Calendar

kwi
28
czw.
Walne Zgromadzenie PIGO Sprawozdawczo-Programowe
kwi 28@10:30 – 13:00

Członkowie
Polskiej Izby Gospodarki Odpadami
Szanowni Państwo,
z upoważnienia Rady Izby oraz na podstawie § 24 pkt 4) Statutu PIGO, Zarząd Izby zaprasza Członków PIGO na Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Programowe Polskiej Izby Gospodarki Odpadami, które odbędzie się w czwartek 28 kwietnia 2022 roku, w godzinach 10:30 do 13:30, przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej (Ms’Teams).

Prosimy o ewentualne przesłanie dodatkowych adresów e-mail, na które należy przesłać link z zaproszeniem do tego wydarzenia.

Potwierdzenie udziału w Zgromadzeniu reprezentanta spółki lub upoważnionego przedstawiciela (wzór upoważnienia poniżej), proszę przesyłać do biura Izby (e-mail: biuro@pigo.org.pl) – do 15 kwietnia br.

Projekt porządku obrad Walnego Zgromadzenia
Projekt regulaminu obrad Walnego Zgromadzenia.
Wzór pełnomocnictwa

Pozostałe materiały, w tym sprawozdanie Rady Izby z działalności w 2021 r. oraz projekt uchwały programowej na lata 2022/2023 przesłane zostaną do Państwa do 20.04.br.

Z poważaniem,

Dariusz Matlak
Prezes Zarządu

lut
29
czw.
PATRONAT PIGO: Webinar: „Przyszłość recyklingu opakowań aluminiowych”
lut 29@12:00 – 13:30
PATRONAT PIGO: Webinar: „Przyszłość recyklingu opakowań aluminiowych”

Do udziału zachęcamy uczestników łańcucha gospodarowania opakowaniami z aluminium, ze szczególnym uwzględnieniem producentów opakowań aluminiowych, wprowadzających opakowania aluminiowe, podmioty zbierające odpady (w tym gminy), przedstawicieli sortowni oraz recyklerów aluminium. Podczas webinaru wspólnie z ekspertami zaprezentujemy Państwu przyszłość i zagrożenia dla recyklingu opakowań aluminiowych.

Spotkanie będzie realizowane online i potrwa około 1,5 godziny. Wystąpienia będą w języku polskim (oznaczenie PL) oraz angielskim (EN). Nie przewidujemy tłumaczenia wystąpień. Możliwość zadawania pytań będzie dostępna już podczas rejestracji oraz w trakcie wystąpień na czacie transmisji.

PROGRAM

12.00 – 12.05  (PL) Powitanie – Marek Kura, Przewodniczący Rada Nadzorczej Fundacji RECAL

12.05 – 12.10  (PL) Przemówienie wprowadzające *

12.10 – 12.20  (EN) Al genius material / EU regulatory – Maarten Labberton, Director Packaging Group, European Aluminium

12.20 – 12.40  Panel dyskusyjny „Projektowanie dla recyklingu”

                              Prowadzący*:

  • (EN) Guido Aufdemkamp, Executive Director, European Aluminium Foil Association (EAFA)
  • (PL) Wojciech Łuczkiewicz, Head of Group Procurement Cedo sp. z o.o.
  • (PL) Piotr Dębicki, Prezes Zarządu FORMIKA Sp. z o.o.
  • (PL) Maciej Martynowski, Commercial Director Guala Closures DGS Poland SA

12.40 – 12.50  (PL) Systemy zbierania opakowań aluminiowych – Jacek Wodzisławski, Prezes Zarządu Fundacji RECAL

12.50 – 13.00  (PL) Sortowanie opakowań metalowych w Polsce – dr inż. Wojciech Hryb, Katedra Technologii i Urządzeń Zagospodarowania Odpadów Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach

13:00 – 13.25  Pytania i odpowiedzi

13.25 – 13.30  Zamknięcie – Marek Kura, Przewodniczący Rada Nadzorczej Fundacji RECAL

Zgłoszenia będą przyjmowane w nowym roku, jednak osoby wstępnie zainteresowane webinarem już teraz zachęcamy do wysłania maila na konferencja@recal.pl. Do tych osób po uruchomieniu formularza zgłoszeń wysłany zostanie mail z informacją o otwarciu naboru.

* do potwierdzenia

(PL / EN) język prezentacji

Szczegóły: https://recal.pl/informacje-branzowe/zapraszamy-na-webinar-przyszlosc-recyklingu-opakowan-aluminiowych-29-lutego-2024-roku-o-godz-12-00/

mar
14
czw.
❗️**Posiedzenie Rady Polskiej Izby Gospodarki Odpadami**
mar 14@11:00 – 14:00

posiedzenie Rady PIGO odbędzie się w czwartek, 14 marca 2024 roku, o godzinie 11:00 w nowej siedzibie Izby mieszczącej się w dotychczasowym kompleksie budynków pod adresem: ul. Z. Słomińskiego 19, w Warszawie, w lokalu nr 95, wejście z klatki nr 4, 7 piętro.

Możliwy będzie także udział zdalny w tym spotkaniu. Niemniej jednak, zgodnie z ustaleniami Rady, rekomendujemy udział osobisty Członków Rady lub ich upoważnionych przedstawicieli.

W programie obrad przewidujemy: uzgodnienia w zakresie wniosków i postulatów legislacyjnych PIGO oraz zatwierdzenie preliminarza finansowego.

Porządek obrad oraz materiały na posiedzenie przesłane zostaną przesłane do Członków Rady w tygodniu poprzedzającym posiedzenie.

Proszę o ewentualne propozycje dodatkowych zagadnień do rozpatrzenia na tym posiedzeniu.

UWAGA: udział w posiedzeniu zastrzeżony jest wyłącznie do Członków Rady lub ich upoważnionych przedstawicieli.

kwi
16
wt.
PATRONAT PIGO: 18. konferencja: Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, ABRYS, Katowice
kwi 16 – kwi 17 całodniowy
PATRONAT PIGO: 18. konferencja: Recykling zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, ABRYS, Katowice

Dlaczego warto wziąć udział?

Recykling elektroniki, a ściślej wszelkiej maści surowce zawarte w zużytych urządzeniach, stają się coraz bardziej istotnym elementem gospodarki. Są wręcz postrzegane jako warunek przyszłego bezpieczeństwa ekonomicznego. Do przylatujących stadami czarnych łabędzi dołączają kolejne kryzysy związane z rwącymi się łańcuchami dostaw.

Nasza Konferencja wchodzi w wiek dojrzały i jej 18-te urodziny obligują nas do zajmowania się lokalnymi, ale i tymi globalnymi sprawami jak najbardziej na poważnie. Mamy już doświadczenie
i wiedzę. Przebrnęliśmy przez wiele mielizn i raf w postaci szarej strefy, niedoboru odpadów, braku lub nadmiaru mocy przetwórczych, słabego monitoringu rynku czy miernego poziomu współpracy
z administracją państwową. Wszystkie te problemy były, są i najprawdopodobniej nadal będą, jednak nasze coroczne branżowe spotkania pomogą złagodzić ich skutki.

Tegoroczna edycja zapowiada się niezmiernie ekumenicznie, ponieważ swoją obecność zapowiedziały na co dzień konkurujące ze sobą organizacje odzysku, recyklerzy, przetwarzający czy wprowadzający zużyty sprzęt elektryczny na rynek. Będziemy dyskutować o potrzebnych zmianach legislacyjnych
i organizacyjnych przygotowując się do noweli dyrektywy WEEE. Wspólnie wypracujemy postulaty dla MKiŚ oraz IOŚ/BDO. Przedstawimy analizy i dane rynkowe. Mówiąc po kolei o 6 grupach produktowych, poszerzymy tematykę i dotkniemy tematu opakowań oraz baterii analizując definicje ROP oraz GOZ. Drugiego dnia odwiedzimy jeden z nowocześniejszych zakładów przetwarzania, ponieważ taka dwudniowa formuła znalazła waszą akceptację. Jak zwykle nie zapomnimy też o małej integracji, ale to co dokładnie będzie się wtedy działo niech zostanie w Katowicach… Do zobaczenia!

Wojciech Konecki, Dyrektor Rady Programowej Konferencji ZSEE, w imieniu tejże Rady
i organizatorów, Abrys oraz Applia.

 

Szczegóły: https://zsee.abrys.pl/

maj
16
czw.
📌 Posiedzenie Rady Polskiej Izby Gospodarki Odpadami
maj 16@11:00 – 13:30

Udział zarezerwowany wyłącznie dla Członków Rady, Zarządu i zaproszonych gości.