Calendar

kwi
27
pon.
Webinarium: tarcza antykryzysowa dla sektora komunalnego, ABRYS
kwi 27 całodniowy
Webinarium: tarcza antykryzysowa dla sektora komunalnego, ABRYS

W związku z trwającą pandemią koronawirusa przedstawiciele spółek komunalnych i gmin spodziewają się znacznego spadku dochodów, co przełoży się na inwestycje. Dodatkowo stają w obliczu wielu, niespotykanych dotąd problemów. Pomoc stanowić mają rozwiązania przyjęte w tarczy antykryzysowej 1.0 oraz w podpisanej przez prezydenta w piątek 17 kwietnia tarczy 2.0. To właśnie tarcza 2.0 znacznie bardziej wychodzi naprzeciw oczekiwaniom branży.  Jak z nich skorzystać? O tym można dowiedzieć się podczas webinarium pt. ?Sektor komunalny w dobie koronawirusa, wyzwania, problemy praktyczne, możliwości skorzystania z rozwiązań tarczy antykryzysowej?, które odbędzie się w poniedziałek 27 kwietnia.

Organizatorzy

redakcja miesięcznika ?Przegląd Komunalny? oraz Kancelaria Radców Prawnych Zygmunt Jerzmanowski i Wspólnicy sp. k.

Adresaci spotkania

Menedżerowie spółek komunalnych, wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast.

Korzyści z uczestnictwa w warsztatach

  • przedstawimy nowe możliwości prawne organizacji pracy w spółce i urzędzie gminy, warunki koszarowania pracowników, wysyłania ich na urlopy, dokonywania przesunięć na inne stanowiska pracy oraz zasady wypłaty wynagrodzeń w tych szczególnych sytuacjach,
  • wskażemy na instrumenty tarcz antykryzysowych, z których realnie skorzystać mogą spółki i na uprawnienia jakie zyskują gminy oraz spółki będące dysponentami infrastruktury krytycznej,
  • zaprezentujemy nowe możliwości funkcjonowania organów spółek komunalnych i rad gmin, podejmowania przez nie zdalnie decyzji i ich dokumentowania,
  • przeanalizujemy nowe obowiązki, które nałożono na zamawiających i wykonawców w zamówieniach publicznych.

Tematyka webinarium

Podczas webinarium zaprezentowane zostaną normy prawne wynikające z Tarczy antykryzysowej 1.0 i 2.0 oraz sposób ich wykładni prezentowanej przez organy publiczne. Przedstawione zostaną też pierwsze doświadczenia praktyczne w zakresie funkcjonowania gmin i spółek komunalnych w okresie pandemii.

W programie szczegółowo zostaną omówione m.in. regulacje branżowe dla sektora wodociągowo-kanalizacyjnego przewidziane w tarczach antykryzysowych m.in. odroczenie terminu legalizacji ponownej i zezwolenie na dalsze użytkowanie wodomierzy ? przesłanki, tryb postępowania oraz potencjalne problemy praktyczne oraz skrócenie czasu obowiązywania taryf ? postępowanie przed organem regulacyjnym w obliczu regulacji obowiązujących w czasie stanu epidemii. Ponadto przedstawione zostaną rozwiązania legislacyjne odnoszące się do gospodarowania odpadami w czasie pandemii, w tym odpadami medycznymi oraz gminnych systemów gospodarowania odpadami komunalnymi. Szczegółowy program i warunki uczestnictwa znajdują się na stronie tarcza.abrys.pl

gru
14
czw.
PATRONAT: 8. Kongres Biogazu, Redakcja Magazynu BIOMASA, Warszawa
gru 14 – gru 15 całodniowy
PATRONAT: 8. Kongres Biogazu, Redakcja Magazynu BIOMASA, Warszawa

Biogaz – nowe otwarcie. To hasło tegorocznej, ósmej edycji Kongresu Biogazu. Jedna z największych w Europie konferencji adresowanych do sektora biogazowego odbędzie się 14-15 grudnia 2023 r w warszawskim hotelu Airport Okęcie.

13 lipca przyjęto specustawę biogazową, która wprowadza wiele ułatwień na etapie budowy i zarządzania instalacją. Jednak czy nowe regulacje wystarczą, by rozwiązać problemy sektora? Czy nowa sytuacja prawna zaowocuje dynamicznym wzrostem ilości biogazowni i pozwoli pokonać bariery hamujące rozwój rynku? Na te i inne pytania będziemy odpowiadać podczas ósmej edycji Kongresu Biogazu, który na stałe zapisał się już w kalendarzu wydarzeń branżowych, jako jedna z najważniejszych okazji do spotkań przedstawicieli sektora z Polski i Europy.

Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w formule Conference & Expo, a w przestrzeni konferencyjnej pojawi się Strefa Wystawcy.


Zarejestruj się na 8. Kongres Biogazu


Zobacz zapowiedź 8. Kongresu Biogazu

Branżowe spotkanie skierowane jest do:

  •  inwestorów planujących budowę biogazowni
  •  właścicieli działających instalacji biogazowych
  • technologów i zarządców biogazowni odpadowych i oczyszczalnianych
  • właścicieli dużych gospodarstw rolnych i przetwórców rolno-spożywczych
  • firm paliwowych, transportowych i przemysłu energochłonnego
  • dostawców technologii i urządzeń
  • branży energetycznej
  • polskich i europejskich stowarzyszeń branżowych
  • przedstawicieli administracji rządowej i samorządów

8. edycja spotkania branży biogazowej organizowana przez Magazyn Biomasa, po raz kolejny zgromadzi przedstawicieli krajowego i europejskiego sektora biogazowego.

Więcej informacji: https://magazynbiomasa.pl/8-kongres-biogazu-14-15-grudnia-2023-w-warszawie/

lut
27
wt.
PATRONAT PIGO: Konferencja Odpady ulegające biodegradacji – energia i recykling, ABRYS, Gdynia
lut 27 – lut 29 całodniowy
PATRONAT PIGO: Konferencja Odpady ulegające biodegradacji - energia i recykling, ABRYS, Gdynia

Zapraszamy na pierwszą edycję Konferencji Odpady ulegające biodegradacji – energia i recykling, która odbędzie się w Gdyni w dniach 27-29 lutego 2024 r.  w Hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront.

Konferencja stanowi nowy punkt na mapie wydarzeń organizowanych przez firmę Abrys, które mamy nadzieję, stanie się wartościowym miejscem obrad dla osób zainteresowanych najistotniejszymi kwestiami wiążącymi się z odpadami ulegającymi biodegradacji.

W trakcie konferencji zostaną poruszone kwestie nowego programu dofinansowania instalacji do fermentacji oraz zajmiemy się rozpatrywaniem kluczowej roli frakcji ,,bio’’ w osiąganiu założonych poziomów recyklingu i odzysku energii w Polsce. W ramach sesji pierwszej pochylimy się nad zakresem uwarunkowań ekonomicznych i prawnych, a także społecznych. Pozostałe sesje tematyczne, które zaplanowaliśmy podczas konferencji, dotyczyć będą fermentacji i kompostowania oraz nawozowego wykorzystania odpadów ulegających biodegradacji. Ostatni segment wydarzenia odnosić się będzie do samodzielności energetycznej przedsiębiorstw komunalnych w oparciu o energię z bioodpadów.

Trzeciego dnia konferencji będziemy mieli przyjemność zaprezentować naszym uczestnikom sprawdzoną technologię do kompostowania firmy EQUIPO w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Tczewie.

Szczegóły: https://bioodpady.abrys.pl/

 

maj
21
wt.
PATRONAT PIGO: 7. Kongres Biometanu Sala Ziemi, MTP, Poznań 21-22 maja 2024 r.
maj 21 – maj 22 całodniowy

Kongres Biometanu

Kongres Biometanu to obowiązkowy punkt na mapie wydarzeń branżowych. Konferencja organizowana przez największe biogazowe wydawnictwo w Polsce co roku bije kolejne rekordy frekwencyjne i wciąż zyskuje na znaczeniu w zarówno w Polsce, jak i w Europie.

Poprzednia edycja zgromadziła 400 uczestników i uczestniczek.

W tym roku wydawca Magazynu Biomasa zaprasza przedstawicieli sektora biogazu i biometanu do Poznania. Kongres Biometanu odbędzie się 21-22 maja 2024 w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

W związku z rosnącym wciąż zainteresowaniem biometanem na świecie, wywołanym m.in. w dużej mierze przez obecną sytuację geopolityczną i rosyjską agresję na Ukrainę, także w Polsce biometan staje się gorącym tematem. Szczególnie w ostatnim czasie także ustawodawcy wydają się dostrzegać jego w wielki potencjał. Ponad 400 uczestników 7. Kongresu Biometanu będzie rozmawiać o przyszłości sektora, szansach i barierach, przyglądając się sektorowi biometanowemu i spróbuje odpowiedzieć na pytanie czy czeka nas przełom.

Kongres Biometanu łączy w sobie formułę Conference&Expo, dzięki czemu w rozbudowanej Strefie Expo – wydzielonej przestrzeni przeznaczonej na stoiska wystawców – przedstawiciele wiodących firm sektora biometanu zaprezentują swoją ofertę.

Branżowe spotkanie kierujemy do

  • inwestorów planujących budowę biogazowni i biometanowni
  • właścicieli działających instalacji biogazowych
  • technologów i zarządców biogazowni odpadowych i oczyszczalnianych
  • właścicieli dużych gospodarstw rolnych i przetwórców rolno-spożywczych
  • firm paliwowych, transportowych i przemysłu energochłonnego
  • dostawców technologii i urządzeń
  • branży energetycznej
  • polskich i europejskich stowarzyszeń branżowych
  • przedstawicieli administracji rządowej i samorządów
Kongres Biometanu w liczbach

Kongres Biometanu 2023

4
Panele dyskusyjne
58
Firm Partnerskich
25
Prelekcji
 

400 UCZESTNIKÓW