Calendar

lut
27
wt.
PATRONAT PIGO: Konferencja Odpady ulegające biodegradacji – energia i recykling, ABRYS, Gdynia
lut 27 – lut 29 całodniowy
PATRONAT PIGO: Konferencja Odpady ulegające biodegradacji - energia i recykling, ABRYS, Gdynia

Zapraszamy na pierwszą edycję Konferencji Odpady ulegające biodegradacji – energia i recykling, która odbędzie się w Gdyni w dniach 27-29 lutego 2024 r.  w Hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront.

Konferencja stanowi nowy punkt na mapie wydarzeń organizowanych przez firmę Abrys, które mamy nadzieję, stanie się wartościowym miejscem obrad dla osób zainteresowanych najistotniejszymi kwestiami wiążącymi się z odpadami ulegającymi biodegradacji.

W trakcie konferencji zostaną poruszone kwestie nowego programu dofinansowania instalacji do fermentacji oraz zajmiemy się rozpatrywaniem kluczowej roli frakcji ,,bio’’ w osiąganiu założonych poziomów recyklingu i odzysku energii w Polsce. W ramach sesji pierwszej pochylimy się nad zakresem uwarunkowań ekonomicznych i prawnych, a także społecznych. Pozostałe sesje tematyczne, które zaplanowaliśmy podczas konferencji, dotyczyć będą fermentacji i kompostowania oraz nawozowego wykorzystania odpadów ulegających biodegradacji. Ostatni segment wydarzenia odnosić się będzie do samodzielności energetycznej przedsiębiorstw komunalnych w oparciu o energię z bioodpadów.

Trzeciego dnia konferencji będziemy mieli przyjemność zaprezentować naszym uczestnikom sprawdzoną technologię do kompostowania firmy EQUIPO w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Tczewie.

Szczegóły: https://bioodpady.abrys.pl/

 

lut
29
czw.
PATRONAT PIGO: Webinar: „Przyszłość recyklingu opakowań aluminiowych”
lut 29@12:00 – 13:30
PATRONAT PIGO: Webinar: „Przyszłość recyklingu opakowań aluminiowych”

Do udziału zachęcamy uczestników łańcucha gospodarowania opakowaniami z aluminium, ze szczególnym uwzględnieniem producentów opakowań aluminiowych, wprowadzających opakowania aluminiowe, podmioty zbierające odpady (w tym gminy), przedstawicieli sortowni oraz recyklerów aluminium. Podczas webinaru wspólnie z ekspertami zaprezentujemy Państwu przyszłość i zagrożenia dla recyklingu opakowań aluminiowych.

Spotkanie będzie realizowane online i potrwa około 1,5 godziny. Wystąpienia będą w języku polskim (oznaczenie PL) oraz angielskim (EN). Nie przewidujemy tłumaczenia wystąpień. Możliwość zadawania pytań będzie dostępna już podczas rejestracji oraz w trakcie wystąpień na czacie transmisji.

PROGRAM

12.00 – 12.05  (PL) Powitanie – Marek Kura, Przewodniczący Rada Nadzorczej Fundacji RECAL

12.05 – 12.10  (PL) Przemówienie wprowadzające *

12.10 – 12.20  (EN) Al genius material / EU regulatory – Maarten Labberton, Director Packaging Group, European Aluminium

12.20 – 12.40  Panel dyskusyjny „Projektowanie dla recyklingu”

                              Prowadzący*:

 • (EN) Guido Aufdemkamp, Executive Director, European Aluminium Foil Association (EAFA)
 • (PL) Wojciech Łuczkiewicz, Head of Group Procurement Cedo sp. z o.o.
 • (PL) Piotr Dębicki, Prezes Zarządu FORMIKA Sp. z o.o.
 • (PL) Maciej Martynowski, Commercial Director Guala Closures DGS Poland SA

12.40 – 12.50  (PL) Systemy zbierania opakowań aluminiowych – Jacek Wodzisławski, Prezes Zarządu Fundacji RECAL

12.50 – 13.00  (PL) Sortowanie opakowań metalowych w Polsce – dr inż. Wojciech Hryb, Katedra Technologii i Urządzeń Zagospodarowania Odpadów Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach

13:00 – 13.25  Pytania i odpowiedzi

13.25 – 13.30  Zamknięcie – Marek Kura, Przewodniczący Rada Nadzorczej Fundacji RECAL

Zgłoszenia będą przyjmowane w nowym roku, jednak osoby wstępnie zainteresowane webinarem już teraz zachęcamy do wysłania maila na konferencja@recal.pl. Do tych osób po uruchomieniu formularza zgłoszeń wysłany zostanie mail z informacją o otwarciu naboru.

* do potwierdzenia

(PL / EN) język prezentacji

Szczegóły: https://recal.pl/informacje-branzowe/zapraszamy-na-webinar-przyszlosc-recyklingu-opakowan-aluminiowych-29-lutego-2024-roku-o-godz-12-00/

mar
4
pon.
PATRONAT PIGO: IX Europejski Kongres Samorządów, Mikołajki
mar 4 – mar 5 całodniowy
PATRONAT PIGO: IX Europejski Kongres Samorządów, Mikołajki

Polska Izba Gospodarki Odpadami jest Patronem Europejskiego Kongresu Samorządów (EKS), który odbędzie się w dniach 4-5 marca 2024 r. w Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach. Organizatorem Kongresu jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich, która jest również organizatorem Forum Ekonomicznego w dniach 3-5 września 2024 r. w Karpaczu.

Dla członków PIGO uczestniczących w Kongresie organizatorzy przewidzieli specjalną zniżkę.

Dlaczego warto?

 • blisko 2500 gości (władze samorządowe najwyższego szczebla, biznes, administracja państwowa, eksperci polityki regionalnej)  
 • 150 wydarzeń: debaty, warsztaty, prezentacje
 • doskonała okazja do nawiązania nowych kontaktów biznesowych
 • możliwość zaprezentowania własnej oferty inwestycyjnej w strefie wystawienniczej

Na ostatnim Kongresie było:

600 samorządowców

31 prezydentów

129 burmistrzów

61 starostów

120 wójtów 

Oficjalnym potwierdzeniem udziału jest dwuetapowa rejestracja online. Link rejestracyjny znajduje się na stronie: www.forum-ekonomiczne.pl  

Standardowa opłata konferencyjna wynosi 950 zł netto, dla firm zrzeszonych w Polskiej Izbie Gospodarki Odpadami 650 zł netto. W celu skorzystania z niej proszę w czasie rejestracji przy podaniu nazwy firmy w nawiasie dopisać PIGO.

Organizatorzy zapraszają również do wspólnych działań i szerszej obecności merytoryczno-wizerunkowej na EKS (np. własny panel partnerski, stoisko, prezentacja przed panelem). Dla pełnego obrazu pozwalam sobie od razu przesłać ofertę.  

 

Poniżej przesyłam możliwości współpracy:  

 1. Dla Partnerów EKS Organizatorzy przewidują możliwość aktywnego udziału w programie i wystąpienia w jednej z debat w roli prelegenta –Pakiet I. 
 2. Istnieje również możliwość samodzielnego zorganizowania panelu dyskusyjnego pod szyldem Partnera – pakiet III. Partnerstwo panelu wiąże się z tym, że debata odbywa się pod szyldem Partnera, tak widnieje w programie EKS i w taki sposób jest promowana (strona www, media społecznościowe). Dyskusja odbywa się z Państwa udziałem i torem nakreślonym przez Państwa. Podczas debaty macie Państwo również możliwość promocji (roll-up w sali obrad, materiały promocyjne – foldery, ulotki itp.). Instytut oferuje możliwość doproszenia do udziału w debacie wskazanych przez Partnera gości – przedstawicieli administracji rządowej, biznesu, mediów czy też ekspertów. Pakiet II, to objęcie Patronatem panelu już widniejącego w agendzie.
 3. Pojedyncze świadczenia, jak np. stoisko, prezentacja przed panelem itp.

 W załączeniu:

 1. Folder EKS 
 2. Założenia programowe EKS 2024
 3. Wstępna agenda EKS 2024
 4. Oferta EKS 2024
 5. Podsumowanie i statystyka EKS 2023

 

mar
5
wt.
PATRONAT PIGO: 34. Konferencja Nowe życie składowiska odpadów – eksploatacja, rekultywacja, odzysk surowców i energii stacjonarnie i online
mar 5 – mar 7 całodniowy

05-07 MARCA 2024 r.
KUDOWA-ZDRÓJ

 
Dlaczego warto wziąć udział?

Zapraszamy na 34. Konferencję Nowe życie składowiska odpadów – eksploatacje, rekultywacja, odzysk surowców i energii, która odbędzie się w dniach 5-7 marca 2024 r. w Kudowie-Zdrój. To coroczne spotkanie stanowi niezrównane forum dyskusji, umożliwiające eksploatatorom, dostawcom technologii, ekspertom i naukowcom wymianę doświadczeń oraz refleksję nad najważniejszymi aspektami związanymi z zarządzaniem składowiskiem.
W tegorocznej edycji ponownie poruszymy kwestie, które kształtują przyszłość branży, takie jak innowacyjne metody pozyskiwania energii na składowiskach czy nowe technologie dostępne przy eksploatacji i rekultywacji składowiska. Koncentrując się na istniejących obiektach, skupimy się na aspektach związanych z biogazem składowiskowym oraz strategiach minimalizacji negatywnego wpływu składowania odpadów na środowisko, obejmując problematykę pożarów i odcieków.W programie konferencji znajdą się również inspirujące przykłady udanych rekultywacji, zarówno w kraju, jak i za granicą. Podczas wydarzenia nie tylko pogłębimy naszą wiedzę, ale także stworzymy przestrzeń do nawiązywania cennych relacji biznesowych.

Zapraszamy wszystkich specjalistów, aby razem eksplorować nowe możliwości, dzielić się wiedzą i rozwijać się w branży składowania odpadów!

Szczegóły: https://skladowiskowa.abrys.pl/

mar
14
czw.
❗️**Posiedzenie Rady Polskiej Izby Gospodarki Odpadami**
mar 14@11:00 – 14:00

posiedzenie Rady PIGO odbędzie się w czwartek, 14 marca 2024 roku, o godzinie 11:00 w nowej siedzibie Izby mieszczącej się w dotychczasowym kompleksie budynków pod adresem: ul. Z. Słomińskiego 19, w Warszawie, w lokalu nr 95, wejście z klatki nr 4, 7 piętro.

Możliwy będzie także udział zdalny w tym spotkaniu. Niemniej jednak, zgodnie z ustaleniami Rady, rekomendujemy udział osobisty Członków Rady lub ich upoważnionych przedstawicieli.

W programie obrad przewidujemy: uzgodnienia w zakresie wniosków i postulatów legislacyjnych PIGO oraz zatwierdzenie preliminarza finansowego.

Porządek obrad oraz materiały na posiedzenie przesłane zostaną przesłane do Członków Rady w tygodniu poprzedzającym posiedzenie.

Proszę o ewentualne propozycje dodatkowych zagadnień do rozpatrzenia na tym posiedzeniu.

UWAGA: udział w posiedzeniu zastrzeżony jest wyłącznie do Członków Rady lub ich upoważnionych przedstawicieli.