
Z radością zapraszamy na 17. Konferencję Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Odzysk surowców i energii. Efektywność zakładów, która odbędzie się w dniach 7-9 maja 2025 roku w Białowieży.
Jak zaplanowaliśmy program konferencji?
Pierwszy dzień konferencji upłynie pod znakiem merytorycznych obrad, inspirujących dyskusji oraz wymiany doświadczeń w kuluarach. Drugiego dnia udamy się do Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Hryniewiczach, gdzie zobaczymy mi.n. nowoczesną sortownię odpadów, innowacyjną linię do produkcji desek kompozytowych z opakowań wielomateriałowych po napojach i folii oraz pokazy dynamiczne maszyn. Następnie odwiedzimy Centrum Wystawowe Pronar, by zobaczyć nowoczesną fabrykę maszyn, efektowne demonstracje zagospodarowania odpadów budowlanych, poremontowych, gabarytowych i zielonych, a także dynamiczne pokazy urządzeń oraz wziąć udział w MBP FEST – emocjonujących rozgrywkach sportowych o tytuł ,,Mistrza Świata w Branży Komunalnej” połączonych z licznymi atrakcjami i wielkim grillowaniem.
Kluczowe tematy dyskusji programowych:
– Aktualne rozporządzenie MBP
– Groźba kar za nieosiągnięcie poziomów recyklingu
– Kluczowa rola frakcji bio w procesie recyklingu i odzysku energii
– Efektywny odzysk surowców i energii z frakcji bio
– Wpływ ROP i systemu kaucyjnego na efektywność zakładów
– Modele optymalnej modernizacji mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów
Dzień przed konferencją spotkajmy się na Abrysówce, by w luźnej atmosferze rozpocząć nasze branżowe rozmowy!
Do miłego zobaczenia!
Organizatorzy
Szczegóły: https://mbp.abrys.pl/


Biometan jest istotnym elementem transformacji energetycznej i dekarbonizacji gospodarki. Instalacji w Europie i na świecie regularnie przybywa. W podpoznańskich Brodach trwa rozruch pierwszej polskiej biometanowni. Jaka przyszłość czeka rynek biometanu w Polsce i na świecie? O tym rozmawiać będą uczestnicy 8. Kongresu Biometanu.
Podczas zeszłorocznej edycji Kongresu Biometanu, który zgromadził ponad 400 uczestników, prof. Jacek Dach z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu podkreślał, że Polska jest w zakresie biometanu obecnie największym rynkiem inwestycyjnym w Europie.
W jakim kierunku będzie rozwijał się rynek, którego potencjał oceniany jest 8 mld metrów sześciennych biometanu rocznie? Jak będzie wyglądał system wsparcia dla inwestycji biogazowych i biometanowych? Jakie miejsce zajmie biometan w procesie transformacji energetycznej polskiej gospodarki, gdy już się wreszcie pojawi? M.in. na te tematy rozmawiać będą uczestnicy 8. Kongresu Biometanu.
- Kongres Biometanu
Ósma edycja Kongresu Biometanu odbędzie się 20-21 maja w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Podczas wydarzenia gościć będziemy kadrę zarządzającą branży biogazowej i biometanowej z Polski i Europy, przedstawicieli kluczowych dla rozwoju branży sektorów. Na Kongresie pojawi się też reprezentacja sektora energetycznego, transportowego, agrobiznesu, finansów, dostawców innowacyjnych technologii i rozwiązań dla branży, jak również przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, stowarzyszeń branżowych i organizacji NGO.
Strefa Expo na 8. Kongresie Biometanu
Podobnie jak w zeszłym roku Kongres Biometanu zorganizowany będzie w formule Conference&Expo, która daje możliwość zaprezentowania swojej oferty firmom sektora biometanu. Jeśli chcesz dołączyć do Strefy Expo – wydzielonej przestrzeni przeznaczonej na stoiska wystawców – i znaleźć się wśród liderów branży, skontaktuj się z nami: biometan@magazynbiomasa.pl; +48 792 122 038

➡ Spotkasz się z przedstawicielami branży!
➡ Zdobędziesz lub uzupełnisz swoją wiedzę
➡ Zbudujesz nowe i utrwalisz dotychczasowe relacje biznesowe
➡ Poznasz najnowsze trendy
➡ Porozmawiasz o biznesie w sprzyjających warunkach
➡ Dowiesz się co inni robią w tym zakresie w jakim Ty działasz
Zatem obecność obowiązkowa 👍
dla przedstawicieli:
➡ firm kupujących, przetwarzających i dostarczających drewno poużytkowe
➡ przemysłu: płytowego, meblowego, celulozowo-papierniczego, opakowaniowego, paletowego, budowlanego, …
➡ firm / zakładów komunalnych zajmujących się odbiorem odpadów w tym drewna poużytkowego od lokalnych społeczności
➡ firm przetwarzających surowiec drzewny na cele energetyczne
➡ firm dostarczających technologie i usługi dla przemysłu drzewnego
➡ firm transportowych i logistycznych
➡ firm certyfikujących oraz doradczych
Posiedzenie realizowane w trybie hybrydowym.
Udział zarezerwowany dla Członków Rady oraz zaproszonych gości.
Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLECO to najważniejsze wydarzenie konferencyjno-wystawiennicze dla branży ochrony klimatu, środowiska, gospodarki komunalnej i zrównoważonego rozwoju.