Calendar

cze
27
czw.
Szkolenie PPWR ; kancelaria MARUSZKIN; online
cze 27@10:00 – 12:00
Szkolenie PPWR ; kancelaria MARUSZKIN; online

Szkolenie PPWR – przygotuj swoją firmę na nowe wymagania UE dotyczące opakowań! Wprowadzenie nowych przepisów dotyczących opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR) to prawdziwa rewolucja w europejskim prawodawstwie środowiskowym, która może zaskoczyć i niejedno przedsiębiorstwo.
Ograniczenia, zakazy i nowe wymogi recyklingowe, które mają wejść w życie, stawiają przed biznesem ogromne wyzwania. Zgodnie z nowymi regulacjami, do 2040 roku ilość odpadów opakowaniowych ma zostać zredukowana o 15% w porównaniu do 2018 roku, a wszelkie opakowania będą musiały być zdolne do recyklingu. Dodatkowo, zakaz używania „wiecznych chemikaliów” i ograniczenia dotyczące jednorazowych opakowań z tworzyw sztucznych to tylko niektóre z wymagań, które mogą wywrócić dotychczasowe modele biznesowe do góry nogami. W obliczu zbliżających się zmian wynikających z nowego rozporządzenia Unii Europejskiej dotyczącego opakowań i odpadów opakowaniowych, Kancelaria Maruszkin organizuje kompleksowe i przyjazne dla odbiorców na różnych poziomach wiedzy szkolenie „PPWR – kompleksowo o opakowaniach i odpadach opakowaniowych”. Szkolenie odbędzie się 27 czerwca 2024 r., w trybie online.
Szkolenie to ma na celu zapoznanie uczestników z treścią projektu rozporządzenia PPWR, przedstawienie potencjalnego wpływu na działalność gospodarczą oraz omówienie kluczowych rozwiązań, takich jak redukcja odpadów, etykietowanie, ponowne użycie i recykling opakowań. Uczestnicy zyskają pełne zrozumienie nowych obowiązków i nadchodzących wyzwań, co pozwoli im na skuteczne przygotowanie się do wdrożenia nowych przepisów. Szkolenie poprowadzą eksperci z Kancelarii Maruszkin – prawnik Franciszek Nowak oraz adwokat Radosław Maruszkin, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w zakresie prawa ochrony środowiska i regulacji dotyczących opakowań. Nasze szkolenie skierowane jest do specjalistów z zakresu ESG, zarządzania środowiskiem, projektowania opakowań, recyklingu oraz właścicieli firm i wszystkich zainteresowanych wprowadzeniem nowych regulacji dotyczących opakowań i odpadów opakowaniowych. Program szkolenia obejmuje: 1. Wstęp: geneza PPWR, konsekwencje zmiany formy aktu prawnego. 2. Przegląd najważniejszych definicji. 3. Kogo dotyczy PPWR. 4. Cele i zadania PPWR. 5. Przegląd najważniejszych nowych obowiązków zawartych w PPWR. 6. Nadchodzące problemy dot. PPWR dla branży. 7. Podsumowanie. Koszt szkolenia wynosi 300 zł netto (369 zł brutto).
Dla partnerów Kancelarii Maruszkin i firm, które chciałyby zapisać na szkolenie więcej niż jednego pracownika, przygotowaliśmy 25% rabatu z kodem zniżkowym, który uzyskać można poprzez skontaktowanie się z nami na maila: maria.jedrzejewska@maruszkin.pl.
Zapisy na szkolenie i wszystkie szczegóły dostępne są na naszej stronie internetowej: www.maruszkin.pl/szkolenia Zarejestruj się już dziś i bądź krok przed konkurencją!

Organizatorem szkolenia jest Kancelaria Maruszkin – butikowa specjalistyczna kancelaria adwokacka zajmująca się prawem ochrony środowiska i zrównoważonym rozwojem. W razie pytań zachęcamy do kontaktu: Maria Jędrzejewska PR i marketing e-mail: maria.jedrzejewska@maruszkin.pl tel: +48 731 017 688

sie
27
wt.
🚩Posiedzenie Rady PIGO w siedzibie Izby i online
sie 27@11:00 – 14:00

Udział zarezerwowany dla Członków Rady i zaproszonych gości.

wrz
16
pon.
Patromat PIGO: XIV Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku, EKO-CYKL, Warszawa
wrz 16 – wrz 17 całodniowy
Patromat PIGO: XIV Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku, EKO-CYKL, Warszawa

XIV Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku odbędzie się w dniach 16 – 17 września 2024 roku w pierwszym na świecie Teatrze Ekologicznym Bohema House w Warszawie.

Główne cele XIV Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku:

 • przedstawienie podstawowych obowiązków związanych z opakowaniami i odpadami opakowaniowymi w logistyce magazynowej – sprzedawca e-commerce oraz odbierający odpady,
 • omówienie zagadnień dotyczących spalarni opadów jako nieodzownego elementu GOZ,
 • zapoznanie uczestników z rozwiązaniami w gospodarce odpadami na terenie Unii Europejskiej,
 • rozwinięcie założeń zielonych modeli biznesowych w ramach Gospodarki o Obiegu Zamkniętym,
 • taksonomia w firmie,
 • podstawowe obowiązki w ochronie środowiska.
  Szczegóły: https://ekocykl.org/konferencje/logistyka-odzysku/
wrz
18
śr.
Patronat PIGO: XI edycja Konferencji Środowiskowej 2024 INTERZERO, Sheraton Hotel SOPOT
wrz 18 – wrz 20 całodniowy

O Konferencji Środowiskowej

 

Konferencja Środowiskowa Interzero to coroczne wydarzenie, które gromadzi w jednym miejscu interesariuszy i ekspertów branży ochrony środowiska. Podczas obrad zapewniamy inspirujące prelekcje, w czasie których uczestnicy mogą poszerzać swoją wiedzę na temat aktualnych przepisów prawnych i innych kwestii związanych z ekologią i zrównoważonym rozwojem. Udział w konferencji to też okazja do zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami w gospodarce odpadami oraz wymiany doświadczeń z uczestnikami wydarzenia.

XI Edycja Konferencji Środowiskowej Interzero skupi się głównie wokół bieżących zmian prawnych tj. dyrektywy SUP, PPWR, systemu kaucyjnego i rozszerzonej odpowiedzialności producenta. Przedyskutujemy wspólnie najlepsze praktyki, które należy przyjąć w dynamicznym otoczeniu legislacyjnym, a także dowiemy się więcej o wpływie nowych przepisów na biznes. Nie może Cię zabraknąć na naszej konferencji!

Poznaj prowadzącą tegorocznej konferencji

Monika Richardson

Polska iberystka, dziennikarka i prezenterka telewizyjna, jest nie tylko założycielką renomowanej szkoły językowej Richardson School, ale także doświadczoną szkoleniowcem w dziedzinie wystąpień medialnych. Jako prowadząca i prelegentka jubileuszowej Konferencji Środowiskowej Interzero 2023 wnosła swoją wiedzę i doświadczenie do ważnych dyskusji dotyczących mediów i kultury.

Monika Richardson to także aktywna uczestniczka kampanii mającej na celu poszerzenie świadomości Polaków w kwestii ekologii. Jej zaangażowanie w te inicjatywy podkreśla jej rolę społeczną i chęć wpływania na pozytywne zmiany w społeczeństwie. Jako liderka i inspirująca postać, Monika Richardson zdobywa uznanie zarówno w świecie mediów, jak i na polu edukacji oraz działań społecznych.

Dlaczego warto wziąć udział?

 
 • Unikalna platforma spotkań i dyskusji o kwestiach, którymi żyje branża ochrony środowiska:
  • ROP – Rozszerzona odpowiedzialność producenta
  • SUP – Single-Use Plastics
  • GOZ – Gospodarka o obiegu zamkniętym
 • Prelekcje ekspertów z Interzero, Polskiej Izby Odzysku i Recyklingu Opakowań oraz innowatorów w zakresie ochrony środowiska.
 • Trendy, innowacje i analiza nadchodzących zmian prawnych oraz ich skutków dla biznesu.
 • Sesje pytań i odpowiedzi, studia przypadku i historie sukcesów.
 • Imienny elektroniczny certyfikat, potwierdzający udział w Konferencji Środowiskowej 2024.
 • Powitalny pakiet konferencyjny dla każdego z Uczestników.

Sprzedaż biletów na Konferencję Środowiskową 2024 rozpoczęta!

Szczegóły:

Konferencja Środowiskowa 2024

paź
3
czw.
PATRONAT PIGO: FORUM DREWNA POUŻYTKOWEGO 2024. 👉Źródła pozyskania👉Dostępność👉Możliwości wykorzystania. Warszawa
paź 3 – paź 4 całodniowy
PATRONAT PIGO: FORUM DREWNA POUŻYTKOWEGO 2024. 👉Źródła pozyskania👉Dostępność👉Możliwości wykorzystania. Warszawa

Dlaczego warto wziąć udział?

➡ Spotkasz się z przedstawicielami branży!

Zdobędziesz lub uzupełnisz swoją wiedzę

➡ Zbudujesz nowe i utrwalisz dotychczasowe relacje biznesowe

Poznasz najnowsze trendy

➡ Porozmawiasz o biznesie w sprzyjających warunkach

Dowiesz się co inni robią w tym zakresie w jakim Ty działasz

Zatem obecność obowiązkowa 👍
dla przedstawicieli: 

firm kupujących, przetwarzających i dostarczających drewno poużytkowe

➡ przemysłu: płytowego, meblowego, celulozowo-papierniczego, opakowaniowego, paletowego, budowlanego, …

➡ firm / zakładów komunalnych zajmujących się odbiorem odpadów w tym drewna poużytkowego od lokalnych społeczności

➡ firm przetwarzających surowiec drzewny na cele energetyczne

firm dostarczających technologie i usługi dla przemysłu drzewnego

➡ firm transportowych i logistycznych

➡ firm certyfikujących oraz doradczych