Calendar

maj
21
wt.
PATRONAT PIGO: 7. Kongres Biometanu Sala Ziemi, MTP, Poznań 21-22 maja 2024 r.
maj 21 – maj 22 całodniowy

Kongres Biometanu

Kongres Biometanu to obowiązkowy punkt na mapie wydarzeń branżowych. Konferencja organizowana przez największe biogazowe wydawnictwo w Polsce co roku bije kolejne rekordy frekwencyjne i wciąż zyskuje na znaczeniu w zarówno w Polsce, jak i w Europie.

Poprzednia edycja zgromadziła 400 uczestników i uczestniczek.

W tym roku wydawca Magazynu Biomasa zaprasza przedstawicieli sektora biogazu i biometanu do Poznania. Kongres Biometanu odbędzie się 21-22 maja 2024 w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W związku z rosnącym wciąż zainteresowaniem biometanem na świecie, wywołanym m.in. w dużej mierze przez obecną sytuację geopolityczną i rosyjską agresję na Ukrainę, także w Polsce biometan staje się gorącym tematem. Szczególnie w ostatnim czasie także ustawodawcy wydają się dostrzegać jego w wielki potencjał. Ponad 400 uczestników 7. Kongresu Biometanu będzie rozmawiać o przyszłości sektora, szansach i barierach, przyglądając się sektorowi biometanowemu i spróbuje odpowiedzieć na pytanie czy czeka nas przełom.

Kongres Biometanu łączy w sobie formułę Conference&Expo, dzięki czemu w rozbudowanej Strefie Expo – wydzielonej przestrzeni przeznaczonej na stoiska wystawców – przedstawiciele wiodących firm sektora biometanu zaprezentują swoją ofertę.

Branżowe spotkanie kierujemy do

  • inwestorów planujących budowę biogazowni i biometanowni
  • właścicieli działających instalacji biogazowych
  • technologów i zarządców biogazowni odpadowych i oczyszczalnianych
  • właścicieli dużych gospodarstw rolnych i przetwórców rolno-spożywczych
  • firm paliwowych, transportowych i przemysłu energochłonnego
  • dostawców technologii i urządzeń
  • branży energetycznej
  • polskich i europejskich stowarzyszeń branżowych
  • przedstawicieli administracji rządowej i samorządów
Kongres Biometanu w liczbach

Kongres Biometanu 2023

4
Panele dyskusyjne
58
Firm Partnerskich
25
Prelekcji
 

400 UCZESTNIKÓW

 
maj
24
pt.
🚩Spotkanie online Komisji ds. ROP i Systemu Kaucyjnego oraz Rady PIGO
maj 24@10:00 – 12:00

Spotkanie podsumowujące dotychczasowe prace nad modelem ROP PIGO. Udział zastrzeżony dla Członków Komisji ds. ROP i Systemu Kaucyjnego oraz Rady PIGO. Materiały i informacje rozesłane pocztą email.

maj
27
pon.
PATRONAT PIGO: 16. Konferencja – Roadshow Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Odzysk surowców i energii. Efektywność zakładów. ABRYS. Ustka, Czarnówek,Wejherowo
maj 27 – maj 29 całodniowy
PATRONAT PIGO: 16. Konferencja - Roadshow Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Odzysk surowców i energii. Efektywność zakładów. ABRYS. Ustka, Czarnówek,Wejherowo

Dlaczego warto wziąć udział?

16. Konferencja – Roadshow Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Odzysk surowców i energii. Efektywność zakładów odbędzie się w dniach 27-29 maja 2024 roku w Ustce z wyjazdem do Czarnówka oraz Wejherowa.

Roadshow to formuła wyjazdowa konferencji połączona z prezentacją funkcjonujących zakładów oraz dynamicznymi pokazami maszyn. Zobaczymy Zakład Zagospodarowania Odpadów
w Czarnówku oraz EkoFabrykę w Wejherowie.

Interaktywna i dynamiczna formuła pozwoli uczestnikom w unikalny i nowatorski sposób zapoznać się z nowoczesnymi, wytyczającymi trendy rozwiązaniami w gospodarce odpadami. Organizacja konferencji nie pomija jednak aspektu wykładowego i tradycyjnych już kontaktów branżowych.

Główne tematy konferencji:
– rozporządzenie MBP
– groźba kar za nieosiągnięcie poziomów recyklingu
– kluczowa rola frakcji bio w osiągnięciu poziomów recyklingu i odzysku energii
– efektywny odzysk energii i surowców z frakcji bio
– dostosowanie zakładu do przepisów BAT
– wpływ ROP i systemu kaucyjnego na efektywność zakładów
– modele optymalnej modernizacji zakładów mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów

W dniu poprzedzającym konferencję spotkajmy się na Abrysówce – naszym nieformalnym, zapoznawczym spotkaniu biznesowym. To doskonała okazja na nawiązanie nowych kontaktów już przed rozpoczęciem wydarzenia.

Do miłego zobaczenia na konferencji!
Organizatorzy

Szczegóły: https://mbp.abrys.pl/

cze
11
wt.
Patronat PIGO: 14. KONFERENCJA PALIWA Z ODPADÓW, Abrys, Zawiercie
cze 11 – cze 13 całodniowy

Konferencja Paliwa z Odpadów to jedno z najważniejszych wydarzeń dla przedstawicieli branży paliw alternatywnych. Co roku stanowi ona istotną platformę dla specjalistów, naukowców, przedstawicieli władz i praktyków z całej Polski, gdzie głos każdej ze stron może zostać usłyszany. To świetna okazja do nawiązania bezcennych kontaktów i zaktualizowania wiedzy, a także trzymania ręki na pulsie szybko zmieniającej się branży.

Podczas tegorocznej, czternastej już edycji, będziemy mówić o tematach, które są najistotniejsze. Jakich zmian prawnych potrzeba na rynku RDF? Czy rosnąca ilość instalacji termicznego przekształcania odpadów wpłynie na producentów paliw z odpadów? W którą stronę powinniśmy zmierzać i jak będą wyglądały najbliższe lata dla branży paliw alternatywnych?

Te i wiele innych pytań, znajdą swoje odpowiedzi podczas 14. Konferencji Paliwa z Odpadów, która odbędzie się w dniach 11-13 czerwca 2024 roku w Zawierciu.

Więcej na stronie: paliwazodpadow.abrys.pl

 

cze
27
czw.
Szkolenie PPWR ; kancelaria MARUSZKIN; online
cze 27@10:00 – 12:00
Szkolenie PPWR ; kancelaria MARUSZKIN; online

Szkolenie PPWR – przygotuj swoją firmę na nowe wymagania UE dotyczące opakowań! Wprowadzenie nowych przepisów dotyczących opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR) to prawdziwa rewolucja w europejskim prawodawstwie środowiskowym, która może zaskoczyć i niejedno przedsiębiorstwo.
Ograniczenia, zakazy i nowe wymogi recyklingowe, które mają wejść w życie, stawiają przed biznesem ogromne wyzwania. Zgodnie z nowymi regulacjami, do 2040 roku ilość odpadów opakowaniowych ma zostać zredukowana o 15% w porównaniu do 2018 roku, a wszelkie opakowania będą musiały być zdolne do recyklingu. Dodatkowo, zakaz używania „wiecznych chemikaliów” i ograniczenia dotyczące jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych to tylko niektóre z wymagań, które mogą wywrócić dotychczasowe modele biznesowe do góry nogami. W obliczu zbliżających się zmian wynikających z nowego rozporządzenia Unii Europejskiej dotyczącego opakowań i odpadów opakowaniowych, Kancelaria Maruszkin organizuje kompleksowe i przyjazne dla odbiorców na różnych poziomach wiedzy szkolenie „PPWR – kompleksowo o opakowaniach i odpadach opakowaniowych”. Szkolenie odbędzie się 27 czerwca 2024 r., w trybie online.
Szkolenie to ma na celu zapoznanie uczestników z treścią projektu rozporządzenia PPWR, przedstawienie potencjalnego wpływu na działalność gospodarczą oraz omówienie kluczowych rozwiązań, takich jak redukcja odpadów, etykietowanie, ponowne użycie i recykling opakowań. Uczestnicy zyskają pełne zrozumienie nowych obowiązków i nadchodzących wyzwań, co pozwoli im na skuteczne przygotowanie się do wdrożenia nowych przepisów. Szkolenie poprowadzą eksperci z Kancelarii Maruszkin – prawnik Franciszek Nowak oraz adwokat Radosław Maruszkin, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w zakresie prawa ochrony środowiska i regulacji dotyczących opakowań. Nasze szkolenie skierowane jest do specjalistów z zakresu ESG, zarządzania środowiskiem, projektowania opakowań, recyklingu oraz właścicieli firm i wszystkich zainteresowanych wprowadzeniem nowych regulacji dotyczących opakowań i odpadów opakowaniowych. Program szkolenia obejmuje: 1. Wstęp: geneza PPWR, konsekwencje zmiany formy aktu prawnego. 2. Przegląd najważniejszych definicji. 3. Kogo dotyczy PPWR. 4. Cele i zadania PPWR. 5. Przegląd najważniejszych nowych obowiązków zawartych w PPWR. 6. Nadchodzące problemy dot. PPWR dla branży. 7. Podsumowanie. Koszt szkolenia wynosi 300 zł netto (369 zł brutto).
Dla partnerów Kancelarii Maruszkin i firm, które chciałyby zapisać na szkolenie więcej niż jednego pracownika, przygotowaliśmy 25% rabatu z kodem zniżkowym, który uzyskać można poprzez skontaktowanie się z nami na maila: maria.jedrzejewska@maruszkin.pl.
Zapisy na szkolenie i wszystkie szczegóły dostępne są na naszej stronie internetowej: www.maruszkin.pl/szkolenia Zarejestruj się już dziś i bądź krok przed konkurencją!

Organizatorem szkolenia jest Kancelaria Maruszkin – butikowa specjalistyczna kancelaria adwokacka zajmująca się prawem ochrony środowiska i zrównoważonym rozwojem. W razie pytań zachęcamy do kontaktu: Maria Jędrzejewska PR i marketing e-mail: maria.jedrzejewska@maruszkin.pl tel: +48 731 017 688