Calendar

kwi
27
pon.
Webinarium: tarcza antykryzysowa dla sektora komunalnego, ABRYS
kwi 27 całodniowy
Webinarium: tarcza antykryzysowa dla sektora komunalnego, ABRYS

W związku z trwającą pandemią koronawirusa przedstawiciele spółek komunalnych i gmin spodziewają się znacznego spadku dochodów, co przełoży się na inwestycje. Dodatkowo stają w obliczu wielu, niespotykanych dotąd problemów. Pomoc stanowić mają rozwiązania przyjęte w tarczy antykryzysowej 1.0 oraz w podpisanej przez prezydenta w piątek 17 kwietnia tarczy 2.0. To właśnie tarcza 2.0 znacznie bardziej wychodzi naprzeciw oczekiwaniom branży.  Jak z nich skorzystać? O tym można dowiedzieć się podczas webinarium pt. ?Sektor komunalny w dobie koronawirusa, wyzwania, problemy praktyczne, możliwości skorzystania z rozwiązań tarczy antykryzysowej?, które odbędzie się w poniedziałek 27 kwietnia.

Organizatorzy

redakcja miesięcznika ?Przegląd Komunalny? oraz Kancelaria Radców Prawnych Zygmunt Jerzmanowski i Wspólnicy sp. k.

Adresaci spotkania

Menedżerowie spółek komunalnych, wójtowie, burmistrzowie, prezydenci miast.

Korzyści z uczestnictwa w warsztatach

  • przedstawimy nowe możliwości prawne organizacji pracy w spółce i urzędzie gminy, warunki koszarowania pracowników, wysyłania ich na urlopy, dokonywania przesunięć na inne stanowiska pracy oraz zasady wypłaty wynagrodzeń w tych szczególnych sytuacjach,
  • wskażemy na instrumenty tarcz antykryzysowych, z których realnie skorzystać mogą spółki i na uprawnienia jakie zyskują gminy oraz spółki będące dysponentami infrastruktury krytycznej,
  • zaprezentujemy nowe możliwości funkcjonowania organów spółek komunalnych i rad gmin, podejmowania przez nie zdalnie decyzji i ich dokumentowania,
  • przeanalizujemy nowe obowiązki, które nałożono na zamawiających i wykonawców w zamówieniach publicznych.

Tematyka webinarium

Podczas webinarium zaprezentowane zostaną normy prawne wynikające z Tarczy antykryzysowej 1.0 i 2.0 oraz sposób ich wykładni prezentowanej przez organy publiczne. Przedstawione zostaną też pierwsze doświadczenia praktyczne w zakresie funkcjonowania gmin i spółek komunalnych w okresie pandemii.

W programie szczegółowo zostaną omówione m.in. regulacje branżowe dla sektora wodociągowo-kanalizacyjnego przewidziane w tarczach antykryzysowych m.in. odroczenie terminu legalizacji ponownej i zezwolenie na dalsze użytkowanie wodomierzy ? przesłanki, tryb postępowania oraz potencjalne problemy praktyczne oraz skrócenie czasu obowiązywania taryf ? postępowanie przed organem regulacyjnym w obliczu regulacji obowiązujących w czasie stanu epidemii. Ponadto przedstawione zostaną rozwiązania legislacyjne odnoszące się do gospodarowania odpadami w czasie pandemii, w tym odpadami medycznymi oraz gminnych systemów gospodarowania odpadami komunalnymi. Szczegółowy program i warunki uczestnictwa znajdują się na stronie tarcza.abrys.pl

wrz
13
śr.
✅ PATRONAT: Konferencja ODPADY NA WAGĘ ZŁOTA: KIERUNEK SYSTEM KAUCYJNY, INTERZERO, Krynica Zdrój.
wrz 13 – wrz 15 całodniowy
✅ PATRONAT: Konferencja ODPADY NA WAGĘ ZŁOTA: KIERUNEK SYSTEM KAUCYJNY, INTERZERO, Krynica Zdrój.

ODPADY NA WAGĘ ZŁOTA: KIERUNEK SYSTEM KAUCYJNY

X EDYCJA

KONFERENCJA ŚRODOWISKOWA 2023

13-15 września 2023

Hotel Belmonte, Krynica-Zdrój

O KONFERENCJI ŚRODOWISKOWEJ

Konferencja Środowiskowa Interzero to coroczne wydarzenie, które gromadzi w jednym miejscu interesariuszy i ekspertów branży ochrony środowiska.

Podczas dwudniowych obrad, zapewniamy inspirujące prelekcje, podczas których uczestnicy będą mogli zgłębić swoją wiedzę odnośnie aktualnych przepisów prawnych i innych kwestii związanych z ekologią i zrównoważonym rozwojem.

Udział w konferencji to również okazja do zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami w gospodarce odpadami oraz wymiany doświadczeń z uczestnikami wydarzenia.

– GDZIE?

W tym roku gościć będzie Nas luksusowy Hotel Belmonte***** w Krynicy-Zdrój.

Dla uczestników przygotowaliśmy nie tylko pakiet merytorycznych szkoleń, ale także możliwość skorzystania z udogodnień i wygód hotelu położonego w malowniczej części jednego z najchętniej odwiedzanych kurortów w południowej Polsce.

Motywem przewodnim jednej z kolacji będzie Zero Waste w kuchni Łemkowskiej.

– O CZYM?

Tegoroczna X Edycja Konferencji Środowiskowej Interzero skupi się głównie wokół tematu systemu kaucyjnego oraz dyrektywy SUP.

Poruszone zostaną także zagadnienia dotyczące recyklingu i zamykania obiegu tekstyliów, ekomodulacji
i projektowania opakowań oraz urządzeń wykorzystywanych w GOZ.

Zostanie także zreferowany raport o świadomości polskich konsumentów na temat recyklingu.

KONFERENCJA ŚRODOWISKOWA INTERZERO W LICZBACH NA PRZEŚTRENI LAT

blisko 150 prelegentów

Blisko 1500 godzin prelekcji

X edycji

blisko 1500 uczestników

blisko 1500 sprzedanych biletów

O Interzero

Interzero jest europejskim liderem w dziedzinie rozwiązań środowiskowych i gospodarki obiegu zamkniętego.

Zamyka obieg surowców, przeciwdziała marnotrawstwu
w zakresie gospodarki odpadami, świadczy usługi recyklingu, doradztwa środowiskowego i edukacji ekologicznej.

Działania Interzero w zakresie odzysku recyklingu w 2021 r. pozwoliły zaoszczędzić ponad 12,5 mln ton surowców i 1 milion ton gazów cieplarnianych w porównaniu z produkcją pierwotną (wg. Fraunhofer UMSICHT).

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI:

Ruslana Dmytrenko +48 532 750 749 marketing@interzero.pl

 
lut
27
wt.
PATRONAT PIGO: Konferencja Odpady ulegające biodegradacji – energia i recykling, ABRYS, Gdynia
lut 27 – lut 29 całodniowy
PATRONAT PIGO: Konferencja Odpady ulegające biodegradacji - energia i recykling, ABRYS, Gdynia

Zapraszamy na pierwszą edycję Konferencji Odpady ulegające biodegradacji – energia i recykling, która odbędzie się w Gdyni w dniach 27-29 lutego 2024 r.  w Hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront.

Konferencja stanowi nowy punkt na mapie wydarzeń organizowanych przez firmę Abrys, które mamy nadzieję, stanie się wartościowym miejscem obrad dla osób zainteresowanych najistotniejszymi kwestiami wiążącymi się z odpadami ulegającymi biodegradacji.

W trakcie konferencji zostaną poruszone kwestie nowego programu dofinansowania instalacji do fermentacji oraz zajmiemy się rozpatrywaniem kluczowej roli frakcji ,,bio’’ w osiąganiu założonych poziomów recyklingu i odzysku energii w Polsce. W ramach sesji pierwszej pochylimy się nad zakresem uwarunkowań ekonomicznych i prawnych, a także społecznych. Pozostałe sesje tematyczne, które zaplanowaliśmy podczas konferencji, dotyczyć będą fermentacji i kompostowania oraz nawozowego wykorzystania odpadów ulegających biodegradacji. Ostatni segment wydarzenia odnosić się będzie do samodzielności energetycznej przedsiębiorstw komunalnych w oparciu o energię z bioodpadów.

Trzeciego dnia konferencji będziemy mieli przyjemność zaprezentować naszym uczestnikom sprawdzoną technologię do kompostowania firmy EQUIPO w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Tczewie.

Szczegóły: https://bioodpady.abrys.pl/

 

kwi
11
czw.
📌Spotkanie Komisji ds. ROP i systemu Kaucyjnego PIGO
kwi 11@12:00 – 14:00

Udział zarezerwowany dla Członków Komisji, Rady, Zarządu i zaproszonych gości. Spotkanie w trybie on-line.
Zaproszenia przesłane mejlem,