Calendar

lut
5
wt.
PATRONAT:10. Międzynarodowa Konferencja Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów, ABRYS, Poznań, Berlin.
lut 5 – lut 7 całodniowy

Jubileuszowa konferencja dotycząca selektywnej zbiórki w Poznaniu i Berlinie!

O tym jak ważnym zagadnieniem dla systemu gospodarki odpadami jest selektywna zbiórka odpadów, segregacja i recykling nikogo nie trzeba przekonywać. Z najnowszym ujęciem tego tematu, wytycznymi, dobrymi praktykami, efektywnymi technologiami będzie można zapoznać się podczas 10. Międzynarodowej Konferencji ?Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów?. Wydarzenie odbędzie się w dniach 5-7 lutego br. w Poznaniu.

 Zmiana podejścia do gospodarki odpadami na przestrzeni lat

Pierwsze dwa dni konferencji będą poświęcone szerokiemu spektrum tematów związanych z wiodącym zagadnieniem konferencji. Ze względu na międzynarodowy charakter na konferencji zostaną poruszone najważniejsze zagadnienia dotyczące wizji rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym w Europie i w Polsce. Specjaliści z różnych instytucji zaprezentują m.in. plany Parlamentu Europejskiego w tym zakresie, czy zagadnienie rozszerzonej odpowiedzialności producenta w kontekście GOZ. Jednym z ważnych tematów będzie także problematyka związana z zagospodarowaniem opakowań m.in. systemy zagospodarowania odpadów wielomateriałowych, innowacje w zakresie technologii recyklingu i odzysku szkła, zwiększanie możliwości sortowania odpadów papierowych czy odzysk i recykling puszek aluminiowych. Zaproszeni eksperci rozwiną także temat selektywnej zbiórki bioodpadów i biorecyklingu. W ramach tego zagadnienia zostanie przedstawione m.in. porównanie szacunkowych kosztów dla różnych rozwiązań selektywnej zbiórki oraz propozycje rozwiązań dla kompostowania odpadów zielonych. Jubileuszowa edycja konferencji będzie z pewnością niepowtarzalną okazją, aby usłyszeć o zmianach i rozwoju, które dokonały się na przestrzeni ostatnich 10 lat w gospodarce odpadami.

  1. Wyjazd techniczny 7 lutego:
    Trzeciego dnia konferencji zaplanowane są dwa ciekawe wyjazdy studyjne.. Pierwszym obiektem będzie BSR Biogasanlage, instalacja znajdująca się w berlińskiej dzielnicy Ruhleben. Instalacja działa od 2013r. i odbiera ponad 60% odpadów i bioodpadów w Berlinie. W swojej najnowszej fabryce każdego roku fermentowane jest ok. 60 000 ton bioodpadów.

    Drugi obiekt to poznańska biokompostownia zarządzana przez Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu. Instalacja ta jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów nie tylko w Polsce, ale również w tej części Europy. Jej zadaniem jest zagospodarowanie odpadów ulegających biodegradacji selektywnie zebranych przez mieszkańców aglomeracji poznańskiej. Odpady trafiające do biokompostowni przetwarzane są w energię elektryczną, cieplną oraz kompost. Instalacja rocznie przerabia ok. 30 000 ton odpadów biodegradowalnych.

Ważne: ilość miejsc na wyjazd techniczny do Berlina jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń. Zostaje coraz mniej miejsc!

http://www.abrys.pl/szkolenia-i-konferencje/wyszukiwarka-konferencji/pojedyncza-konferencja/cal/event/id/238/2019/02/05/?tx_cal_controller%5Bpreview%5D=1&cHash=48e3c4292ce11806682f3cc0b87eef7e

 

mar
19
wt.
Patronat: 9. Konferencja Paliwa z odpadów, ABRYS, Katowice.
mar 19 – mar 21 całodniowy
Patronat: 9. Konferencja Paliwa z odpadów, ABRYS, Katowice.

Energetyczne i bezpieczne środowiskowo wykorzystanie odpadów poprzez wytwarzanie z nich paliw o stabilnych parametrach jakościowych jest ważnym zagadnieniem we współczesnym systemie gospodarki odpadami. Na szczeblu krajowym nadal trwają dyskusje na temat możliwości energetycznego wykorzystania paliw z odpadów. Specjaliści z branży wskazują na problemy z zagospodarowaniem RDF, które będą tym większe, im nasze technologie separacyjne będą lepsze.

Na starcie 2019 roku wszyscy zadajemy sobie pytanie ? co będzie dalej z paliwem alternatywnym i jego wykorzystaniem w systemie gospodarki odpadami w naszym kraju? Jak prognozować jakość SRF w perspektywie 10 lat ? w świetle zmian zarówno stylu życia Polaków jak i wymagań prawnych? Jakie projekty pozwolą na rozwiązanie problemu z rosnącą ilością paliwa alternatywnego?

Na powyższe i szereg innych pytań odpowiemy w tym roku podczas konferencji w Katowicach. Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w 9 edycji Konferencji Paliwa z odpadów, która odbędzie się w dniach 19 ? 21 marca br. Konferencja od lat stanowi  największą w Polsce platformę wymiany informacji na temat wytwarzania i wykorzystywania paliw z odpadów.

Miło nam poinformować, że Gośćmi Honorowymi konferencji będą Henryk Kowalczyk, Minister Środowiska oraz Sławomir Mazurek, Podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska. Przedstawią oni stanowisko resortu w sprawie perspektyw zagospodarowania frakcji energetycznej, w tym wykorzystywania jej w lokalnych ciepłowniach. Poinformują także o aktualnych planach resortu związanych z przygotowaniem projektów regulacji prawnych dotyczących gospodarki odpadami

Konferencja odbędzie się w Hotelu Novotel Katowice Centrum, Al. Roździeńskiego 16 w Katowicach.

Przypominamy, że koszt uczestnictwa nie obejmuje kosztów związanych z noclegiem w trakcie konferencji.

Szczegóły: http://www.abrys.pl/szkolenia-i-konferencje/wyszukiwarka-konferencji/pojedyncza-konferencja/cal/event/id/243/2019/03/19/?tx_cal_controller%5Bpreview%5D=1&cHash=ec690bf1a87ad9d99f8e6c8fcf45b2bf