
Szkolenie PPWR – przygotuj swoją firmę na nowe wymagania UE dotyczące opakowań! Wprowadzenie nowych przepisów dotyczących opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR) to prawdziwa rewolucja w europejskim prawodawstwie środowiskowym, która może zaskoczyć i niejedno przedsiębiorstwo.
Ograniczenia, zakazy i nowe wymogi recyklingowe, które mają wejść w życie, stawiają przed biznesem ogromne wyzwania. Zgodnie z nowymi regulacjami, do 2040 roku ilość odpadów opakowaniowych ma zostać zredukowana o 15% w porównaniu do 2018 roku, a wszelkie opakowania będą musiały być zdolne do recyklingu. Dodatkowo, zakaz używania „wiecznych chemikaliów” i ograniczenia dotyczące jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych to tylko niektóre z wymagań, które mogą wywrócić dotychczasowe modele biznesowe do góry nogami. W obliczu zbliżających się zmian wynikających z nowego rozporządzenia Unii Europejskiej dotyczącego opakowań i odpadów opakowaniowych, Kancelaria Maruszkin organizuje kompleksowe i przyjazne dla odbiorców na różnych poziomach wiedzy szkolenie „PPWR – kompleksowo o opakowaniach i odpadach opakowaniowych”. Szkolenie odbędzie się 27 czerwca 2024 r., w trybie online.
Szkolenie to ma na celu zapoznanie uczestników z treścią projektu rozporządzenia PPWR, przedstawienie potencjalnego wpływu na działalność gospodarczą oraz omówienie kluczowych rozwiązań, takich jak redukcja odpadów, etykietowanie, ponowne użycie i recykling opakowań. Uczestnicy zyskają pełne zrozumienie nowych obowiązków i nadchodzących wyzwań, co pozwoli im na skuteczne przygotowanie się do wdrożenia nowych przepisów. Szkolenie poprowadzą eksperci z Kancelarii Maruszkin – prawnik Franciszek Nowak oraz adwokat Radosław Maruszkin, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w zakresie prawa ochrony środowiska i regulacji dotyczących opakowań. Nasze szkolenie skierowane jest do specjalistów z zakresu ESG, zarządzania środowiskiem, projektowania opakowań, recyklingu oraz właścicieli firm i wszystkich zainteresowanych wprowadzeniem nowych regulacji dotyczących opakowań i odpadów opakowaniowych. Program szkolenia obejmuje: 1. Wstęp: geneza PPWR, konsekwencje zmiany formy aktu prawnego. 2. Przegląd najważniejszych definicji. 3. Kogo dotyczy PPWR. 4. Cele i zadania PPWR. 5. Przegląd najważniejszych nowych obowiązków zawartych w PPWR. 6. Nadchodzące problemy dot. PPWR dla branży. 7. Podsumowanie. Koszt szkolenia wynosi 300 zł netto (369 zł brutto).
Dla partnerów Kancelarii Maruszkin i firm, które chciałyby zapisać na szkolenie więcej niż jednego pracownika, przygotowaliśmy 25% rabatu z kodem zniżkowym, który uzyskać można poprzez skontaktowanie się z nami na maila: maria.jedrzejewska@maruszkin.pl.
Zapisy na szkolenie i wszystkie szczegóły dostępne są na naszej stronie internetowej: www.maruszkin.pl/szkolenia Zarejestruj się już dziś i bądź krok przed konkurencją!
Organizatorem szkolenia jest Kancelaria Maruszkin – butikowa specjalistyczna kancelaria adwokacka zajmująca się prawem ochrony środowiska i zrównoważonym rozwojem. W razie pytań zachęcamy do kontaktu: Maria Jędrzejewska PR i marketing e-mail: maria.jedrzejewska@maruszkin.pl tel: +48 731 017 688
Udział zarezerwowany dla Członków Rady i zaproszonych gości.

- Konferencja Kompleksowa gospodarka odpadami – Zjazd Branży Gospodarki Odpadami odbędzie się w dniach 3-5 września 2024 w Zakopanem w Hotelu Nosalowy Dwór.
Jest to największe wydarzenie w branży! W ubiegłym roku stacjonarnie i online uczestniczyło w nim ponad 600 uczestników i ponad 50 Patronów i Partnerów. Dlaczego warto z nami być w 2024 roku? Jakie mamy cele?
Kompleksowa gospodarka odpadami – Zjazd Branży Gospodarki Odpadami to:
– coroczne zebranie kluczowych ekspertów, decydentów, praktyków i firm w celu wymiany informacji oraz doświadczeń
– stworzenie platformy wypracowywania rozwiązań dla branży gospodarki odpadami i przekazywanie ich do administracji rządowej oraz popularyzowanie poprzez media Abrys
– stworzenie przestrzeni dla spotkania się grup decydentów, izb, stowarzyszeń jako spotkania towarzyszące Zjazdowi
– promowanie pozytywnych przykładów i najbardziej efektywnych rozwiązań prawnych, organizacyjnych i technologicznych dla branży gospodarki odpadami
– promowanie innowacji w branży gospodarki odpadami
– nawiązywanie nowych kontaktów i zwiększanie przepływu informacji pomiędzy administracją publiczną, nauką, branżą przetwarzania odpadów oraz dostawcami technologii
– kojarzenie dostawców technologii z ich odbiorcami w branży
Konferencji towarzyszy Konkurs „Innowacja i Inspiracja w gospodarce odpadami”, którego finał i wręczenie nagród ma miejsce w ramach obrad wydarzenia. Dbamy o najwyższy poziom merytoryczny i organizacyjny oraz niezapomniane atrakcje dla uczestników.
W dniu poprzedzającym konferencję spotkajmy się na Abrysówce – naszym nieformalnym, zapoznawczym spotkaniu biznesowym. To doskonała okazja na nawiązanie nowych kontaktów już przed rozpoczęciem wydarzenia.
Podczas tegorocznej edycji poruszymy następujące tematy:
- System kaucyjny i jego wpływ na gospodarkę odpadami w Polsce,
- Biologiczne przetwarzanie odpadów – klucz do osiągnięcia poziomów recyklingu,
- To co ważne w gospodarce odpadami: prawo i finanse,
- Przetwarzanie odpadów – wyzwania dla dostawców technologii,
- Zarządzanie systemowe w gospodarce odpadami,
- Nowe zagrożenia w gospodarce odpadami.
Rejestracja: https://kompleksowa2024.konfeo.com/pl/groups
Strona konferencji: https://kompleksowa.abrys.pl/
Kontakt: koordynator wydarzenia Paulina Wolna, p.wolna@abrys.pl, 881 932 976

XIV Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku odbędzie się w dniach 16 – 17 września 2024 roku w pierwszym na świecie Teatrze Ekologicznym Bohema House w Warszawie.
Główne cele XIV Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku:
- przedstawienie podstawowych obowiązków związanych z opakowaniami i odpadami opakowaniowymi w logistyce magazynowej – sprzedawca e-commerce oraz odbierający odpady,
- omówienie zagadnień dotyczących spalarni opadów jako nieodzownego elementu GOZ,
- zapoznanie uczestników z rozwiązaniami w gospodarce odpadami na terenie Unii Europejskiej,
- rozwinięcie założeń zielonych modeli biznesowych w ramach Gospodarki o Obiegu Zamkniętym,
- taksonomia w firmie,
- podstawowe obowiązki w ochronie środowiska.
Szczegóły: https://ekocykl.org/konferencje/logistyka-odzysku/
O Konferencji Środowiskowej
Konferencja Środowiskowa Interzero to coroczne wydarzenie, które gromadzi w jednym miejscu interesariuszy i ekspertów branży ochrony środowiska. Podczas obrad zapewniamy inspirujące prelekcje, w czasie których uczestnicy mogą poszerzać swoją wiedzę na temat aktualnych przepisów prawnych i innych kwestii związanych z ekologią i zrównoważonym rozwojem. Udział w konferencji to też okazja do zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami w gospodarce odpadami oraz wymiany doświadczeń z uczestnikami wydarzenia.
XI Edycja Konferencji Środowiskowej Interzero skupi się głównie wokół bieżących zmian prawnych tj. dyrektywy SUP, PPWR, systemu kaucyjnego i rozszerzonej odpowiedzialności producenta. Przedyskutujemy wspólnie najlepsze praktyki, które należy przyjąć w dynamicznym otoczeniu legislacyjnym, a także dowiemy się więcej o wpływie nowych przepisów na biznes. Nie może Cię zabraknąć na naszej konferencji!
Poznaj prowadzącą tegorocznej konferencji
Monika Richardson
Polska iberystka, dziennikarka i prezenterka telewizyjna, jest nie tylko założycielką renomowanej szkoły językowej Richardson School, ale także doświadczoną szkoleniowcem w dziedzinie wystąpień medialnych. Jako prowadząca i prelegentka jubileuszowej Konferencji Środowiskowej Interzero 2023 wnosła swoją wiedzę i doświadczenie do ważnych dyskusji dotyczących mediów i kultury.
Monika Richardson to także aktywna uczestniczka kampanii mającej na celu poszerzenie świadomości Polaków w kwestii ekologii. Jej zaangażowanie w te inicjatywy podkreśla jej rolę społeczną i chęć wpływania na pozytywne zmiany w społeczeństwie. Jako liderka i inspirująca postać, Monika Richardson zdobywa uznanie zarówno w świecie mediów, jak i na polu edukacji oraz działań społecznych.
Dlaczego warto wziąć udział?
- Unikalna platforma spotkań i dyskusji o kwestiach, którymi żyje branża ochrony środowiska:
- ROP – Rozszerzona odpowiedzialność producenta
- SUP – Single-Use Plastics
- GOZ – Gospodarka o obiegu zamkniętym
- Prelekcje ekspertów z Interzero, Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań oraz innowatorów w zakresie ochrony środowiska.
- Trendy, innowacje i analiza nadchodzących zmian prawnych oraz ich skutków dla biznesu.
- Sesje pytań i odpowiedzi, studia przypadku i historie sukcesów.
- Imienny elektroniczny certyfikat, potwierdzający udział w Konferencji Środowiskowej 2024.
- Powitalny pakiet konferencyjny dla każdego z Uczestników.
Sprzedaż biletów na Konferencję Środowiskową 2024 rozpoczęta!
Szczegóły: