Calendar

lut
16
wt.
12. Konferencja Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów, ABRYS, online.
lut 16 – lut 17 całodniowy

Zmiany w polskim prawie (ustawa o odpadach, ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach) dotyczące m.in. obniżenia wymaganych poziomów recyklingów do 2025 r. skłaniają do dyskusji i analizy obecnego systemu gospodarki odpadami komunalnymi. Świetną okazją będzie udział w Konferencji ?Selektywna zbiórka, segregacja i recykling odpadów?, która tradycyjnie otwiera sezon konferencyjny w branży odpadowej i tym razem odbędzie się online w dniach 16-17 lutego 2021 roku.

  • W trakcie obrad będziemy dyskutować na temat obniżenia wymaganych poziomów recyklingów, które oddalają nas od wcześniej wyznaczonych poziomów recyklingu i przygotowania do ponownego użycia odpadów komunalnych.
  • Zastanowimy się też, jak obecne zmiany wpłyną na rynek surowców? Czy gminy wykorzystają czas na modernizację systemu odpadami? Czy te zmiany zahamują wzrost cen?
  • Podczas konferencji praktycy z polskich gmin, głównie miejskich, zaprezentują swoje doświadczenia w uzyskiwaniu wysokich poziomów recyklingu i technologie, które mogą to usprawnić. Dowiemy się jak im się to udało osiągnąć już teraz?
  • Zaprezentujemy kilka wizji systemu ROP. Który z modeli będzie najkorzystniejszy dla gmin? Który jest do zaakceptowania przez przedsiębiorców? Wiadomo, że rynek czeka na zastrzyk pieniędzy z systemu ROP.
  • Usłyszymy od przedstawicieli instalacji komunalnych co powinno, a co nie powinno trafić na ich linie. Czy ekoprojektowanie i odpowiedzialność producentów ułatwi pracę instalacjom przetwarzania odpadów?

 

Jak Państwo widzą jest wiele pytań, na które chcemy znaleźć odpowiedź. Dlatego serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w największej konferencji w branży związanej z selektywną zbiórką odpadów oraz z odzyskiem surowców i recyklingiem.

Spotkajmy się w gronie ekspertów i praktyków już wkrótce.

 

dr inż. Barbara Kozłowska, Politechnika Łódzka

Przewodnicząca Rady Programowej

 

Więcej informacji na https://selektywna.abrys.pl/

Zarejestruj się na https://selektywnaabrys.konfeo.com/pl/groups

Koordynator konferencji: Olga Rosiak, o.rosiak@abrys.pl, +48 784 036 989

 

 

gru
14
czw.
PATRONAT: 8. Kongres Biogazu, Redakcja Magazynu BIOMASA, Warszawa
gru 14 – gru 15 całodniowy
PATRONAT: 8. Kongres Biogazu, Redakcja Magazynu BIOMASA, Warszawa

Biogaz – nowe otwarcie. To hasło tegorocznej, ósmej edycji Kongresu Biogazu. Jedna z największych w Europie konferencji adresowanych do sektora biogazowego odbędzie się 14-15 grudnia 2023 r w warszawskim hotelu Airport Okęcie.

13 lipca przyjęto specustawę biogazową, która wprowadza wiele ułatwień na etapie budowy i zarządzania instalacją. Jednak czy nowe regulacje wystarczą, by rozwiązać problemy sektora? Czy nowa sytuacja prawna zaowocuje dynamicznym wzrostem ilości biogazowni i pozwoli pokonać bariery hamujące rozwój rynku? Na te i inne pytania będziemy odpowiadać podczas ósmej edycji Kongresu Biogazu, który na stałe zapisał się już w kalendarzu wydarzeń branżowych, jako jedna z najważniejszych okazji do spotkań przedstawicieli sektora z Polski i Europy.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w formule Conference & Expo, a w przestrzeni konferencyjnej pojawi się Strefa Wystawcy.


Zarejestruj się na 8. Kongres Biogazu


Zobacz zapowiedź 8. Kongresu Biogazu

Branżowe spotkanie skierowane jest do:

  •  inwestorów planujących budowę biogazowni
  •  właścicieli działających instalacji biogazowych
  • technologów i zarządców biogazowni odpadowych i oczyszczalnianych
  • właścicieli dużych gospodarstw rolnych i przetwórców rolno-spożywczych
  • firm paliwowych, transportowych i przemysłu energochłonnego
  • dostawców technologii i urządzeń
  • branży energetycznej
  • polskich i europejskich stowarzyszeń branżowych
  • przedstawicieli administracji rządowej i samorządów

8. edycja spotkania branży biogazowej organizowana przez Magazyn Biomasa, po raz kolejny zgromadzi przedstawicieli krajowego i europejskiego sektora biogazowego.

Więcej informacji: https://magazynbiomasa.pl/8-kongres-biogazu-14-15-grudnia-2023-w-warszawie/

lut
27
wt.
PATRONAT PIGO: Konferencja Odpady ulegające biodegradacji – energia i recykling, ABRYS, Gdynia
lut 27 – lut 29 całodniowy
PATRONAT PIGO: Konferencja Odpady ulegające biodegradacji - energia i recykling, ABRYS, Gdynia

Zapraszamy na pierwszą edycję Konferencji Odpady ulegające biodegradacji – energia i recykling, która odbędzie się w Gdyni w dniach 27-29 lutego 2024 r.  w Hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront.

Konferencja stanowi nowy punkt na mapie wydarzeń organizowanych przez firmę Abrys, które mamy nadzieję, stanie się wartościowym miejscem obrad dla osób zainteresowanych najistotniejszymi kwestiami wiążącymi się z odpadami ulegającymi biodegradacji.

W trakcie konferencji zostaną poruszone kwestie nowego programu dofinansowania instalacji do fermentacji oraz zajmiemy się rozpatrywaniem kluczowej roli frakcji ,,bio’’ w osiąganiu założonych poziomów recyklingu i odzysku energii w Polsce. W ramach sesji pierwszej pochylimy się nad zakresem uwarunkowań ekonomicznych i prawnych, a także społecznych. Pozostałe sesje tematyczne, które zaplanowaliśmy podczas konferencji, dotyczyć będą fermentacji i kompostowania oraz nawozowego wykorzystania odpadów ulegających biodegradacji. Ostatni segment wydarzenia odnosić się będzie do samodzielności energetycznej przedsiębiorstw komunalnych w oparciu o energię z bioodpadów.

Trzeciego dnia konferencji będziemy mieli przyjemność zaprezentować naszym uczestnikom sprawdzoną technologię do kompostowania firmy EQUIPO w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Tczewie.

Szczegóły: https://bioodpady.abrys.pl/

 

maj
21
wt.
PATRONAT PIGO: 7. Kongres Biometanu Sala Ziemi, MTP, Poznań 21-22 maja 2024 r.
maj 21 – maj 22 całodniowy

Kongres Biometanu

Kongres Biometanu to obowiązkowy punkt na mapie wydarzeń branżowych. Konferencja organizowana przez największe biogazowe wydawnictwo w Polsce co roku bije kolejne rekordy frekwencyjne i wciąż zyskuje na znaczeniu w zarówno w Polsce, jak i w Europie.

Poprzednia edycja zgromadziła 400 uczestników i uczestniczek.

W tym roku wydawca Magazynu Biomasa zaprasza przedstawicieli sektora biogazu i biometanu do Poznania. Kongres Biometanu odbędzie się 21-22 maja 2024 w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W związku z rosnącym wciąż zainteresowaniem biometanem na świecie, wywołanym m.in. w dużej mierze przez obecną sytuację geopolityczną i rosyjską agresję na Ukrainę, także w Polsce biometan staje się gorącym tematem. Szczególnie w ostatnim czasie także ustawodawcy wydają się dostrzegać jego w wielki potencjał. Ponad 400 uczestników 7. Kongresu Biometanu będzie rozmawiać o przyszłości sektora, szansach i barierach, przyglądając się sektorowi biometanowemu i spróbuje odpowiedzieć na pytanie czy czeka nas przełom.

Kongres Biometanu łączy w sobie formułę Conference&Expo, dzięki czemu w rozbudowanej Strefie Expo – wydzielonej przestrzeni przeznaczonej na stoiska wystawców – przedstawiciele wiodących firm sektora biometanu zaprezentują swoją ofertę.

Branżowe spotkanie kierujemy do

  • inwestorów planujących budowę biogazowni i biometanowni
  • właścicieli działających instalacji biogazowych
  • technologów i zarządców biogazowni odpadowych i oczyszczalnianych
  • właścicieli dużych gospodarstw rolnych i przetwórców rolno-spożywczych
  • firm paliwowych, transportowych i przemysłu energochłonnego
  • dostawców technologii i urządzeń
  • branży energetycznej
  • polskich i europejskich stowarzyszeń branżowych
  • przedstawicieli administracji rządowej i samorządów
Kongres Biometanu w liczbach

Kongres Biometanu 2023

4
Panele dyskusyjne
58
Firm Partnerskich
25
Prelekcji
 

400 UCZESTNIKÓW