów spalania
  • Rekomendowane metody zarządzania pozostałościami z procesu produkcyjnego
  • Realizowanie obowiązków zgodnie z ideą gospodarki o obiegu zamkniętym
  • Pożądane praktyki w zakresie magazynowania, dostaw, odbiorów oraz przetwarzania UPS-ów
  • Popioły i żużle po termicznym odzysku energii z odpadów komunalnych
  • Metodologia badań i ocena jakości ubocznych produktów spalania, odpadów z odsiarczania etc.
  • Problematyka zagospodarowania UPS i związanych z tym inwestycji

Seminarium kierujemy przede wszystkim do:

  • energetyki zawodowej
  • ciepłownictwa
  • spalarni odpadów
  • przemysłu budowlanego, drogowego, kolejowego
  • sektora cementowego, ceramicznego, kruszyw, gipsowego, chemicznego,
  • przedsiębiorstw wapienniczych, hutniczych, odlewniczych, komunalnych, górniczych i rekultywacyjnych
  • podmiotów współpracujących ze wyżej wymienionymi w zakresie zagospodarowania ubocznych produktów spalania

Wydarzenie wchodzi w skład cyklu projektów dotyczących rozliczania, bilansowania oraz monitorowania jakości paliw stałych (węgla, wyrobów węglowych, biomasy, RDF-u i SRF-u) oraz ubocznych produktów ich spalania. We wspomnianych wydarzeniach łącznie brało udział ponad 1000 uczestników reprezentujących w głównej mierze branże paliw i wytwarzania, a także podmiotów z nimi współpracujących.

Informacje organizacyjne, program oraz formularz zgłoszenia: https://cbepolska.pl/pl/vi-seminarium-zagospodarowanie-ups.html

cze
3
śr.
Posiedzenie Rady Polskiej Izby Gospodarki Odpadami
cze 3@11:00 – 14:00
Posiedzenie Rady Polskiej Izby Gospodarki Odpadami

Udział w posiedzeniu on-line wyłącznie Członków Rady i zaproszonych gości. Porządek obrad i materiały przesłane zostaną do Członków Rady pocztą elektroniczną

cze
23
wt.
Patronat: 10. Konferencja Paliwa z odpadów, ABRYS, Olsztyn
cze 23 – cze 24 całodniowy
Patronat: 10. Konferencja Paliwa z odpadów, ABRYS, Olsztyn

Miło nam zaprosić na naszą pierwszą po pandemii konferencję w tradycyjnym wydaniu.

Ze względu na nietypowy czas, dodatkowo oferujemy uczestnikom pakiet „Bezpieczna konferencja”
i „Gwarancja konferencji” oraz zapewnimy również dostęp online do konferencji, dla zainteresowanych. Temat nadmiaru frakcji palnej, zmian na rynku RDF oraz planowanych inwestycji w tym sektorze, jest obecnie bardzo „palący” i aktualny. Dlatego naszą pierwszą konferencją w hotelu będą „Paliwa
z odpadów”. Na miejsce konferencji wybraliśmy przepięknie położony hotel Przystań na Warmii, przygotowany do realizacji konferencji na blisko 500 osób. A zatem bezpiecznie zrealizujemy tam również zalecenia GIS dot. organizacji spotkań. Już nie możemy doczekać się spotkania z Wami na konferencji.

Jednocześnie informujemy, że liczba miejsc na stacjonarną konferencję jest ograniczona – decyduję kolejność zgłoszeń. Dla osób, które nie będą mogły wziąć udziału w stacjonarnej konferencji będzie możliwość udziału w wersji online – więcej szczegółów podamy wkrótce.

ZAPRASZAMY!!!

ABRYS Sp. z o.o.