Calendar

kwi
6
śr.
16. Konferencja Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, ABRYS, Poznań/online
kwi 6 – kwi 7 całodniowy

ZAPROSZENIE ZSEE 2022

Zrównoważony rozwój, Green Deal, Fit For 55, CBAM, GOZ, ROP, CSR, ESG… a w tym wszystkim my jako bardzo ważny element domykający większość kół i obiegów.

Elektrorecykling, czyli pół miliona ton zużytego sprzętu elektrycznego, który trzeba selektywnie zebrać, przewieźć, przetworzyć, przewieźć ponownie i poddać recyklingowi. Ogrom prac i odpowiedzialności. Wszystko to byłoby bardzo ciężkie i żmudne gdyby nie coroczna konferencja dająca najważniejszym uczestnikom rynku duży pakiet informacji oraz poczucia wspólnego tworzenia dodatkowej wartości rynkowej i społecznej.

Spotkajmy się zatem po raz szesnasty w gościnnych progach Abrysu, stacjonarnie i online, i omówmy najważniejsze dla branży sprawy. W nowej formule podyskutujemy o niedostatecznej podaży niektórych grup odpadów, nowym prawie środowiskowym, roli poszczególnych podmiotów oraz najnowocześniejszych technologiach. Nie omieszkamy także ponownie tropić szarą strefę i pochylić się nad jakże istotnymi zagadnieniami edukacji ekologicznej. Rozmawiać będziemy w gronie znanych ekspertów, ale także nowych osób, które wniosą dodatkową wiedzę w już ugruntowany rynek ZSEE. Jak zwykle nie omieszkam pokazać kilku statystyk i zadać podchwytliwych pytań uczestnikom.

W imieniu organizatorów, firmy Abrys i związku producentów AGD Applia, serdecznie zapraszam wszystkich zainteresowanych rynkiem elektrorecyklingu na coroczne święto branży ZSEE.

Wojeciech Konecki, Prezes Zarządu APPLiA Polska Związek Pracodawców AGD, Dyrektor Programowy Konferencji.

Więcej: https://zsee.abrys.pl/

kwi
8
pt.
Konferencja „Optymalizacja procesu sortowania odpadów – metale nieżelazne”, Politechnika Śląska i Fundacja RECAL, Gliwice
kwi 8 całodniowy

8 kwietnia 2022 r. Katedra Technologii i Urządzeń Zagospodarowania Odpadów Politechniki Śląskiej oraz Fundacja na rzecz Odzysku Opakowań Aluminiowych RECAL organizują konferencję hybrydową pt. „Optymalizacja procesu sortowania odpadów – metale nieżelazne”.

W ostatnich latach system gospodarki odpadami komunalnymi przechodzi gruntowną zmianę. U podstaw tych przeobrażeń leży m.in. potrzeba dostosowania go do najnowszych trendów i technologii oraz wymogów wynikających z dyrektyw Unii Europejskiej. Bez wątpienia wiele tych zmian odnosi się do instalacji komunalnych. Już dziś, by stać się konkurencyjnymi na rynku, zarządzający tymi obiektami powinni myśleć o ich rozbudowie i modernizacji, podejmować kroki zarządcze tak, by uzyskiwać poziomy odzysku i recyklingu, spełniając jednocześnie prawne wymogi. Niewątpliwie podniesienie wydajności procesu sortowania metali nieżelaznych, ze szczególnym uwzględnieniem wydzielenia opakowań aluminiowych, sprzyja osiągnięciu wyśrubowanych wymogów. Dlatego podczas konferencji chcemy zaprezentować m.in. szczegóły badań dotyczących efektywności procesu sortowania metali nieżelaznych w instalacjach komunalnych.

Wydarzenie ma charakter nieodpłatny i skierowane jest w szczególności do przedstawicieli samorządów, instalacji komunalnych, firm gospodarki odpadami.

Do grona prelegentów zaprosiliśmy ekspertów z branży gospodarki odpadami, naukowców oraz praktyków. Ich referaty mają stać się platformą wymiany wiedzy i doświadczeń w temacie optymalnego gospodarowania odpadami, w tym prowadzenia procesu sortowania metali nieżelaznych.

Program konferencji

Karta zgłoszenia

Informacje organizacyjne

Konferencja jest hybrydowa – możliwy jest udział osobisty jak również będzie dostępna on-line i nie wymaga instalowania żadnego dodatkowego oprogramowania. Potrzebne jest tylko dobre łącze internetowe oraz dowolna przeglądarka internetowa.

Źródło: https://recal.pl/informacje-branzowe/konferencja-optymalizacja-procesu-sortowania-odpadow-metale-niezelazne/

Patronat:

 

kwi
28
czw.
Walne Zgromadzenie PIGO Sprawozdawczo-Programowe
kwi 28@10:30 – 13:00

Członkowie
Polskiej Izby Gospodarki Odpadami
Szanowni Państwo,
z upoważnienia Rady Izby oraz na podstawie § 24 pkt 4) Statutu PIGO, Zarząd Izby zaprasza Członków PIGO na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Programowe Polskiej Izby Gospodarki Odpadami, które odbędzie się w czwartek 28 kwietnia 2022 roku, w godzinach 10:30 do 13:30, przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej (Ms’Teams).

Prosimy o ewentualne przesłanie dodatkowych adresów e-mail, na które należy przesłać link z zaproszeniem do tego wydarzenia.

Potwierdzenie udziału w Zgromadzeniu reprezentanta spółki lub upoważnionego przedstawiciela (wzór upoważnienia poniżej), proszę przesyłać do biura Izby (e-mail: biuro@pigo.org.pl) – do 15 kwietnia br.

Projekt porządku obrad Walnego Zgromadzenia
Projekt regulaminu obrad Walnego Zgromadzenia.
Wzór pełnomocnictwa

Pozostałe materiały, w tym sprawozdanie Rady Izby z działalności w 2021 r. oraz projekt uchwały programowej na lata 2022/2023 przesłane zostaną do Państwa do 20.04.br.

Z poważaniem,

Dariusz Matlak
Prezes Zarządu

maj
10
wt.
PATRONAT, specjalne zniżki dla Członków PIGO: 14. Konferencja Mechaniczne i Biologiczne przetwarzanie odpadów, ABRYS, Toruń i online
maj 10 – maj 12 całodniowy
PATRONAT, specjalne zniżki dla Członków PIGO: 14. Konferencja Mechaniczne i Biologiczne przetwarzanie odpadów, ABRYS, Toruń i online

Z przyjemnością informujemy, że PIGO objęła Patronatem branżowym 14. Konferencję Mechaniczne i biologiczne przetwarzanie odpadów, która organizowana jest przez Abrys w dniach 10- 12 maja 2022 r.

Zrównoważony rozwój, powracające rozporządzenie o MBP, ROP i system kaucyjny, konkluzje BAT, wzrost cen energii to niezwykle ważne tematy dla wszystkich przedsiębiorstw zajmujących się mechanicznym i biologicznym przetwarzaniem odpadów. Wymogi na rynku stają się coraz bardziej zaostrzone dlatego firma Abrys, postanowiła w tym roku skupić się na nowoczesnych rozwiązaniach problemów, które dotykają branżę.

W imieniu organizatorów mamy niezwykłą przyjemność zaprosić na 14. Konferencje MBP, która w tym roku odbędzie się w mieście pierników, Kopernika i Zamku krzyżackiego — w Toruniu. Spotkajmy się zatem po raz kolejny stacjonarnie i w formule online oraz podyskutujmy o tym, co ważne dla naszej branży. Prelegenci skupieni będą głównie na następujących aspektach: zmianach prawnych, kwestiach ekonomicznych, gospodarce energetycznej, biologicznych metodach przetwarzania odpadów oraz nowoczesnych rozwiązaniach w mechanicznym przetwarzaniu.

Zaproszeni do dyskusji zostaną eksploatatorzy, eksperci oraz wszyscy uczestnicy konferencji. Pierwszy raz firma Abrys stworzy specjalny format, w którym każdy będzie mógł zabrać tak istotny głos w debacie o problemach dotykających sektor gospodarowania odpadami w technologiach MBP. Wnioski z debaty i Państwa spostrzeżenia staną się kierunkiem i podpowiedzią nie tylko dla przyszłych edycji konferencji, ale również dla całej branży.

Obrady konferencji odbędą się 10-11 maja 2022 r. natomiast dzień uczestnicy udadzą się do jednego z najnowocześniejszych zakładów przetwarzania odpadów w Polsce – Saniko we Włocławku.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych rynkiem MBP na coroczne święto branży.

Dla Członków PIGO ze względu na Patronat  Branżowy nad wydarzeniem mamy zniżkę:

– rabat 20% na udział online – podczas rejestracji podajemy kod rabatowy: MBP20
– rabat 10% na udział stacjonarny – podczas rejestracji podajemy kod rabatowy: MBP10

Więcej informacji na temat konferencji oraz rejestracja znajdują się na stronie: https://mbp.abrys.pl/
Kontakt do koordynatora konferencji: Jakub Koronowski, j.koronowski@abrys.pl, 784 036 990

maj
15
niedz.
PATRONAT PIGO: I Kongres Gospodarki Odpadami PZiTS, Stare Jabłonki
maj 15 – maj 18 całodniowy
PATRONAT PIGO: I Kongres Gospodarki Odpadami PZiTS, Stare Jabłonki

Kongres Gospodarki Odpadami (KGO) to ogólnopolskie spotkanie przedstawicieli: nauki, praktyki gospodarczej, organizacji i zarządzania w zakresie gospodarowania odpadami.

Celem strategicznym KGO jest wzmocnienie relacji przedsiębiorstw i samorządów z nowoczesnymi i innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie budowy efektywnego systemu oraz wdrażania niezbędnych zmian w gospodarce odpadami.

Kongres będzie spotkaniem o charakterze konferencyjno-szkoleniowym organizowanym cyklicznie (w cyklu dwuletnim) zajmującym się kompleksową gospodarką odpadami, skupiającym przedstawicieli administracji rządowej, samorządowej, projektantów, firm komunalnych i instalacji przetwarzających odpady, jak również przedstawicieli wykonawców inwestycji, instytucji finansujących (banki, fundusze pomocowe), wynalazców (firmy technologiczne, centra B+R) oraz świata nauki (uczelnie wyższe, instytuty naukowe i badawcze).

Kongresowi towarzyszyć będzie publikacja monografii i materiałów konferencyjnych w formie elektronicznej. Przewiduje się publikacje wybranych artykułów w czasopiśmie naukowym.

Ważnym celem Kongresu będzie przygotowanie sektora gospodarki odpadami do koniecznych zmian dotychczasowego paradygmatu systemu gospodarki odpadami i skutecznego wdrażania rozwiązań związanych z gospodarką o obiegu zamkniętym czy europejskim zielonym ładem oraz określenie uwarunkowań dla szerszego wdrażania innowacji w sektorze.

Kongres Gospodarki Odpadami jest realizowany przez Główną Sekcję Gospodarki Odpadami Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych, będąc naturalną kontynuacją organizowanego od 1995 roku Forum Gospodarki Odpadami.

Więcej: http://kgo.pzits.pl/