Calendar

maj
28
wt.
Patronat: 12. Konferencja Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Kierunek: Regionalne Centrum Recyklingu. ABRYS, Wrocław
maj 28 – maj 30 całodniowy

12 edycja Konferencji Mechaniczne i biologiczne przekształcanie odpadów ? Kierunek: Regionalne Centrum Recyklingu, odbędzie się 28-30 maja 2019 roku w Wrocławiu.

Konferencja poświęcona będzie nowym tematom skierowanym na Regionalne Centrum Recyklingu. Poruszone zostaną nowe kwestie m.in. dotyczące zmian prawnych statusu RIPOK, kosztów funkcjonowania instalacji oraz temat dotyczący fermentacji w kontekście zagospodarowania frakcji biologicznej.

Nowa formuła Konferencji zostanie przedstawiona w Wrocławiu i będzie połączona z wizytą w Zakładzie Gospodarowania Odpadami Gać w Oławie.

Nowe miasto, nowa formuła, nowy kierunek!

Więcej informacji już wkrótce.

Zapraszamy serdecznie !

Czytaj więcej: http://www.abrys.pl/szkolenia-i-konferencje/wyszukiwarka-konferencji/pojedyncza-konferencja/cal/event/id/246/2019/05/28/?tx_cal_controller%5Bpreview%5D=1&cHash=e130f02a3c31bea5f3e5af59054d6185

paź
9
śr.
PATRONAT branżowy: Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO System, Poznań
paź 9 – paź 11 całodniowy
PATRONAT branżowy: Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POL-ECO System, Poznań

MIĘDZYNARODOWE TARGI OCHRONY Środowiska POL-ECO SYSTEM to największe i najważniejsze wydarzenie w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, prezentujące zaawansowane technologie, rozwiązania i produkty służące zrównoważonemu rozwojowi. Nowością tegorocznej edycji jest otwarcie się na szeroką publiczność i dotarcie do lokalnych mieszkańców.

Celem POL-ECO SYSTEM jest szerokie otwarcie się na zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem, wymiana międzynarodowych doświadczeń, inspirowanie krajowego sektora do rozwoju oraz wspieranie w znalezieniu partnerów biznesowych.

Na targi POL-ECO SYSTEM zapraszamy samorządy i administrację publiczną, dysponentów funduszy, firmy działające w zakresie gospodarki komunalnej, przedstawicieli sektora wodno-ściekowego, energetyki i ciepłownictwa, przedsiębiorstwa i inwestorów z branży OZE, budownictwa, instytuty naukowo-badawcze, parki naukowo-technologiczne, inkubatory przedsiębiorczości, firmy doradcze, instalatorów, projektantów, architektów, zakłady przemysłowe, rolników i leśników, uczelnie wyższe oraz wiele innych.

Targi POL-ECO SYSTEM to również połączenie środowiska biznesowego i edukacyjnego. Jako organizatorzy przedsięwzięcia mamy świadomość, że tylko rozsądne zachowania ekologiczne powinny stanowić istotę codziennych działań, zarówno w życiu każdego człowieka, jak i podczas prowadzenia firmy. Dlatego zależy nam, aby propagować dobre praktyki i poprzez współpracę z liderami z dziedziny ekologii, ochrony środowiska i usług komunalnych oraz znanymi markami, stworzyć przestrzeń interaktywno-edukacyjną, która podpowiadałaby, jak funkcjonować bardziej ekologicznie oraz ekonomicznie, a także byłaby inspiracją do wprowadzenia prośrodowiskowych zmian w życiu codziennym.

Informacje szczegółowe: https://polecosystem.pl/pol-eco-system/#o-targach

maj
18
wt.
PATRONAT: 13. Konferencja Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów, online
maj 18 – maj 19 całodniowy
PATRONAT: 13. Konferencja Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów, online

Szanowni Państwo,

zapraszamy na kolejną edycję konferencji ?Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów?, która odbędzie się w dn. 18-19 maja 2021r., w trybie online.

Tegoroczna konferencja poruszy zagadnienia prawne i ekonomiczne związane z funkcjonowaniem instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów. Sprawdzimy jakie trendy towarzyszą obecnym i przyszłym planom modernizacji zakładów. Czy Regionalne Centra Recyklingu to dobry kierunek modernizacji MBP? O podnoszeniu efektywności istniejących już instalacji MBP oraz o najlepszych dostępnych technologiach porozmawiamy z przedstawicielami instalacji komunalnych i dostawcami nowoczesnych rozwiązań. Na rynku pojawia się coraz więcej frakcji bio, która jest cennym surowcem. Sprawdzimy w jaki sposób najlepiej wykorzystać bioodpady, jakie są dostępne metody ich zagospodarowania. Porozmawiamy również o hermetyzacji zakładów MBP oraz o sposobach zwalczania odorów.

Mamy nadzieję na spotkanie z Państwem, aby w gronie ekspertów wymienić doświadczenia oraz przedyskutować najważniejsze dla eksploatatorów instalacji MBP zagadnienia.

Szczegóły: https://mbp.abrys.pl/

cze
8
wt.
PATRONAT: 11. Konferencja Paliwa z odpadów, ABRYS, Wisła i on-line.
cze 8 – cze 10 całodniowy
PATRONAT: 11. Konferencja Paliwa z odpadów, ABRYS, Wisła i on-line.

Tematyka konferencji:

? analiza możliwości energetycznego wykorzystania odpadów,

? omówienie problemów związanych z zagospodarowaniem frakcji energetycznej

? modernizacje instalacji komunalnych do produkcji paliwa alternatywnego,

? przedstawienie sytuacji paliw alternatywnych w Polsce i Europie,

? paliwa z odpadów w kontekście gospodarki o obiegu zamkniętym.

Kontakt ws. konferencji:

Olga Rosiak, o.rosiak@abrys.pl, 784 036 989

Więcej informacji: https://paliwazodpadow.abrys.pl/

gru
22
śr.
Wykorzystanie potencjału energetycznego odpadów komponentem gospodarki o obiegu zamkniętym ? przygotowanie projektów inwestycyjnych, NFOŚiGW, on-line
gru 22@09:00 – 15:30
Wykorzystanie potencjału energetycznego odpadów komponentem gospodarki o obiegu zamkniętym ? przygotowanie projektów inwestycyjnych, NFOŚiGW, on-line

NFOŚiGW zaprasza na warsztat on-line ?Wykorzystanie potencjału energetycznego odpadów komponentem gospodarki o obiegu zamkniętym ? przygotowanie projektów inwestycyjnych? dla Wnioskodawców zainteresowanych ubieganiem się o dofinansowanie w ramach programu 2.1. Racjonalna gospodarka odpadami Część 3) Wykorzystanie paliw alternatywnych na cele energetyczne na przedsięwzięcia polegające na budowie nowych, rozbudowie lub modernizacji istniejących instalacji termicznego przekształcania odpadów wytworzonych z odpadów komunalnych z wytwarzaniem energii w warunkach wysokosprawnej kogeneracji. Szkolenie odbędzie się w dniu 22 grudnia 2021 r. w godz. 09.00 ? 15.30.

W trakcie szkolenia omówione zostaną:

– rola ITPO w gospodarce odpadami i ciepłownictwie,

– formy i warunki udzielania dofinansowania (NFOŚiGW), w tym:

– formularz wniosku o dofinansowanie wraz z listą wymaganych załączników,

– szczegółowe kryteria wyboru przedsięwzięć,

– zagadnienia związane z pomocą publiczną.

– formy i warunki udzielania dofinansowania (BOŚ, Pekao SA).

Link do rejestracji: https://app.livestorm.co/transmisjalive/szkolenie-on-line-dla-wnioskodawcow-w-ramach-programu-21-racjonalna-gospodarka-odpadami-czesc-3spalar