Calendar

maj
28
wt.
Patronat: 12. Konferencja Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Kierunek: Regionalne Centrum Recyklingu. ABRYS, Wrocław
maj 28 – maj 30 całodniowy

12 edycja Konferencji Mechaniczne i biologiczne przekształcanie odpadów ? Kierunek: Regionalne Centrum Recyklingu, odbędzie się 28-30 maja 2019 roku w Wrocławiu.

Konferencja poświęcona będzie nowym tematom skierowanym na Regionalne Centrum Recyklingu. Poruszone zostaną nowe kwestie m.in. dotyczące zmian prawnych statusu RIPOK, kosztów funkcjonowania instalacji oraz temat dotyczący fermentacji w kontekście zagospodarowania frakcji biologicznej.

Nowa formuła Konferencji zostanie przedstawiona w Wrocławiu i będzie połączona z wizytą w Zakładzie Gospodarowania Odpadami Gać w Oławie.

Nowe miasto, nowa formuła, nowy kierunek!

Więcej informacji już wkrótce.

Zapraszamy serdecznie !

Czytaj więcej: http://www.abrys.pl/szkolenia-i-konferencje/wyszukiwarka-konferencji/pojedyncza-konferencja/cal/event/id/246/2019/05/28/?tx_cal_controller%5Bpreview%5D=1&cHash=e130f02a3c31bea5f3e5af59054d6185

wrz
12
czw.
Spotkanie Grupy roboczej ds. ROP @ Zygmunta Słomińskiego 19
wrz 12@10:00 – 12:00
Spotkanie Grupy roboczej ds. ROP @ Zygmunta Słomińskiego 19

Spotkanie konsultacyjne dotyczące założeń systemu Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta zaprezentowanych przez Ministerstwo Środowiska zaprezentowanego w czasie spotkania konsultacyjnego w dniu 2.09.2019.

https://www.gov.pl/web/srodowisko/w-m-o-systemie-rozszerzonej-odpowiedzialnosci-producenta

 

mar
11
śr.
Patronat: IX Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami SOSEXPO 2020, Warszawa.
mar 11 całodniowy

Termin: 11 marca 2020 r. Miejsce: Sound Garden Hotel, ul. Żwirki i Wigury 18, Warszawa 

TEMAT PRZEWODNI SOSEXPO 2020:

PAKIET ODPADOWY- PRZYGOTOWANIE POLSKI

Celem organizowanego Forum jest prezentacja najaktualniejszych tematów i zagadnień dotyczących gospodarki odpadowej i ochrony środowiska. SOSEXPO to również miejsce spotkań przedstawicieli samorządów z producentami, dystrybutorami, a także dostawcami technologii komunalnej z administracją rządową, organizacjami non-profit i ekspertami branżowymi.

Forum co roku podejmuje najbardziej aktualne tematy w branży ? tak by uczestnicy konferencji mieli możliwość zarówno zapoznania się z najnowszymi wytycznymi administracyjnymi i pozyskania wiedzy.

Dodatkowo doskonałą możliwość  networkingu  i  pozyskania  nowych  kontaktów  biznesowych  stwarza wystawa,  na  której  nowoczesne  produkty,  maszyny,  technologie  i  innowacyjne rozwiązania   do   zastosowania   w   gospodarce   odpadami   prezentują   polskie i  zagraniczne  firmy  działające  bezpośrednio  i  pośrednio  w  branży  gospodarki odpadowej.

W SOSEXPO co roku bierze udział ponad 200 osób w tym: wysokiej rangi przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, środowisk  przemysłowych  i  biznesowych,  instytucji  publicznych,  instytutów  badawczo-naukowych,  firm  odbierającym  odpady, organizacji odzysku i podmiotów pośredniczących, stowarzyszeń i izb branżowych, akademickich inkubatorów przedsiębiorczości a także zakładów gospodarowania odpadami.

WYSTAWA

Na stoiskach usytuowanych w pobliżu sal konferencyjnych swoje  nowoczesne produkty, maszyny, technologie i innowacyjne rozwiązania do zastosowania w gospodarce odpadami prezentują polskie i zagraniczne firmy działające bezpośrednio i pośrednio w branży gospodarki odpadowej. Do udziału w wystawie zapraszamy firmy prezentujące produkty i rozwiązania z następujących obszarów tematycznych.

PROGRAM SOSEXPO 2020

Podczas SOSEXPO 2020 podejmiemy m.in. następujące tematy:

  • Priorytety w gospodarce odpadami- wizja Ministerstwa Klimatu implementacji ROP w Polsce
  • Pakiet odpadowy w Polsce- wyzwania i szanse dla przedsiębiorców
  • Rola NFOŚiGW w Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta
  • Analiza stanu gospodarki odpadami komunalnymi w Polsce w świetle najnowszych zmian prawnych
  • Realizacja celów gospodarki odpadami komunalnymi- nowe wyzwania dla gmin

Spojrzymy również na realizację pakietu odpadowego oczami przemysłu, firm gospodarki odpadami oraz firm recyclingowych.

Kluczowym tematem SOSEXPO 2020, wieńczącym tegoroczne obrady będzie dyskusja na temat Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta, która, mamy nadzieję, da odpowiedź na pytanie czy ROP uzdrowi system gospodarki.

PATRONATY

O tym jak ważną dla środowiska gospodarki odpadami jest organizowane od 9 lat Forum Gospodarki Odpadami SOSEXPO świadczą liczne patronaty honorowe  i współpraca z czołowymi organizacjami branżowymi.

Patronat honorowy nad kolejnymi edycjami SOSEXPO przyjmowały m.in.: Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej,  Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Główny Inspektorat Ochrony Środowiska, Prezydent m.st. Warszawy, Federacja Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP, Pracodawcy RP oraz Przedsiebiorcy.pl a patronat branżowy: Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Izba Gospodarki Odpadami, Związek Pracodawców Gospodarki Odpadami, Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast oraz NOT.

SOSEXPO 2020 patronatem honorowym objęły do tej pory : Ministerstwo Rozwoju, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego oraz Prezydent m.st. Warszawy.

Szczegóły: https://sosexpo.ztw.pl/

lut
16
wt.
12. Konferencja Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów, ABRYS, online.
lut 16 – lut 17 całodniowy

Zmiany w polskim prawie (ustawa o odpadach, ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach) dotyczące m.in. obniżenia wymaganych poziomów recyklingów do 2025 r. skłaniają do dyskusji i analizy obecnego systemu gospodarki odpadami komunalnymi. Świetną okazją będzie udział w Konferencji ?Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów?, która tradycyjnie otwiera sezon konferencyjny w branży odpadowej i tym razem odbędzie się online w dniach 16-17 lutego 2021 roku.

  • W trakcie obrad będziemy dyskutować na temat obniżenia wymaganych poziomów recyklingów, które oddalają nas od wcześniej wyznaczonych poziomów recyklingu i przygotowania do ponownego użycia odpadów komunalnych.
  • Zastanowimy się też, jak obecne zmiany wpłyną na rynek surowców? Czy gminy wykorzystają czas na modernizację systemu odpadami? Czy te zmiany zahamują wzrost cen?
  • Podczas konferencji praktycy z polskich gmin, głównie miejskich, zaprezentują swoje doświadczenia w uzyskiwaniu wysokich poziomów recyklingu i technologie, które mogą to usprawnić. Dowiemy się jak im się to udało osiągnąć już teraz?
  • Zaprezentujemy kilka wizji systemu ROP. Który z modeli będzie najkorzystniejszy dla gmin? Który jest do zaakceptowania przez przedsiębiorców? Wiadomo, że rynek czeka na zastrzyk pieniędzy z systemu ROP.
  • Usłyszymy od przedstawicieli instalacji komunalnych co powinno, a co nie powinno trafić na ich linie. Czy ekoprojektowanie i odpowiedzialność producentów ułatwi pracę instalacjom przetwarzania odpadów?

 

Jak Państwo widzą jest wiele pytań, na które chcemy znaleźć odpowiedź. Dlatego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w największej konferencji w branży związanej z selektywną zbiórką odpadów oraz z odzyskiem surowców i recyklingiem.

Spotkajmy się w gronie ekspertów i praktyków już wkrótce.

 

dr inż. Barbara Kozłowska, Politechnika Łódzka

Przewodnicząca Rady Programowej

 

Więcej informacji na https://selektywna.abrys.pl/

Zarejestruj się na https://selektywnaabrys.konfeo.com/pl/groups

Koordynator konferencji: Olga Rosiak, o.rosiak@abrys.pl, +48 784 036 989

 

 

maj
18
wt.
PATRONAT: 13. Konferencja Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów, online
maj 18 – maj 19 całodniowy
PATRONAT: 13. Konferencja Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów, online

Szanowni Państwo,

zapraszamy na kolejną edycję konferencji ?Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów?, która odbędzie się w dn. 18-19 maja 2021r., w trybie online.

Tegoroczna konferencja poruszy zagadnienia prawne i ekonomiczne związane z funkcjonowaniem instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów. Sprawdzimy jakie trendy towarzyszą obecnym i przyszłym planom modernizacji zakładów. Czy Regionalne Centra Recyklingu to dobry kierunek modernizacji MBP? O podnoszeniu efektywności istniejących już instalacji MBP oraz o najlepszych dostępnych technologiach porozmawiamy z przedstawicielami instalacji komunalnych i dostawcami nowoczesnych rozwiązań. Na rynku pojawia się coraz więcej frakcji bio, która jest cennym surowcem. Sprawdzimy w jaki sposób najlepiej wykorzystać bioodpady, jakie są dostępne metody ich zagospodarowania. Porozmawiamy również o hermetyzacji zakładów MBP oraz o sposobach zwalczania odorów.

Mamy nadzieję na spotkanie z Państwem, aby w gronie ekspertów wymienić doświadczenia oraz przedyskutować najważniejsze dla eksploatatorów instalacji MBP zagadnienia.

Szczegóły: https://mbp.abrys.pl/