Calendar

maj
29
śr.
Patronat: 2. Polsko-czeska konferencja: Poziomy odzysku a zagospodarowanie frakcji kalorycznej, EKORUM, Ołomuniec (Brno-Kraków)
maj 29 – maj 31 całodniowy
W  ostatnich latach system gospodarki odpadami komunalnymi w  Polsce przeszedł gruntowną zmianę, dostosowując się do najnowszych trendów i  technologii oraz wymogów wynikających z  dyrektyw Unii Europejskiej. Z kolei gospodarka Czech jest uważana za jedną z najstabilniejszych spośród wszystkich państw postsocjalistycznych. Choć obszar gospodarki odpadami jest tu jeszcze stosunkowo młody, to jednak rozwija się on bardzo dynamicznie.
Jakie wyzwania stoją przed naszymi krajami w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi?  Czym możemy pochwalić się przed naszymi sąsiadami, a  jakie działania podejmowane na ich terenie mogą być dla nas wzorem?
? m.in. na tego typu pytania będziemy poszukiwali odpowiedzi podczas czesko-polskiej konferencji ?Wyzwania w  gospodarce odpadami komunalnymi?.
W  trakcie wydarzenia poruszona zostanie również tematyka poziomów odzysku i  recyklingu, gospodarowania frakcją kaloryczną, rola instalacji do spalania odpadów, nowych kierunków w przetwarzaniu odpadów. Do grona prelegentów zaprosiliśmy ekspertów z  branży gospodarki odpadami obu państw.
Mamy nadzieję, że tematy wystąpień oraz prowadzone dyskusje staną się platformą wymiany wiedzy i  doświadczeń w  temacie organizacji i funkcjonowania optymalnego systemu gospodarki odpadami.
Zapraszamy do Ołomuńca !
informacje szczegółowe: http://www.ekorum.pl/pl/news.php?item.34
lut
4
wt.
PATRONAT: 11. Konferencja Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów, ABRYS Bielsko-Biała.
lut 4 – lut 6 całodniowy

11. Międzynarodowa Konferencja ?Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów?, odbędzie się w 4-6 lutego 2020 r. w Bielsko-Białej. Nadchodzący rok 2020 to wdrażanie kolejnego etapu zmian na rynku gospodarki odpadami komunalnymi. Jest to wymuszone ostatnimi nowelizacjami przepisów, dostosowaniem się do rosnących wymogów europejskich, zmaganiem się samorządu i przedsiębiorców z trudnościami z zagospodarowaniem czy dalszym zbytem sporej części frakcji odzyskanych odpadów, lawinowo rosnącymi kosztami. Dyskusja nad oczekiwanym przez wszystkich zwiększonym udziałem przemysłu w zbiórce i przygotowaniu do recyklingu odpadów (ROP) wchodzi w kolejną, oby decydującą, fazę dyskusji. Poszukiwane są sprawdzone pomysły na rosnące obowiązki gmin i firm m.in. w zakresie osiągania poziomów recyklingu wynikające z nowelizacji ustawy czystościowej.

Ważnym elementem konferencji będzie dyskusja pomiędzy recyklerami a zbierającymi odpady o rynku surowców odzyskanych. Nasze spotkanie zapowiada się jako ciekawie forum wymiany doświadczeń praktyków wdrażających efektywne i innowacyjne systemy selektywnej zbiórki, sprawdzone modele współpracy z mieszkańcami i gminami.

Podczas konferencji ponad 20 prelekcji, 4 sesje tematyczne, najlepsi eksperci, nowoczesny panel dyskusyjny, dodatkowo specjalne atrakcje oraz wyjazd techniczny.

Podczas konferencji będziemy mieli okazję do wymiany doświadczeń praktyków gospodarki odpadami. Będą to przedstawiciele administracji samorządowej głównie gminnej, przedsiębiorcy odbierający i zagospodarowujący odpady w tym recyklerzy, eksperci w tym przedstawiciele świata nauki. Zapraszamy wszystkich, którzy zajmują się nowoczesnymi systemami gospodarki odpadami komunalnymi.

Wiodącymi tematami na sesjach będą:

kwi
14
śr.
15. Konferencja Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, ABRYS, on-line
kwi 14 całodniowy
15. Konferencja Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, ABRYS, on-line

Więcej informacji na: https://zsee.abrys.pl/

mar
22
wt.
16. Konferencja Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, Abrys oraz APPLiA Polska, on-line i Poznań
mar 22@19:41 – 20:41
16. Konferencja Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, Abrys oraz APPLiA Polska, on-line i Poznań

zrównoważony rozwój, Green Deal, Fit For 55, CBAM, GOZ, ROP, CSR, ESG… a w tym wszystkim my jako bardzo ważny element domykający większość kół i obiegów.

Elektrorecykling, czyli pół miliona ton zużytego sprzętu elektrycznego, który trzeba selektywnie zebrać, przewieźć, przetworzyć, przewieźć ponownie i poddać recyklingowi. Ogrom prac i odpowiedzialności. Wszystko to byłoby bardzo ciężkie i żmudne gdyby nie coroczna konferencja dająca najważniejszym uczestnikom rynku duży pakiet informacji oraz poczucia wspólnego tworzenia dodatkowej wartości rynkowej i społecznej.

W imieniu organizatorów, firmy Abrys oraz APPLiA Polska, serdecznie zapraszam do udziału w 16. Konferencji Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, która odbędzie się 6-7 kwietnia 2022 r. w Poznaniu oraz online.

Spotkajmy się zatem po raz szesnasty w gościnnych progach Abrysu, stacjonarnie i online, i omówmy najważniejsze dla branży sprawy. W nowej formule podyskutujemy o niedostatecznej podaży niektórych grup odpadów, nowym prawie środowiskowym, roli poszczególnych podmiotów oraz najnowocześniejszych technologiach. Nie omieszkamy także ponownie tropić szarą strefę i pochylić się nad jakże istotnymi zagadnieniami edukacji ekologicznej. Rozmawiać będziemy w gronie znanych ekspertów, ale także nowych osób, które wniosą dodatkową wiedzę w już ugruntowany rynek ZSEE.

Obrady konferencji odbędą się 6 kwietnia 2022 r. natomiast dzień później udamy się do najnowocześniejszego zakładu przetwarzania ZSEE w zachodniej Europie – Elektrorecyklingu w Nowym Tomyślu.

Serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych rynkiem elektrorecyklingu na coroczne święto branży ZSEE.  

Więcej informacji na temat konferencji oraz rejestracja znajdują się na stronie: https://zsee.abrys.pl/
Kontakt do koordynatora konferencji: Paulina Wolna, p.wolna@abrys.pl, 881 932 976

kwi
6
śr.
16. Konferencja Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, ABRYS, Poznań/online
kwi 6 – kwi 7 całodniowy

ZAPROSZENIE ZSEE 2022

Zrównoważony rozwój, Green Deal, Fit For 55, CBAM, GOZ, ROP, CSR, ESG… a w tym wszystkim my jako bardzo ważny element domykający większość kół i obiegów.

Elektrorecykling, czyli pół miliona ton zużytego sprzętu elektrycznego, który trzeba selektywnie zebrać, przewieźć, przetworzyć, przewieźć ponownie i poddać recyklingowi. Ogrom prac i odpowiedzialności. Wszystko to byłoby bardzo ciężkie i żmudne gdyby nie coroczna konferencja dająca najważniejszym uczestnikom rynku duży pakiet informacji oraz poczucia wspólnego tworzenia dodatkowej wartości rynkowej i społecznej.

Spotkajmy się zatem po raz szesnasty w gościnnych progach Abrysu, stacjonarnie i online, i omówmy najważniejsze dla branży sprawy. W nowej formule podyskutujemy o niedostatecznej podaży niektórych grup odpadów, nowym prawie środowiskowym, roli poszczególnych podmiotów oraz najnowocześniejszych technologiach. Nie omieszkamy także ponownie tropić szarą strefę i pochylić się nad jakże istotnymi zagadnieniami edukacji ekologicznej. Rozmawiać będziemy w gronie znanych ekspertów, ale także nowych osób, które wniosą dodatkową wiedzę w już ugruntowany rynek ZSEE. Jak zwykle nie omieszkam pokazać kilku statystyk i zadać podchwytliwych pytań uczestnikom.

W imieniu organizatorów, firmy Abrys i związku producentów AGD Applia, serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych rynkiem elektrorecyklingu na coroczne święto branży ZSEE.

Wojeciech Konecki, Prezes Zarządu APPLiA Polska Związek Pracodawców AGD, Dyrektor Programowy Konferencji.

Więcej: https://zsee.abrys.pl/