Calendar

maj
16
wt.
PATRONAT PIGO: 15. Konferencja – Roadshow MECHANICZNE I BIOLOGICZNE PRZETWARZANIE ODPADÓW. Produkcja energii z bioodpadów. Odzysk surowców. ABRYS, UNIEJÓW – JAROCIN WIELKOPOLSKIE CENTRUM RECYKLINGU – ZUOK „ORLI STAW”
maj 16 – maj 18 całodniowy

Dlaczego warto wziąć udział?

15. Konferencja – Roadshow
Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Produkcja energii z bioodpadów. Odzysk surowców odbędzie się w formie hybrydowej w dniach 16-18 maja 2023 r. w Uniejowie – Jarocinie – Orlim Stawie i online.

Roadshow czyli dwa dni wyjazdowe połączone z prezentacją funkcjonujących zakładów oraz dynamicznymi pokazami maszyn. Zobaczymy Wielkopolskie Centrum Recyklingu w Jarocinie oraz Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Orli Staw.

Główne tematy konferencji:
– nowe rozporządzenie MBP
– nowy program dofinansowania instalacji do fermentacji
– groźba kar za nieosiągnięcie poziomów recyklingu
– kluczowa rola frakcji bio w osiągnięciu poziomów recyklingu i odzysku energii
– efektywny odzysk energii i surowców z frakcji bio
– dostosowanie zakładu do przepisów BAT
– wpływ ROP i systemu kaucyjnego na efektywność zakładów
– modele optymalnej modernizacji zakładów mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONFERENCJI

Roadshow – jedyna taka okazja!

 

15. Konferencja – Roadshow Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów ma w tym roku nową, rewolucyjną formę. Nowa, interaktywna i dynamiczna formuła pozwoli uczestnikom
w unikalny i nowatorski sposób zapoznać się z nowoczesnymi, wytyczającymi trendy rozwiązaniami w gospodarce odpadami. Organizacja konferencji nie pomija jednak aspektu wykładowego i tradycyjnych już kontaktów branżowych.

Będzie to jedyna w swoim rodzaju możliwość zobaczenia dwóch instalacji fermentacji bioodpadów komunalnych na różnych etapach cyklu życia. Jedna instalacja zlokalizowana
w WCR w Jarocinie znajduje się obecnie w trakcie procesu inwestycyjnego, a druga w ZUOK „Orli Staw” w trakcie uruchamiania. Obie instalacje: WCR w Jarocinie i ZUOK „Orli Staw” są kompleksowymi instalacjami komunalnymi będącymi w stanie efektywnie zagospodarowywać pełen strumień odpadów komunalnych w najnowszych technologiach mechanicznych oraz biologicznych. Instalacje te są dowodem na to, że mechaniczno-biologiczne przetwarzania odpadów kojarzące się z odchodzącymi już technologiami przygotowania odpadów do termicznego przetwarzania to obecnie dwa oddzielne procesy, nowoczesne i mające na celu maksymalizację recyklingu mechanicznego i biologicznego. Niebagatelne znaczenie w działaniu obu instalacji ma fakt ich energetycznej samowystarczalności.

Serdecznie zapraszam do wspólnej debaty, wymiany doświadczeń oraz planowania lepszej, ekologicznej przyszłości w gospodarce odpadami.

Piotr Szewczyk, Dyrektor Programowy Konferencji
Rada RIPOK, ZUOK „Orli Staw”

Więcej informacji: https://mbp.abrys.pl/

lut
27
wt.
PATRONAT PIGO: Konferencja Odpady ulegające biodegradacji – energia i recykling, ABRYS, Gdynia
lut 27 – lut 29 całodniowy
PATRONAT PIGO: Konferencja Odpady ulegające biodegradacji - energia i recykling, ABRYS, Gdynia

Zapraszamy na pierwszą edycję Konferencji Odpady ulegające biodegradacji – energia i recykling, która odbędzie się w Gdyni w dniach 27-29 lutego 2024 r.  w Hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront.

Konferencja stanowi nowy punkt na mapie wydarzeń organizowanych przez firmę Abrys, które mamy nadzieję, stanie się wartościowym miejscem obrad dla osób zainteresowanych najistotniejszymi kwestiami wiążącymi się z odpadami ulegającymi biodegradacji.

W trakcie konferencji zostaną poruszone kwestie nowego programu dofinansowania instalacji do fermentacji oraz zajmiemy się rozpatrywaniem kluczowej roli frakcji ,,bio’’ w osiąganiu założonych poziomów recyklingu i odzysku energii w Polsce. W ramach sesji pierwszej pochylimy się nad zakresem uwarunkowań ekonomicznych i prawnych, a także społecznych. Pozostałe sesje tematyczne, które zaplanowaliśmy podczas konferencji, dotyczyć będą fermentacji i kompostowania oraz nawozowego wykorzystania odpadów ulegających biodegradacji. Ostatni segment wydarzenia odnosić się będzie do samodzielności energetycznej przedsiębiorstw komunalnych w oparciu o energię z bioodpadów.

Trzeciego dnia konferencji będziemy mieli przyjemność zaprezentować naszym uczestnikom sprawdzoną technologię do kompostowania firmy EQUIPO w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Tczewie.

Szczegóły: https://bioodpady.abrys.pl/

 

mar
14
czw.
❗️**Posiedzenie Rady Polskiej Izby Gospodarki Odpadami**
mar 14@11:00 – 14:00

posiedzenie Rady PIGO odbędzie się w czwartek, 14 marca 2024 roku, o godzinie 11:00 w nowej siedzibie Izby mieszczącej się w dotychczasowym kompleksie budynków pod adresem: ul. Z. Słomińskiego 19, w Warszawie, w lokalu nr 95, wejście z klatki nr 4, 7 piętro.

Możliwy będzie także udział zdalny w tym spotkaniu. Niemniej jednak, zgodnie z ustaleniami Rady, rekomendujemy udział osobisty Członków Rady lub ich upoważnionych przedstawicieli.

W programie obrad przewidujemy: uzgodnienia w zakresie wniosków i postulatów legislacyjnych PIGO oraz zatwierdzenie preliminarza finansowego.

Porządek obrad oraz materiały na posiedzenie przesłane zostaną przesłane do Członków Rady w tygodniu poprzedzającym posiedzenie.

Proszę o ewentualne propozycje dodatkowych zagadnień do rozpatrzenia na tym posiedzeniu.

UWAGA: udział w posiedzeniu zastrzeżony jest wyłącznie do Członków Rady lub ich upoważnionych przedstawicieli.

maj
16
czw.
📌 Posiedzenie Rady Polskiej Izby Gospodarki Odpadami
maj 16@11:00 – 13:30

Udział zarezerwowany wyłącznie dla Członków Rady, Zarządu i zaproszonych gości.

maj
27
pon.
PATRONAT PIGO: 16. Konferencja – Roadshow Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Odzysk surowców i energii. Efektywność zakładów. ABRYS. Ustka, Czarnówek,Wejherowo
maj 27 – maj 29 całodniowy
PATRONAT PIGO: 16. Konferencja - Roadshow Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Odzysk surowców i energii. Efektywność zakładów. ABRYS. Ustka, Czarnówek,Wejherowo

Dlaczego warto wziąć udział?

16. Konferencja – Roadshow Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów. Odzysk surowców i energii. Efektywność zakładów odbędzie się w dniach 27-29 maja 2024 roku w Ustce z wyjazdem do Czarnówka oraz Wejherowa.

Roadshow to formuła wyjazdowa konferencji połączona z prezentacją funkcjonujących zakładów oraz dynamicznymi pokazami maszyn. Zobaczymy Zakład Zagospodarowania Odpadów
w Czarnówku oraz EkoFabrykę w Wejherowie.

Interaktywna i dynamiczna formuła pozwoli uczestnikom w unikalny i nowatorski sposób zapoznać się z nowoczesnymi, wytyczającymi trendy rozwiązaniami w gospodarce odpadami. Organizacja konferencji nie pomija jednak aspektu wykładowego i tradycyjnych już kontaktów branżowych.

Główne tematy konferencji:
– rozporządzenie MBP
– groźba kar za nieosiągnięcie poziomów recyklingu
– kluczowa rola frakcji bio w osiągnięciu poziomów recyklingu i odzysku energii
– efektywny odzysk energii i surowców z frakcji bio
– dostosowanie zakładu do przepisów BAT
– wpływ ROP i systemu kaucyjnego na efektywność zakładów
– modele optymalnej modernizacji zakładów mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów

W dniu poprzedzającym konferencję spotkajmy się na Abrysówce – naszym nieformalnym, zapoznawczym spotkaniu biznesowym. To doskonała okazja na nawiązanie nowych kontaktów już przed rozpoczęciem wydarzenia.

Do miłego zobaczenia na konferencji!
Organizatorzy

Szczegóły: https://mbp.abrys.pl/