Calendar

lis
24
wt.
17. Konferencja Termiczne przekształcanie odpadów, ABRYS, on-line.
lis 24 – lis 25 całodniowy
17. Konferencja Termiczne przekształcanie odpadów, ABRYS, on-line.

17. edycja Konferencji Termiczne przekształcanie odpadów odbędzie się w dniach 24 ? 25 listopada 2020 r. w Uniejowie. Wydarzenie odbędzie się również w formule ONLINE. Konferencja ta jest jednym z najważniejszych spotkań branży Waste to Energy, podczas którego zostaną omówione najważniejsze i najistotniejsze tematy dotyczące termicznego przekształcania odpadów.

Priorytetowe zagadnienia, które poruszone zostaną podczas dwóch dni konferencji:

? plany resortu klimatu co do budowy kolejnych instalacji odzyskujących energię z odpadów
? uwarunkowania prawne i ekonomiczne instalacji WtE
? dialog między społecznością lokalną a samorządem planującym budowę spalarni
? proces termicznego przekształcania odpadów i jego miejsce w hierarchii postępowania z odpadami
? bieżąca eksploatacja zakładów, w tym utrzymanie ruchu oraz zagospodarowanie odpadów procesowych
? termiczne zagospodarowanie frakcji palnej w przedsiębiorstwach energetyki cieplnej

Organizator spotkania, firma Abrys informuje, iż udział w 17. edycji Konferencji Termiczne przekształcanie odpadów w wersji ONLINE jest bezpłatny dla przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego (wydziałów gospodarki komunalnej, ochrony środowiska), Urzędów Marszałkowskich i Wojewódzkich, Regionalnych Dyrekcji Ochrony Środowiska, Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska oraz Inspekcji Ochrony Środowiska.
Więcej informacji na stronie wydarzenia.
Aby dokonać zgłoszenia na bezpłatny udział online należy wypełnić formularz dostępny na stronie
lut
16
wt.
12. Konferencja Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów, ABRYS, online.
lut 16 – lut 17 całodniowy

Zmiany w polskim prawie (ustawa o odpadach, ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach) dotyczące m.in. obniżenia wymaganych poziomów recyklingów do 2025 r. skłaniają do dyskusji i analizy obecnego systemu gospodarki odpadami komunalnymi. Świetną okazją będzie udział w Konferencji ?Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów?, która tradycyjnie otwiera sezon konferencyjny w branży odpadowej i tym razem odbędzie się online w dniach 16-17 lutego 2021 roku.

  • W trakcie obrad będziemy dyskutować na temat obniżenia wymaganych poziomów recyklingów, które oddalają nas od wcześniej wyznaczonych poziomów recyklingu i przygotowania do ponownego użycia odpadów komunalnych.
  • Zastanowimy się też, jak obecne zmiany wpłyną na rynek surowców? Czy gminy wykorzystają czas na modernizację systemu odpadami? Czy te zmiany zahamują wzrost cen?
  • Podczas konferencji praktycy z polskich gmin, głównie miejskich, zaprezentują swoje doświadczenia w uzyskiwaniu wysokich poziomów recyklingu i technologie, które mogą to usprawnić. Dowiemy się jak im się to udało osiągnąć już teraz?
  • Zaprezentujemy kilka wizji systemu ROP. Który z modeli będzie najkorzystniejszy dla gmin? Który jest do zaakceptowania przez przedsiębiorców? Wiadomo, że rynek czeka na zastrzyk pieniędzy z systemu ROP.
  • Usłyszymy od przedstawicieli instalacji komunalnych co powinno, a co nie powinno trafić na ich linie. Czy ekoprojektowanie i odpowiedzialność producentów ułatwi pracę instalacjom przetwarzania odpadów?

 

Jak Państwo widzą jest wiele pytań, na które chcemy znaleźć odpowiedź. Dlatego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w największej konferencji w branży związanej z selektywną zbiórką odpadów oraz z odzyskiem surowców i recyklingiem.

Spotkajmy się w gronie ekspertów i praktyków już wkrótce.

 

dr inż. Barbara Kozłowska, Politechnika Łódzka

Przewodnicząca Rady Programowej

 

Więcej informacji na https://selektywna.abrys.pl/

Zarejestruj się na https://selektywnaabrys.konfeo.com/pl/groups

Koordynator konferencji: Olga Rosiak, o.rosiak@abrys.pl, +48 784 036 989

 

 

mar
16
wt.
2. Konferencja on-line Modernizacja źródeł ciepła (ciepłowni i elektrociepłowni) w kierunku energetycznego wykorzystania odpadów, ABRYS.
mar 16 całodniowy
2. Konferencja on-line Modernizacja źródeł ciepła (ciepłowni i elektrociepłowni) w kierunku energetycznego wykorzystania odpadów, ABRYS.

Konferencja organizowana jest przez Abrys we współpracy z Izbą Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie
i skierowana jest do wszystkich ciepłowni planujących w najbliższych latach modernizację swoich instalacji. Zaprezentujemy uwarunkowania prawne, finansowe oraz techniczne modernizacji takich instalacji w kierunku zasilania odpadami komunalnymi. Przedstawimy wszystkie ?za i przeciw? takiego rozwiązania oraz stworzymy płaszczyznę do dyskusji między branżą odpadową a ciepłowniczą.

Kontakt ws. konferencji:

Paulina Wolna, p.wolna@abrys.pl, 881 932 976

Więcej informacji: https://modernizacjacieplowni.abrys.pl/

cze
8
wt.
PATRONAT: 11. Konferencja Paliwa z odpadów, ABRYS, Wisła i on-line.
cze 8 – cze 10 całodniowy
PATRONAT: 11. Konferencja Paliwa z odpadów, ABRYS, Wisła i on-line.

Tematyka konferencji:

? analiza możliwości energetycznego wykorzystania odpadów,

? omówienie problemów związanych z zagospodarowaniem frakcji energetycznej

? modernizacje instalacji komunalnych do produkcji paliwa alternatywnego,

? przedstawienie sytuacji paliw alternatywnych w Polsce i Europie,

? paliwa z odpadów w kontekście gospodarki o obiegu zamkniętym.

Kontakt ws. konferencji:

Olga Rosiak, o.rosiak@abrys.pl, 784 036 989

Więcej informacji: https://paliwazodpadow.abrys.pl/

lis
24
śr.
Patronat branżowy: 18. Konferencja ?Termiczne przekształcanie odpadów ? odzysk energii?, ABRYS, Hotel Termy Uniejów/konferencja hybrydowa
lis 24 – lis 26 całodniowy

Zapraszamy do udziału w 18. Konferencji Termiczne przekształcanie odpadów ? odzysk energii, która odbędzie się w dniach 24-26 listopada 2021 r. w Apart Hotel Termy Uniejów****. W trakcie konferencji, jak co roku, zostaną poruszone najistotniejsze tematy dla branży odzysku energii z odpadów, m.in: wpływ European Green Deal oraz pakietu FitFor55 na rozwój i funkcjonowanie Instalacji Odzysku Energii (IOE), perspektywy dla lokalnych IOE w Polsce oraz ich rozwój na poziomie powiatowym ? przegląd planowanych inwestycji, możliwości dofinansowania ze środków krajowych, uwarunkowania budowy nowych instalacji (w tym aspekt społeczny) i doświadczenia eksploatacyjne funkcjonujących IOE, techniczne aspekty odzysku energii z odpadów i jego miejsce w hierarchii postępowania z odpadami, modernizacja źródeł ciepła w kierunku energetycznego wykorzystania odpadów, nowe technologie dla odzysku energii z odpadów.

Konferencja jest organizowana w czasie, gdy z jednej strony pojawiają się perspektywy budowy w Polsce kilkunastu nowych IOE, a z drugiej strony Komisja Europejska stawia takie instalacje na cenzurowanym. W naszym kraju brakuje instalacji mogących przetworzyć i odzyskać energię z odpadów komunalnych oraz frakcji kalorycznej. Kilkadziesiąt ciepłowni musi w najbliższym czasie zmodernizować się i rozważa możliwość budowy bloków zasilanych paliwem z odpadów. Istniejące instalacje posiadają niewykorzystane moce przerobowe, których uruchomienie oczekiwane jest przez rynek. Każda planowana i budowana instalacja musi mierzyć się nieuniknionym sprzeciwem lokalnej społeczności. Czy inwestorzy są w stanie jasno przedstawić korzyści z uruchomienia takiej instalacji i zjednać sobie mieszkańców?

Wszystkie te tematy poruszone zostaną podczas naszej konferencji, która jest niewątpliwie największym krajowym forum wymiany doświadczeń specjalistów z branży odzysku energii z odpadów. Spotkanie to od lat gromadzi od 150 do 300 osób i firm aktywnie działających w branży WtE. Do współpracy zaprosiliśmy Confederation od European Waste to Energy Plants (CEWEP), Stowarzyszenie Producentów Energii z Odpadów (SPEO) oraz Izbę Gospodarczą Ciepłownictwo Polskie (IGCP) i jesteśmy pewni, że w tym gronie określimy perspektywy dalszego rozwoju branży odzysku energii z odpadów w naszym kraju.